Carly Whittenová (Cameron Diaz) je drsná newyorská právnička, která se, pokud jde o vztahy s opačným pohlavím, striktně drží pevných zásad. Například toho, že si nikdy nic nezačne s ženatými muži. V současnosti je bezhlavě zamilovaná do Marka Kinga (Nikolaj Coster-Waldau). A ten jí lásku téměř bezvýhradně oplácí. Vždyť kterou ženu by nepotěšilo, že si partner vzpomene i na zdánlivě bezvýznamné výročí? Nebo na ní čeká před kanceláří s květinou a pozváním na romantickou večeři? Ale vše jednou končí a často tvrdým dopadem. Carly tento náraz potká, když se spontánně rozhodne Marka překvapit a bez ohlášení navštíví jeho dům v Connecticutu. Dveře jí totiž neotevře Mark ale jeho manželka Kate (Leslie Mann). Tato vždy věrná a oddaná žena v domácnosti je paralyzovaná šokem a Carly se pro změnu nebezpečně rozzuří. Naštěstí ale místo toho, aby svůj hněv namířily proti sobě, začnou se Carly a Kate pomalu sbližovat. Pomáhá jim v tom nejen mrzká existence společného nepřítele, ale také zjištění, že má Mark ještě jeden tajný milostný poměr a to s Amber (Kate Upton), která se také chytila do Markových lží. Své síly nakonec spojí všechny tři a s podporou Carlyny svérázné sekretářky Lydie (Nicki Minaj) začnou hledat všechny možnosti, jak dát Markovi za vyučenou. Čím důmyslnějšími a děsivějšími se stávají jejich pomstychtivé plány, tím pevnější je také jejich přátelství. (Cinemart)

Marsik

Komedie jednoznačně pro ženy nebo fanoušky Cameron či Leslie Mann. Mě se týká to druhé (Leslie mám v TOP herečkách), ale i tak musím upřímně říct, že to nebyla bůhvíjak vtipná záležitost. Přitom námět je docela dobrý a režisérovo jméno je i u takových bijáků jako "Zápisník jedné lásky, "John Q." nebo "Je to i můj život". Bohužel těch vtipných momentů, kdy se zasmějete nebo vyprsknete smíchy je o hodně méně, než těch, kdy jenom rychle čtete titulky a váš úsměv je naprosto v klidu. Na druhou stranu touto komedií zaplácnete jeden nedělní večer, kdy se chcete podívat na něco, co si přeje zejména vaše drahá polovička :) Lehoučký nadprůměr je asi nejspravedlivější. 60% (with J.) ()

Caelos

Tenhle film je spíš pro ženské, romantika nula a co se týče vtipu, chlap u toho jen tak sem tam zkřiví hubu. Což nemyslím nijak drsňácky, je to prostě fakt. Cameron Diaz tady vůbec není hezká, holt už je stará. Jo a taky v tom hraje ta zrůda Nicky Minaj. Jakože celkem ruce pryč, pokud si nechcete udělat holčičí večer, na kterém bych asi působil jako černý puntík na čisté čtvrtce. Proto za mě ne, nebavil jsem se vůbec. Ale pokud by mě někdo pozval na holčičí večer, samozřejmě bych nepohrdl! Ale pustíme si Robocopa. Původního. ()

silentname

Je to jedno trapné a nie veľmi dobre zvládnuté filmové dielo, ktoré prináša viac zmätených momentov, než zábavy. Sem tam som sa zasmial, no to je veľmi málo. Leslie Mann je v role Kate neskutočne otravná a nervy drásajúca postava, Kate Upton pôsobila len ako blondína, ktorá má v slowmode veľké kozy, na ktoré sa asi majú baby dívať (seriózne... toto bol film pre baby?)... Cameron Diaz je celkom okey, no jej postava tiež nie je moc zaujímavá. A potom tu máme muža, ktorého chcú všetky tri strestať. Miestami sa človek zasmeje, no občas film ide tak nechutnými cestami, že nechápem, prečo niektoré veci prídu ľuďom vtipné. Film, ktorý je asi viac škodoradostný než reálne vtipný. Viackrát by som to nezapol. ()

necisty

Od komediálních romanťáků většinou moc neočekávám, ale tohle je film o šílených ženských pro sílené žen... ne, vážně si nedokáži představit pro koho je tenhle film cílený. Podváděný člověk se nezasměje ani jednou a člověk co tohle nikdy nezažil podle mě taky ne. Je to také ten případ, kdy je trailer lepší než celý film. No a nevím jak vy, ale mě se teda jak už Leslie, tak hlavně Cameron líbí víc než Kate, teda minimálně tělem :D s tváří je to trošku neférový boj, ale stejně stále vyhrává :), každopádně za výběr žen dávám první hvězdičku. Tu druhou si zaslouží jediná hezká scéna filmu - hod prstenu do moře. Naopak ta prcičko-záchodová scéna... Jako WTF?! To ještě někdo čekal, že je to po tolika letech vtipné? Asi se přestěhuji do hollywoodu, když mi vlastně stačí vykrádat staré dobré vtipy. Nicku, jak ty jsi se ztrapnil... Že ten Zápisník natočil někdo jiný a ty jsi ho zabil a vydáváš se za něj?! Je to fakt zbytečný film... víte co, radši si pusťte jen ten trailer... ()

-bad-mad-wolf-

"Já mám pravdu? Nebyla jsem připravená na to, že mám pravdu!" Klame se tu tělem. Kdo čekal rozvernou komedii pro holky, kde spolu blbnou tři zhrzený kámošky, bude zklamán - Kate Upton se objeví až ve druhý polovině filmu a vlastně i potom hraje druhý housle (což obrečí ta část mužskýho publika, kterou k filmu přitáhl její hrudník). Ve skutečnosti sledujeme průměrný komediální drama o ženský, která po odhalení nevěrníka prochází jakousi sebereflexí, přičemž se jí do cesty přimotá komediální drama nevěrníkovo ženušky, který se z toho všeho zhroutil svět. No. Občas je to fajn, Diaz a Mann mají obstojnou chemii, sem tam se povede vtípek. Zdaleka tak fajn už není zjištění, že film několikrát sklouzne do vod trapnýho fekálního humoru a že by se dal o dobrých dvacet minut zkrátit. ()

• Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 13 000 pracovných miest. (Laslo)
  • Pracovným označením filmu bol názov Sweet Revenge. (MikaelSVK)
  • Ve filmu se objevila také topmodelka Kate Upton, pro kterou to byla první větší filmovou roli. (jenik71)

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

19.03.2021

Tvůrce romantických komedií jako Zápisník jedné lásky nebo Jedna za všechny Nick Cassavetes si teď čerstvě vyzkouší akční thriller. Do své novinky God Is A Bullet si pak navíc sehnal přímo parádní… (více)

Jamie Lannister a kalifornské gangy

Jamie Lannister a kalifornské gangy

26.04.2015

Nikolaj Coster-Waldau potřebuje dobré role a potřebuje je hned. Jeho incestní hrdina ze Hry o trůny je čím dál tím sympatičtější, takže ho možná brzy potká nějaká další tragédie (tip knih neznalého… (více)