Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dobrodružný film z čias, keď sa veľkí cestovatelia vydávali do hlbín neprebádanej divočiny, aby zaplnili ďalšie biele miesta na mapách. Patrick Bergin ako vzdelaný dobrodruh Sir Richard Francis Burton a Ian Glen ako poručík John Hanning Skeke v druhej polovici 19. storočia spoločne podnikli dve odvážne a nebezpečné výpravy k nepoznaným prameňom Nílu, ktoré mali podľa domorodcov ležať vysoko v mesačných horách. Cestou ich čakala dravá zver, nepriateľsky ladení domorodci, malária a ďalšie choroby, fyzické aj duševné vyčerpanie. Nakoniec ich však rozdelila a zničila viktoriánska spoločnosť, ktorá odmietala výnimočných hrdinov... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (28)

fragre 

všechny recenze uživatele

Pro mne film blížící se v své kategorii dokonalosti, kdy si jeden říká, že takhle to mohlo být. Film drsný a barvitý, kde je Afrika ještě nezkrocená, barbarská, prostě žádný turistický safari kýč. Osudy Spekeho a Burtona, který mj. pro Evropu objevil i Kamasutru a pohádky Tisíce a jedné noci, jsou napínavější než dobrodružný román, lepší než všechny díly Tarzana dohromady. A vědecká konzultace mezi Burtonem a Livingstonem mne pobavila náramně. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

perfektny dobrodruzny film nielen o hladani pramena Nilu v 19. storoci, ale aj o siahnuti si na dno fyzickych a psychickych sil + nepriatelska fauna a casto aj miestne cernosske kmene. Jo, uz len natocit tento film musel byt masaker pre hercov a rezisera, nazivo niekde v 19. storoci - to si ani radsej nepredstavujem. Presne taketo filmy milujem : 100 % ()

Reklama

salahadin 

všechny recenze uživatele

Až na to zidealizované přátelství Burtona a Spekea to byl naturalistický film o tom, že objevovat prameny Nilu je pohodlnější z polohy ležmo před obrazovkou, než se trmácet s brouky v uchu a hubou skrz naskrz propíchnutou kopím za geografickým pokladem. Speke měl nakonec pravdu o pramenu Nilu. Velmi milým překvapením byly herecké výkony (mně neznámých) herců. Nedivím se, že je tenhle film opomíjený, není to žádný stupidní blockbuster, který musí vydělat mraky-peněz (a nebýt flankera.27, dodnes bych o něm nevěděl), ale za shlédnutí rozhodně stojí. Dokázal totiž něco, co se mnoha filmům nepodaří: byl jsem to já-divák, kdo objevoval s Burtonem a Spekem prameny Nilu a dýchal s nimi, snášel bolesti i útrapy domorodců. A to jsem se nacházel v poloze ležmo, obklopen všelijakými poživatinami a splachovacím WC. Upřímnou filmařinu já rád. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Jediné, co mi na filmu vadí, je zbytečně dlouhý a strašně nudný úvod. Když se ale dobrodruzi vydají na cestu, začne být film dost zajímavý a už funguje jak má až do svého konce. Splňuje to i své žánry, dobrodružné je to přesně tak jak má být, akorát nechápu, co tady dělá žánr mysteriózní, jelikož mysteriózní ten film fakt není. Kvůli tomuhle jsem se na ten film chtěl taky podívat, jelikož spojení dobrodružného a mysteriózního se mi dost zamlouvalo, ale jelikož zde ten žánr chybí, tak jsem se (zase) nedočkal. I tak se mi ale Měsíční hory dost líbily, protože jsou správně dobrodružné, velmi dobře vedené, zahrané a natočené a kromě toho úvodu se na to i dobře dívalo. 4* ()

NinonL 

všechny recenze uživatele

Pěkný a zajímavý dobrodružný film. Obsahuje mnoho pravdivých informací, které mi rozšířily obzory. Také mě napadlo, po kom asi dostal jméno slavný americký herec Richard Burton. Kdo ví. Pátrání po pramenech řeky Nilu, Afrikou plnou divé zvěře a nepřátelských domorodců, zkrátka potěší většinu diváků, kteří mají rádi dobrodružství, historii a zeměpis. ()

Galerie (26)

Související novinky

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Ve věku devětasedmdesáti let zemřel britský herec Bernard Hill, známý především ze snímků jako Titanic, Lovci lvů a z trilogie Pán prstenů. Se smutnou zprávou v neděli přišla televizní stanice BBC s… (více)

Reklama

Reklama