Velká oříšková loupež

• Kanada The Nut Job (více)

Ve snaze přežít zimu a neumřít hlady, rozhodnou se nerozluční přátelé krysa a veverka Bručoun vyloupit obchod plný oříšků, na který omylem narazí. Jejich svět je najednou krásnější. Plánují to největší přepadení v historii hlodavců. Jenže se k nim přichomejtne zbytek kamarádů z parku – přímo 13 milovníků oříšků, kteří jim situaci značně zkomplikují. Zvířátka však vůbec netuší, že obchod je jen krycí místo pro lupiče. Ti se chystají vyloupit banku skrz vykopaný tunel a místo pytlů s penězi podstrčit pytle ořechů. Rozhodně je na co se těšit. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

viperDavid

První polovina filmu velice pěkná, koukatelná a moje drcera v kině se na to dívala se zájmem a otevřenou pusou. Občas i vtipné. Druhá půlka byla však zbytečně natáhnutná, aby splnili povinnou hodinu a půl. Bohužel to začalo být díky tomu nudnější a člověk začal ztrácet pozornost. Jinak ale hezký příběh a perfektní grafika. 3* ()

Mauric

Něco mezi 3* a 4*. Co mě bavilo nejvíce, byl hlavní, těžce nesympatický hrdina, jenž nejde pro urážku daleko a váží si ostatních stejně jako nejbližšího kamene. Oproti ostatním superkladným hrdinům dnešního animovaného světa příjemná změna. I konec potěší. Prostě žádnej velkej hollywood, co si budeme povídat. A Dannyho parťáky nečekejte. Nebo jo? :) ()

JJ.Gibson

Nut Job se bohužel moc nepovedl. Největší plusy pro mě byly: animace - přišla mi prostě pěkná a Andie, která byla příjemná a byla to asi jediná veverka, která si dokázala vytvořit s divákem nějaký hlubší vztah, navíc hlas Katherine Heigl k ní skvěle pasoval. Ale to jsou veškerá pozitiva, která jsem v tomto snímku našel. Nepříliš zábavný příběh, humor defacto nula, nesympatická hlavní postava a vůbec, vše to bylo nějak bez nápadu. Absolutně promrhaný potenciál, jinak zajímavého námětu. Škoda... ()

Dont

Průměrně vtipný a příběhově spíše podprůměrný animák. Pár zvířecích postaviček mi připadalo dostatečně legračních i zajímavě napsaných (třeba krysí kamarád), jiné mi lezly na nervy (třeba mýval). Asi jsem do značné míry ovlivněn i tím, že jsem neviděl Za plotem, které Velká oříšková loupež údajně hodně vykrádá. Pak bych možná hodnotil hůře. Takhle slabší tři hvězdy. ()

Terva

CITÁT - Pro nás zvířata je to těžké....... Pár vtipů to má, ale jako celek mě to nevzalo. Někdy si scénář jde svou cestou a přestává fungovat. Podobnost s příběhem "Za plotem" je až moc nápadná ale aby to fungovalo zde musíte přehlédnout řadu výmyslů. Pro děti to bude určitě parádní jízda, ale pro ostatní jen průměrný příběh. Díky, ale příště bez píšťalek a jen lízání. Vydržte závěrečné titulky. Ne kvůli hloupé hudbě, ale kvůli dvou dodatkům na úplném konci. Ještě se trochu zasmějete. ()

• Píšťalka pro psy by fungovala stejně tak i na veverky, jelikož ty by frekvenci píšťalky slyšely také. (Hal_Moore)
  • V závěru filmu je krátká mezititulková scéna. (Rominator)