Brooklyn 99

• USA Brooklyn Nine-Nine
USA, (2013–2021), 56 h 25 min (Minutáž: 21–43 min)

Režie:

Dean Holland, Michael McDonald, Craig Zisk, Victor Nelli Jr. (více)

Dan Marocco

Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Joe Lo Truglio, Melissa Fumero, Andre Braugher, Andrey Ivchenko, Dirk Blocker, Joel McKinnon Miller (více)

Jednou kamerou snímaná komedie Brooklyn 99 o tom, co se může stát, když talentovaný ale lehkomyslný detektiv dostane nového nadřízeného, který si má hodně co dokazovat. Detektiv Samberg je dobrý polda, který se nikdy nepředřel ani nedodržoval pravidla. Protože je mezi kolegy rekordmanem v počtu zadržených, je jeho kariéra přímo hvězdná. Alespoň do doby, než na okrsek přijde nový velitel, kapitán Braugher, který místnímu střelci připomene, že musí dodržovat předpisy. (TV Prima)

TwoFace

— The English language cannot fully capture the depth and complexity of my thoughts, so I’m incorporating emoji into my speech to better express myself. Winky face. — Absolutně na hlavu postavená pitomost plná humoru, který je místy sázen s takovou kadencí, že zůstává rozum stát. A přitom dokáže nabídnout zajímavé zápletky. Každá z barvitých postav má vlastní styl humoru, ale všichni spolu jako zázrakem ladí. Od Peraltova lehce dětinského humoru, po Holtův deadpan – devadesát devítka má jedny z nejvtipnějších televizních postav. Další důkaz, že sitcomy snímané jednou kamerou bez umělého a trapného smíchu jsou tisíckrát vtipnější. ()

H34D

Půl roku mi trvalo prokousat se první sérií. Hlavní postava se zdála příliš afektovaná, hlášky sice sypala s kadencí rotačního plasmometu, ale moc jsem se nezasmál ani u jedné. Infantilní humor detektiva Peralty mi však postupem času alespoň částečně přirostl k srdci. Navíc i v okolních postavách se vyrýsovaly poměrně sympatické charaktery, zejména když v pozdějšíh fázích dostane prostor kapitán Holt, tak začíná ta pravá zábava. Celkově se seriál blíží nejvíce stylu Community a 2 Broke Girls, nicméně čas ukazuje, že zejména druhý zmíněný bezpečně poráží... 7/10 ()

geklon

Tak jako obsazení celkem kult, že jo. Samberg jede, Terry Crews už je takovej míckej Srstka. Jako i ty fórky se snaží, že jo, celý je to hodně takový strašně funy, i teplá černá buzna hraje šéfa.....Ale kurva se to táhne. Chybí tomu dost jasnej záměr a ta nenápadná cenzura všem eventuálních dobrej gagů je vážně trapná. Moc prostoru tahle jednotka u mě nedostala, ale pro zatím, si ho nezasloužila. EDIT : Prostor nakonec tahle komédie dostala dostatečný, ale nepřesvědčila. A postavy, který to měli táhnout, jsou nakonec tak nesnesitelný a tudíž to nemá smysl sledovat. Především Stojí proti žánrová rivalka Angie Tribeca. ()

hroubek

S01 - Potřeboval jsem nějaký sitcom, tak jsem si říkal proč nezkusit tuhle partičku z okresku 99. První díl byl supr, pak přišly asi tři slabší, naštěstí se to pak správně rozjelo a kvalita začala stoupat a nebyl tady vyloženě slabý díl. Postavy jsou správně trhlé(Jake, Charles, Terry a samozřejmě kapitán Holt), takže si je snadno zamilujete a jejich hlášky a gagy mě tolikrát příjemně rozesmály. Dost mě to baví a mám z tohoto seriálu radost. S02 - Mám radost, že se tvůrci ve druhé řadě mnohem více odvázaly a mají mnohem větší sebevědomí a nebojí se ještě šílenějších nápadů, než v předchozí řadě. Postavy jsou opět perfektní a každý dostane dostatek prostoru aby se náležitě předvedl. Gagy a komické situace trhají bránici a dialogy jsou správně cheesy. Do toho září to bude dlouhá doba a už po dvou řadách můžu říci, že mě tahle partička z B99 přirostla k srdci. S03 - Třetí řada je opět povedená a jede se v zajetých kolejích. První díly přináší změnu, s ohledem na konec druhé řady, jenže než se nadějeme je všechno zpět a je to jen dobře. Tvůrci v této řadě zkoušejí nové věci, prohlubují vztahy mezi postavy a přináší nové absurdní situace a jedny z nejlepších gagů. I přesto, že jsou gagy a vtipy vážně skvělé, tak z nich je trochu cítit, že nejsou tak urvané ze řetězu, jako to bylo v předchozích řadách. Už to není tolik přehnané a trhlé. Tím samozřejmě seriál nesrážím, jen narážím, na to že si seriál dovoluje místy nasadit vážnější tvář viz. celá linie závěrečné třetiny seriálu, kde doopravdy o něco jde a bude to mít nějaké následky. Třetí řada B99 se hodně povedla a já se moc těším na čtvrtou. ()

ywo666

Podareny americky sitcom. Ma trochu specificky vizual a pristup, takze to asi nesadne kazdemu. Moju frajerku to vobec nebavilo. Ale ja som sa smial kralovsky. Cele je to zalozene na tom ze kazda postava je solidne strelena a dostavaju sa do absurdnych situacii. Plus do toho navalili kopec popkulturkych odkazov. Pri tolkych dieloch sa to nevyvarovalo opakovaniu vtipov a zbytocnym traposinam. Ale v ramci normy. Pacilo sa mi Terry Crews hra v podstate sam seba a neunuval sa ani si menit meno. Komu by som to odporucil? Ak si niekto mysli ze Andy Samberg v Lonely Island je vtipny, miluje dobre hlasky vo filmoch a oblubuje sitcomy z New Yorku. Toto bude spravny salok kavy. Treba sa ale pripravit velku porciu politickej korektnosti. Niekedy az v parodickej miere. 85 percent ()

Galerie (1 732)

• Televízia FOX, ktorá na tento seriál až do 11.5.2018 vlastnila práva, ho 10.5.2018 oficiálne ukončila, resp. zrušila plánovanú šiestu sériu, na ktorej sa malo čoskoro začať pracovať. Zrušenie tohto fenoménu vyvolalo ale medzi fanúšikmi veľkú zlosť a začali proti kroku FOXu protestovať. Významní herci, ako napríklad Mark Hamil, sa k protestom na sociálnych sieťach dokonca pridali. Na hlasné volania fanúšikov našťastie rýchlo zareagoval gigant NBC, ktorý 11.5.2018, presne 31-hodín potom, čo bol FOXom seriál zrušený, odkúpil na seriál práva. (dendev)
  • Herci sa zúčastnili policajného výcviku a výcviku strelných zbraní, čo je celkom neobyčajné pre komediálny seriál. (DEGESH)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Nejspíš vám neuniklo, že zažíváme válku kabelovek a streamovacích služeb. Všichni se totiž snaží mít co nejlepší a nejatraktivnější obsah a předehnat tak konkurenci. V čele pelotonu se momentálně… (více)

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (více)