Reklama

Reklama

Rectify

(seriál)
všechny plakáty
Trailer 3
USA, (2013–2016), 24 h 24 min (Minutáž: 43–110 min)

Tvůrci:

Ray McKinnon

Hudba:

Gabriel Mann

Hrají:

Aden Young, Abigail Spencer, J. Smith-Cameron, Adelaide Clemens, Clayne Crawford, Luke Kirby, Jake Austin Walker, Bruce McKinnon, J.D. Evermore (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(30)

Obsahy(1)

Dramatický seriál sleduje príbeh Daniela Holdena (Aden Young), ktorý sa dostáva na slobodu po sedemnástich rokoch strávených v cele z dôvodu obvinenia a usvedčenia za znásilnenie a vraždu mladého dievčaťa. Pôvodne dostal trest smrti a 19 rokov čakal na konečný verdikt, až kým nové dôkazy vďaka DNA technológii preukázali jeho možnú nevinu. Daniel sa teraz vracia do svojho rodného mesta a snaží sa začleniť do bežného života. Komunita ho však neprijme jednoducho, pretože mnohí si stále myslia, že je vinný. (Dearon)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (17)

grogodil 

všechny recenze uživatele

Detailná a poväčšinou aj verne pôsobiaca psychologická dráma. Pomalé a točiace sa (zatiaľ) stále okolo toho istého - snahy Daniela, ktorý sa po 20 rokov v base vracia domov, adaptovať sa a začleniť do rodiny a bežného života. A napriek tomu, že je Rectify skúpe na nejaké zápletky a zvraty, nenudí ani chvíľu. Celým seriálom prestupuje skôr zasnená a nie práve ukecaná atmosféra, Tá vyplýva z naozaj podrobne zobrazenej konfrontácie rutiny, ktorú poznal väčšniu života vo väzení a života na slobode, ktorý je pre neho plný nových a cudzích vecí, ktoré my ostatní považujeme za bežné. Jediné, čo pôsobí ako päsť na oko, je tá, od reality odtrhnutá agitka s hľadaním Ježiša, ktorú pripisujem na triko jednej a asi aj jedinej zbytočnej a otravnej blonďavej postave. Zvyšok osádky dokáže svoje pohľady, slzy a dialógy predať absolútne bez problémov a budete im proste zobať z ruky. A škoda toho, že sa sezóna zastavila len na šiestich dieloch. Pri tak pomalom tempe pôsobí celá séria ako prológ, ktorý sa ani len nestihol rozbehnúť a už je koniec. ()

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Je to bomba,co říct víc.Ten typ seriálu,který přesně ví co chce a neustoupí ani v jeden díl(bohužel jenom 6 první série).Člověk nemůže chtít všechno a pořád si řikám,proč tam nebylo víc toho vyšetřování,ale tenhle seroš padá a stojí na skvělě zahraným Danielovi a jeho nejbližších,kde herci podali parádní výkony a byly skvělě vykresleny,že doufám,že další díly budou,protože rezerva kam vůbec může sahat další děj je obrovská.Náměť možná pro někoho může být standartní,ale tady byl vážně do morku kostí polapen hlavně na jednu osobu,která žije víceméně svůj svět a ostatní s tím musí žít tak jako on sám.Parádní uvodní theme,parádní kamera,herci,scenář..chybu jsem tam neviděl a pomalé tempo mě spíše naplňuje,takže musim za pět. ()

Reklama

Snilek1379 

všechny recenze uživatele

Zajímavý a netradiční seriál, na který jsem narazila úplnou náhodou. Podle počtu zdejších recenzí není moc známý, což je podle mě docela škoda, protože si pozornost rozhodně zaslouží. Seriál je originální především díky tomu, že se nesnaží na nás zapůsobit strhujícím dějem a akcí. Naopak, pokud si k seriálu sednete nepřipraveni, můžete získat pocit, že se v něm vlastně nic neděje, brzy se začnete nudit, a přepnete na něco jiného. Musím říct, že i já jsem ze začátku takové chvíle měla, než jsem pochopila podstatu tohoto seriálu, a to sice, že se nám nesnaží představit dramatický děj plný zvratů a napětí, ale spíše nás na úrovni dokumentu nechává nahlédnout do obyčejného každodenního života skupiny lidí, která se vyrovnává s těžkým traumatem. Způsob pojetí je jedinečný právě v tom, že zachytává veškeré aspekty života všech zúčastněných, i ty, které by v normálních seriálech byly vynechány jako nezajímavé, nudné a natahující děj. To, co si jinde musíme domýšlet, je zde do detailu vykresleno. A právě to nám umožňuje nahlédnout do hloubky psychologického vývoje všech postav. Seriál na mě zapůsobil právě touto svou obyčejností a věrohodností běžnému životu, který ale ve skutečnosti vůbec běžný nebyl. Velice přesně to zde již vystihl gudaulin. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Rectify na mě působí spíš jako psychologické drama, kde mě téměř fascinuje, jak dokonale je osobnost Dannyho (po mnoha letech propuštěného vězně) vykreslená do těch nejmenších detailů. Skutečně mám pocit, že s tak propracovanou osobností jsem se zatím ještě nesetkala. To co je pro Dannyho okolí zcela normální, tak jeho vnímání je zcela odlišné a mě jako diváka to téměř nutí dívat se na svět jeho očima. Co se ještě moc povedlo, jsou i velmi pěkně vykreslené osoby z jeho nejbližšího okolí a jejich ambivalentní emoce vzhledem k Dannyho osobě, navíc s doposud nejednoznačným očištěním jako podezřelého. V posledních dvou dílech došlo k poměrně dost nečekaným zvratům a na konci šestého dílu mám víc otázek, než v prvním a tudíž bych určitě uvítala druhou sérii, které se doufám dočkám - pokračuji druhou sérií, jsem na začátku a zatím lehké zklamání, tak uvidím ..... ()

Niles 

všechny recenze uživatele

Rectify je taký nenápadný seriál, na ktorý ma nalákala najmä veta "Od producentov Breaking Bad". S tým toho však nemá veľa spoločného, takže nečakajte žiadnu veľkú akciu a neustále napätie. Je to v pomalom tempe podaný príbeh Daniela, ktorý sa vracia domov po 19-tich rokoch strávených vo väzení a pre ktorého je odrazu všetko nové a tak si musí hľadať cestu do každodenného života. Realisticky zobrazuje nielen vplyv takejto udalosti na neho samého, ale aj na jeho rodinu a celú spoločnosť v malom meste, kde sa všetci poznajú a nie každý mu dôveruje. Je to seriál postavený na dialógoch, vzťahoch a vnútorných pocitoch postáv. Každý jeden z hercov podáva mimoriadne výkony a sú tak presvedčiví, že sa s nimi môžeme zžiť a sledovať ich vývoj. Posledné dve epizódy sú parádne vygradované a úplne posledný diel už i emocionálne veľmi silný. Prvá séria končí v najlepšom a necháva ešte veľa otázok otvorených, pričom je naozaj nepredvídateľné ako to celé dopadne. Budeme si musieť počkať na tú druhú, na ktorú sa už teraz veľmi teším. ()

Galerie (718)

Související novinky

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Konec roku se pomalu ale jistě blíží a s ním pochopitelně brzy dorazí i nejrůznější filmové a seriálové žebříčky. Ty nás teď ale nezajímají. Místo toho se podíváme na žebříček, který se ohlíží rovnou… (více)

Reklama

Reklama