Reklama

Reklama

Poté, co si prošli nástrahami střední školy (dvakrát po sobě), čekají na policejní důstojníky Schmidta (Jonah Hill) a Jenka (Channing Tatum) velké změny - jsou pověřeni prací v utajení na místní vysoké škole. Ale zatímco Jenko potká spřízněnou duši ve sportovním týmu a Schmidt pronikne do řad studentů umění, začínají o svém vzájemném vztahu zvolna pochybovat. Jejich úkolem už není pouze vyřešit případ, ale jsou nuceni zjistit, zda mezi nimi může existovat společný vztah na úrovni. Pokud se těmto dvěma přerostlým puberťákům podaří vypracovat se z univerzitních nováčků ve skutečné muže, pak by vysoká škola mohla být tím nejlepším, co je kdy potkalo. (Falcon)

(více)

Videa (16)

Trailer 1

Recenze (926)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Prvá polovica je dosť nevýrazná, ten meta-meta-humor mi miestami liezol na nervy, no dve totál vtipné scény (obe spojené s jedným zvratom, ktorý inak neskutočne spoileroidné trailery chvalabohu nevyzradili) a fajn finiš to ťahajú na slabých 80%. Jonah Hill je strašný borec a kradne si film, no ani Channig Tatum a Ice Cube nezaostávajú. Prekvapením je Jillian Bell z Eastbound and Down, ktorá totálne dáva, no má pramálo priestoru! I want more! PS: nadupaný soundtrack! ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Pokračování komediálního hitu, kterému nechybí nic, co bylo typické i pro jeho předchůdce, avšak zároveň nemá skoro nic, co by bylo typické přímo pro něj. Skutečně vtipných scén je pramálo, na oblíbené zesměšňování akčních klišé se pravda dostane, ale je to stále jen slabý odvar oproti jedničce, noví záporáci jsou strašně hloupí (chudák Stormare) a z původních postav si pouze jediná zachovala svůj "výkonnostní" standart (hláškující Ice Cube). Od režisérů s tak originálním rejstříkem bych rozhodně čekal mnohem více... 60% ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Tělnatá citlivka a jednoduchost v nátělníku opět na tajné antidrogové misi ve vzdělávacím zařízení. Stejnost šablony si nyní chytře naklonili na svou stranu, vyrukovali s pár odzbrojujícími scénami (Ice Cube už uhodl, kdo přijde na večeři), četnost hluchých míst zůstala zachována (většinou dialogy ústřední dvojky ohledně jejich vztahu). V závěrečných titulcích mají zcela jistě prsty Neveldine s Taylorem povzbuzení dvěma litry silné kávy a kokainem suplujícím instantní smetanu.. ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Záverečné titulky sú geniálne, platí to aj o vypointovaných scénach, kde je v strede pozornosti Ice Cube a výborná je aj záverečná sequelová koláž. 22 Jump Street je po všetkych stránkach zábavnejší film ako prvý, no i tak ho nemôžem hodnotiť výrazne pozitívnejšie. Pretože Lord a Miller nevedia rozprávať príbeh a skôr ako o deji možno hovoriť o spleti skečov s vulgárnym humorom presahujúcim medze únosnosti. Komediálny žáner vo vrcholnej podobe si predstavujem predsa len trochu inak. ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Tak markantní skok oproti prvnímu dílu, kde byla cítit jistá nekvalita, čekal asi málokdo. Nekvality si byli nejspíš vědomi i samotní režiséři a udělali z 22 Jump Street komediální podívanou roku, která svými (zde poměrně často zmiňovanými) sebeuvědomělými, sebereflexivními a sebeparodickými postupy značně narušuje tok vyprávění a iluzi reality. Divák je těmito zcizujícimi prostředky neustále znejišťován, jeho očekávání se neustále modifikují, přičemž film jde často až na samou hranici filmovosti (někdy možná až za ní), resp. žánrových pravidel a odkazuje k sobě samému jako k médiu nebo spíše k procesu filmové produkce a tvůrčím volbám. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (38)

  • Kvůli časovému vytížení spojeném se závazky k filmu LEGO® příběh (2014), na kterém tvůrci snímku 22 Jump Street rovněž pracovali, neprovedli režiséři před natáčením žádnou revizi scénáře. (Dawsigi)
  • Film se natáčel v San Juanu v Portoriku a v New Orleans v Louisianě. (rafix)
  • Ve scéně v čase 1:15:00 projedou Jenko (Channing Tatum) se Schmidtem (Jonah Hill) vstupem na hřiště ve tvaru helmy a strhnou nafukovací bílou část chrániče. V dalším záběru je ale tato část v pořádku. (Malory)

Související novinky

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (více)

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Hvězdný Nicolas Cage nedávno zazářil v komedii To se mi snad zdá, zároveň se ale nechal slyšet, že plánuje svou filmovou kariéru i po tomto oslavovaném výkonu pověsit na hřebík a pouze dodělat… (více)

Ženský remake 21 Jump Street na cestě

Ženský remake 21 Jump Street na cestě

08.12.2018

Tiffany Haddish (Night School) a Awkwafina (Debbie a její parťačky) jednají o hlavních rolích v chystaném ženském remaku 21 Jump Street. Nový film ze série, kterou před pár lety oživili Phil Lord a… (více)

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

02.12.2016

První filmový Jump Street stál 42 milionů dolarů a vydělal 201 milionů. Dvojka pak vyšla na rovných 50 a utržila 331, což je jasný důkaz, že studio Sony narazilo zlatou žílu. Jak ale možná víte,… (více)

Reklama

Reklama