Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Barbar Kull, bývalý otrok, zabije v bitvě tyranského krále Valusie, tím se sám stává králem jeho říše – umírající vladař mu z posledních sil předá svou korunu a jmenuje ho svým následníkem. Čestný Kull, který je odhodlán provést zásadní změny – odstranit náboženský útlak i další zákony tížící prostý lid, a především k nelibosti aristokracie zrušit otroctví, však velmi záhy zjistí, že mít velkou moc neznamená jen velkou odpovědnost, ale také mocné nepřátele, takové, jako je velitel královské stráže Taligaro. Ten zosnoval spiknutí, jehož cílem je zavraždit Kulla a zmocnit se trůnu. S pomocí čaroděje Enarose oživí před 3000 lety mumifikovanou královnu Acheronu Akivashu, aby obnovila starý řád a vládu zlých démonů. Zastavit ji může jenom ledový dech spravedlivého krále Valka... (TV Prima)

(více)

Recenze (157)

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Asi nejhorší film se super soundtrackem. Joel Goldsmith se potatil a nabídl hodně neotřelý soundtrack k fantasy filmu. Metalové prvky v soubojích prostě nemají chybu. Jinak je to příšerná krávovina, ale scény s hudbou jsou díky ní snesitelné. Navíc Kevin Sorbo mi byl vždycky sympatický, takže jsem ten film přežil i podruhé. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Rocková fantasy, kde s každou bojovou scénou začne odrazu burácať hardrocková muzika :-) Prišlo mi to trochu trápne. Rovnako špeciálne efekty (veď v roku 1997 vznikol aj Titanic), ale budem tolerantná. Kull Dobyvateľ sa nehrá na nič viac, než jednoduchú akčnú fantastiku žánru meč a mágia. Potešila aj krásna Karina Lombard (na Tiu Carrere netrpím:-). ()

Reklama

wosho 

všechny recenze uživatele

Jako film určený pro kina, podpořený solidním rozpočtem dost bída. Já naštěstí Kulla dobyvatele viděl v televizi a beru ho spíše jako produkci a v tom pohledu se jedná o solidní záležitost. Ale je škoda, že se dlouho na poli tohodle druhu fantasy nic pořádného neurodilo od dob prvního Barbara Conana. ()

SeanLSD 

všechny recenze uživatele

Rafaella de Laurentis sa pokúsila nadviazať na conanovské filmy z 80. rokov, ale nemala na to ani geniálne tvorcovské individuality BARBARA, ani rozpočet NIČITEĽA. Mala na to Slovensko, kde v 90. rokoch rada natáčala (a ako dokazuje DRAČIE SRDCE, nemusela to byť vždy katastrofa) a Kevina Sorba, vtedy populárneho HERKULA. Niekde vo sfére tohoto seriálu, ktorý mu dal rozbeh, však bol aj jeho strop, pretože ak mal stvárniť úlohu v čo len trošku drsnejšom vyznení, bol ten jeho večný šteňací pohľad dobrý akurát tak na kopanec. Zahrať tvrdého barbara, kráľa a dobyvateľa, ktorým KULL ako predchodca CONANA v Howardových kostrbatých poviedkach je, bolo úplne nad jeho sily (podobne ako keď sa Tia Carrere snaží o démonickú čarodejnicu). Avšak aj to „čo len trošku drsnejšie vyznenie“ je len zbožným prianím, lebo hoci razantné elektrické gitary zo začiatku vzbudzujú isté nádeje, väčšina bojových scén sa zvrhne práve iba na také to nepresvedčivé televízne laškovanie. Iba nejaká tá naozajstná tvrdosť (choreografia, krv, nahota), presvedčiví herci a zručná réžia mohli byť tým prostriedkom záchrany nedostatočne financovaného projektu. Bez toho je to proste väčšinu času maximálne tak na úrovni toho HERKULA... - ale zrejme ani to nie... ()

Markussis 

všechny recenze uživatele

Opravdu vostrej film se vším všudy. Takto se to dá jistě po letech s jistým nadhledem popsat. Avšak v době vzniku, tedy v devadesátých letech, to všichni mysleli smrtelně vážně, viz husté hardrockové nářezy při soubojových scénách. A to je právě z dnešního pohledu ta největší legrace. Takovýto druh filmu se již podle dnešních měřítek nedá brát vážně, ovšem jako silná sebeparodie funguje bezchybně, ačko-li to tvůrci nezamýšleli. Film tedy dodnes přežil né jako vážný, avšak nýbrž jako směšný projekt právě díky tomuto paradoxu. Dá se tedy říci, že do sebe stále, byť nechtěným způsobem, něco má. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (9)

  • Scenár, z ktorého film vychádza, bol pôvodne napísaný ako pokračovanie ságy o Conanovi a niesol názov "Conan dobyvateľ". Arnold Schwarzenegger však neprejavil záujem o natáčanie ďalšieho Conana, a tak ho scenáristi mohli premenovať na Kull dobyvateľ a prispôsobiť Kevinovi Sorbovi. (m.a.t.o.)
  • Posledný kinofilm Pata Roacha. (m.a.t.o.)
  • Film sa natáčal hlavne na Slovensku: na hrade Devín boli pre film postavené kulisy, vodné scény sa natáčali na rieke Dunaj a interierové scény zasa v štúdiách na Kolibe. Taktiež sa natáčalo aj na Spišskom hrade a hrade Červený Kameň. (BathoryMan)

Související novinky

Další fantasy geroj chystá návrat

Další fantasy geroj chystá návrat

24.11.2009

Údajně povedený /233940/>Solomon Kane si pořád ještě nenašel amerického (a světového) distributora, nového Conana začne Marcus Nispel natáčet až na jaře v Bulharsku, ale už jsou tu plány na… (více)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české… (více)

Reklama

Reklama