Navždy svoji

Ukázka z filmu 2
Česko, 2013, 4 h 31 min (Minutáž: 45–46 min)

Celých šest týdnů budou moci diváci České televize sledovat osudy tří velmi odlišných párů z různých koutů republiky, které se rozhodly, že v létě roku 2012 vstoupí manželství. V seriálu ale nebudeme pouze svědky předsvatebních příprav a svatebního veselí těchto dvojic, ale především se staneme svědky jejich nejrůznějších partnerských a rodinných peripetií. Proč jsou vlastně spolu a co si od vzájemného soužití slibují? Režisérka dokumentárního seriálu Erika Hníková (Ženy pro měny, Nesvatbov) ve spolupráci se scénáristkou Irenou Hejdovou (Děti noci) zvolila observační metodu natáčení, kdy tvůrci jen minimálně manipulují s natočeným materiálem a nechávají svým hrdinům co nejvíce prostoru a přirozenosti. (Česká televize)

Vitasex

Já dávám 4*. Dokument koketující s reality show, který ukazuje trošku absurdní a trošku normální tři české páry. SPOILER! Musím přiznat, že jsem po první dílu nevěděl jestli to není špatný vtip. Téměř fanatičtí křesťani, hloupá, panovačná a hubatá ženská, a motorkářský pár, který se pořad hádal. Vezmu to postupně, mladý křesťanský pár, Zdeňka a Ondřej, jsou velice milí a sympatičtí, a ačkoli mě ze začátku jejich víra téměř odpuzovala, dokument ukázal, jak moc bychom se toho od nich měli naučit, jejich pojetí manželství a morálky obecně v dnešní společnosti chybí, za ně určitě palec nahoru. Palce dolu za hubatou Bělu, která podle posledního dílu vypadá jako zlatokopka, když mluví o rozvodu, první co přidá je že nechá ohodnotit dům svého partnera, který je původem jeho a ať jí prej vyplatí. Každopádně si myslím, že její úmysly nebyly tak lásky plný když první na co myslí jsou peníze, ale přiznávám, já se ještě nerozváděl! No a třetí pár to je taky něco úplně jinýho. Holka, fotomodelka/pornomodelka s dvěma dětma, každý s jiným chlapem a bere si třetího. Kterej se v průběhu začíná projevovat jako celkem sympaťák. Asi trochu rapl, ale to jak se staral o její děti ukazuje že zas takovej blázen to nebude. Kluci ho očividně měli rádi. Každopádně mě se to líbilo. Víc takovýchto dokumentů/reality show. Možná si někdo uvědomí, že sám dělá něco špatně. ()

aanndduull

Zajímavý dokument o svatbách, přípravách. Zaujal mě pár věřících, je hezké že takový lidé jetšě existují a dodržují různé tradice a zvyky - u tohoto páru je velmi pravděpodobné že spolu zůstanou - co jsem hledala tak jsou spolu stále . Další dva páry jsou velmi rozdílné a je téměř jasné že jejich vztah nevydrží - a podle aktuálních informací spolu nejsou. Je škoda že není natočeno jak žijí po letech. ()