Reklama

Reklama

MacGyver

(seriál)
  • USA MacGyver
Trailer 1
USA, (2016–2021), 69 h 21 min (Minutáž: 40–60 min)

Tvůrci:

Peter M. Lenkov

Hudba:

Keith Power

Hrají:

Lucas Till, Addison Timlin, George Eads, Joshua Boone, Sandrine Holt, Ruman Kazi, Tristin Mays, Bianca Malinowski, Amy Acker, Billy Blair, Carlos Guerrero (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(94)

Obsahy(1)

Angus ‚Mac‘ MacGyver (Lucas Till) využíva svoje neobyčajné schopnosti pri plnení úloh pre americkú vládu a zachraňuje životy ľudí, ktorí sa ocitnú v nebezpečných situáciách. Ako špecialista pre extrémne náročné úlohy marí zločinné plány zloduchov, zachraňuje životy, zabraňuje globálnym pohromám či ekologickým katastrofám. Ako to dokáže? Stačia mu na to fenomenálne znalosti zákonov fyziky a chémie, ktoré dokáže jednoducho, efektívne a prakticky využiť v reálnom živote. Spolu so svojim tímom - bývalým agentom CIA Jackom Daltonom (George Eads), detektívkou Patriciou Thortonovou (Sandrine Holtová) a počítačovou špecialistkou, hackerkou Riley Davisovou (Tristin Maysová), pracuje pre agentúru Phoenix Foundation a plní riskantné misie po celom svete. Vo svojom rodnom meste je však Mac iba obyčajným chalanom, ktorý sa priatelí so svojím ambicióznym spolubývajúcim, Wiltom Bozerom (Justin Hires). (TV JOJ)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (30)

jasiska 

všechny recenze uživatele

Veľmi som sa tešila na to, že zo skvelého potenciálu originál MacGyvera urobia parádneho nového. Bohužiaľ, zázrak sa nekoná. Hrozne napísaný scenár nezachráni ani fešák hlavný hrdina a parádičkové špiónštiny. Seriál je plný trápnych ničím nezmiernenych klišé a celé to má nádych trikrát prevarených Charlie's Angels (seriálu). Aj ja, čo obyčajne až tak neriešim, ako mal byť konkrétny príbeh napísaný, som si v hlave prepisovala dej tak, aby to bolo stráviteľné. Celá atraktivita MacGyvera ako postavy vďaka jeho zostrojovania urýchľovačov častíc z hovna a gumičky preto absolútne zapadla za závoj podpriemernosti. ()

Tony.cs 

všechny recenze uživatele

Nový MacGyver je přesně to, co jsem čekal. Špionážní, akční a celkem chytrý. Jestli chcete osmdesátkového Maca tak fajn, ale pro mě je tohle stará záležitost v moderním kabátě. Stejně jako u Knight Ridera ... vy čekáte něco podobného, co dnes ale neustojí mladý divák, který nezná starý seriál. Kdybych teď hodnotil, po dvou dílech, bez váhání bych dal pět, protože to splňuje svůj účel: Baví to. A to slušně. Dokonce hodně slušně... Po třetím díle hodnotím. Není to starý MacGyver, Till nemá Richardovo charisma. Ale stále je to celkem nápaditý, naivní a dobromyslný seriál. Takový byl starý Mac. A Dalton celkem solidně hlásí. Nicméně podobnost s původním seriálem je mizivá. Je tu více akce, vše se týká jen špionáží a vykreslení charakterů není tak dokonalé. Také obsazení starých známých postav mi někdy pije krev (např. Penny Parkerová). Nicméně mezi všemi těmi kriminálkami mě to potěšilo. Protože i když je to neoriginální, trochu v tom cítím novou krev. A humor mi sedl. Za mě? Pokračuji ve sledování... Aktualizace po šestém díle: se starým MacGyverem to nemá mnoho společného. Ale je to akční, vtipné i napínavé. Postavy mají společná jen jména, a seriál s původní sérií jen těch pár Macových vychytávek. Ale jinak? Za mě prostě jo!.. ovšem po odchodu Jacka se vytratila spousta buddy humoru a seriál tím dost ztratil. Ve čtvrté sérii se už MacGyver chová podivně. Co seriál měl z původního počinu, dávno ztratil a já si stojím za tím, že to je ztráta Jacka Daltona. Ta chemie mezi ním a Macem prostě byla znát. ()

Reklama

imaginer21 

všechny recenze uživatele

Roztěkané, plytké, hodně se tam běhá. I přes to, že jsem skalním fanouškem původního seriálu, nechtěl jsem být kritický a naopak se na to podívat pohledem dnešního diváka. Ale je-li dnešní divák z pohledu tvůrců spokojený s lacinou eye-candy akcí a stokrát omílanou dialogovou vatou, je nanejvýš smutné, že se to muselo vnutit i do překopávky kultovního seriálu. Představte si třeba Akta X, ve kterých nový Mulder se Scullyovou už od začátku ví, kde jsou mimozemšťané a kdo stojí za konspirací, pořád se jen honí dopředu vítězně za emzáky a všechny ty drobnůstky ve vyšetřování už za ně dělá IT technologie alá NCIS nebo CSI. Posun v technologii je značný a určuje i požadavky dnešního diváka, ale já v tom nevidím nezbytný důvod, proč reinkarnovat (a vpodstatě zevšednit po boku ostatních tech-kriminálek) kdysi a i dnes uznávanou seriálovou klasiku. Jedinou zajímavou, ale stále (i když jen po dvou shlédnutých dílech, takže s rezervou) nevyužitou postavou je Jack Dalton, a to jen proto, že George Eads má po CSI konečně roli s trochu odlehčené povahy a kupodivu potvrzuje po vážnějších notách z Vegas, že charizma opravdu má. Hádám, že to řídké, ale příjemné pomrkávání na původní seriál má na svědomí Lee David Zlotoff. Snad prosadí více "lidských" prvků. Jinak fakt zbytečná snaha, bohužel. Edit: Neprosadí. Naopak George Eads ze sebe dělá blbce, aby se snížil před beztak nudným titulním hrdinou. A dialogy jakoby sypaly z povinnosti vyplnit jinou nudou tu běžnou nudu. Stahuji na 1*, kterou nechávám pro snahu divákovi aspoň trošku nahlédnout do MacGyverovy kuchařky nápadů (i když mnoho jsme už viděli jinde, ne-li v původním originále). ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nový Macgyver na mě působí úplně stejně jako remake Knight Ridera. S původním seriálem to nemá nic společného, ale rozhodně to není špatný počin. Je to vlastně úplně oddychový levný akční seriál, spíše epizodicky laděný, který klade důraz na buddy chemii mezi členy týmu (zatímco původní Mac operoval spíše sám na vlastní pěst). Rozhodně nesouhlasím s tím, že by to byla nekoukatelná sračka. To vskutku není. Jen má tu smůlu, že se nazývá MacGyver. Je to sice naivní, občas nereálné, často dost studiové (třeba ta tragická papundeklová kulisa Amsterdamu v první sérii) ale taky příjemně dobromyslné, chytlavé a co se týče vynálezů, tak i docela nápadité. V dalších sériích se ustálila i zprvu dost pochybná vizuální stránka a i když nikdy nevybočí ze škatulky levného oddychového seriálu, díky v podstatě nulové provázanosti napříč epizodami a sympatickému týmu je to oddychovka jako stvořená na průběžné sledování - třeba jako výplňovka volného času mezi jinými seriály. V páté sérii to malinko ztrácelo dech - jednak mě štval naprosto zbytečný romanticky trojúhelník a jednak to tvůrci dost přeháněli se samoúčelně zakomponovanou liberální propagandou, která občas do děje vůbec nezapadala a působila nepříjemně nuceně - ale samotné lehce dojemné finále to hezky vynahradilo. ()

toi-toi 

všechny recenze uživatele

Till sa snaží byť Anderson, hudba ostala takmer rovnaká, Macove monológy ostali a žiaľ aj efekty majú rovnakú, ak nie horšiu, úroveň. Má to feeling pôvodného seriálu, no pôsobí to výrazne hlúpejšie a okatejšie (njn, lebo zastaviť roztavený nukleárny reaktor čokoládou bolo v pohode). Macov tým skôr zavadzia ako pomáha, dokonca Eads zahral asi najotravnejšieho podržtašku. Hires je tam asi len vrámci oslovenie afroameričanov a bol dopísaný počas natáčania, sexi hackerka nesmie chýbať, ako už je zvykom v nových seriáloch. Najhoršie (rozumej najviac ma to štvalo) zo všetkého však je, že Macovo krstné meno v prvých pár dieloch zaznie viac krát ako v celom pôvodnom seriály dokopy. ()

Galerie (772)

Zajímavosti (1)

Související novinky

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

24.09.2019

Po rebootech Čarodějek, MacGyvera a Magnuma došla konečně řada i na legendárního Walkera, Texas Rangera. Hrdina, jenž pro kop z otočky nikdy nešel příliš daleko a z Chucka Norrise učinil kultovní… (více)

Reklama

Reklama