Mercy je napínavý nadpřirozený thriller, který odkrývá dávná rodinná tajemství. Dva problémoví bratři se vydají společně se svou matkou do odlehlého domu, aby se tu postarali o babičku. Snaha pomoci jim ale přinese nečekané pře- kvapení v podobě děsivých tajemství, která jejich babička dosud skrývala. (Bontonfilm)

Bloody13

Kdepak, babička Mercy nestoná. To jen zase nějakej démon usiluje o nějakou tu dušičku... Cornwell se po pěti letech vrátil opět s hororem, tentokrát po hříchu zaměnitelným. Bohužel. Ne že by to místy nemělo atmošku (to hlavně díky parádnímu houslovýmu doprovodu), ale snaha děsit přichází vniveč. Obzvlášť v závěru, kde se stereotypně prolíná přítomnost s minulostí a v temnotě se schovává pekelnej pes. Díky kratší stopáži však nehrozí nuda, takže alespoň takhle. ()

maddy

Neviem čo viedlo Cornwella vybrať si po veľmi slušnom The Haunting in Connecticut za svoj ďalší režijný počin práve horor akým je Mercy. Ono je totiž tak zbytočné a nezaujímavé televízne béčko, že z toho by slušný horor nevykúzlil ani James Wan. Príbeh o starej posadnutej babke bol vyslovene o ničom, atmosféra a strašidelné scény žiadne, ale to ani tak nedávam za vinu Cornwellovi, pretože ten to po technickej stránke natočil celkom štandardne, akurát v tak jednoducho filme nie je najmenšieho priestoru predviesť niečo viac, čokoľvek viac! Nie je tu ani len dôvod na jednu zaujímavejšiu scénu, strašidelné to nie je vôbec a aj keď sa to v závere snaží na pár minút zintenzívniť dianie tak po predošlej hodine je divák už natoľko otupený, že mu je akákoľvek snaha režiséra úplne ukradnutá. Možno som s hodnotením až veľmi prísny, pretože keď už nič iné tak to aspoň ničím neurazilo, len maximálne unudilo (aj pri tej veľmi striedmej 80 minútovej stopáži), no mňa to tak nezaujímalo, že sa mi v tom ani nechce hľadať čokoľvek za čo udeliť body. CELKOVO: 1* (2/10) ()

TheDon

Škopek imrvére nalitej a bába straší v posteli. A malej Frodo nemá moc hezký prázdniny, protože musí bábě píchat injekce a nechat jí ujídat ze své milky. Bábu očividně něco posedlo, ale nebude to démon, ale spíš ledvinová kolika a v neposlední řadě taky alergie na fialový kytky. Jednu hvězdu vytáhnu za POV na ostří sekery. Čekal jsem že....ale pak to šlo zase celý kam? No do prdele. Tak takhle ne soudruzi. 15% ()

*CARNIFEX*

Rebecca prichádza s partnerom a dvoma synmi do starého rodičovského domu, aby sa postarala o svoju ťažko chorú matku. Nakoľko má mladší so synov, George, babku nadovšetko rád, neustále na ňu dohliada. Ako jedinému sa mu odstupom času podarí získať je pozornosť natoľko, aby na neho neútočila a rešpektovala jeho pokyny. Po pár dňoch nachádza George so svojim bratom záhadnú knihu bez textu či obrázkov. Jeho slzy po dopade na "holé" stránky, spúšťajú sled udalostí, ktoré odkrývajú dlhoročné rodinné tajomstvo. Ich babička Mercy totiž nie je chorá, ale ... Herecké obsadenie dostatočne nalákalo diváka. Nedá sa inak, len s jedným s užívateľov - súhlasiť. "Mercy" je naozaj jeden z mála originálnejšie spracovaných "possession hororov", aj keď až na samotný záver, ktorý sa v určitých momentoch nevyhol lacnému vizuálu, neobsahuje mimoriadne hororové prvky. Je to skôr také dobré, mysteriózne fantasy, vhodné najmä pre ženy a deti. Napriek tomu, že príbeh potešil a záverečná 15 minútovka ponúkla toľko očakávanú atmosféru, vyššie ako 50% to nebude. ()

Hellknight12

Ďalšia Kingovka. Predlohu bohužiaľ nepoznám. Ako nápad a aj príbeh je slušný ako u každej Kingovky ale slabé spracovanie. Herci a aj ich výkony sú fajn. Najviac mi prekáža dĺžka, ktorá je príliš krátka. Film má cca 80min. Sakra prečo to nenatiahli. Príde mi to príliš urýchlene. Atmosféra filmu je síce fajn ale to je málo, keďže príbeh má naviac. Atmosféra sa síce rozbehne ale až ku koncu filmu a až je aj koniec. Veľkú časť sa zaoberá históriou, ktorá nie je využitá na maximum a dosť veľká časť sa zaoberá charaktermi postáv, za čo som rád ale pri tejto dĺžke je to natiahnutá časť s charakterami. Film môžem odporučiť ale iba v prípade, že nemáte čo pozerať. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

• Plenky pro dospělé, které Babička musí nosit, mají název Bachman. Pod tímto pseudonymem napsal Stephen King několik románů. (Terva)
  • Natáčelo se v americkém státě Kalifornie ve městě Los Angeles. (Terva)