Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bones Conway a Jack Kaufman jsou dva mladí prodavači v obchodě s elektronikou. Víc než o kšeft jim jde o to, aby se nenudili. Když se jim ale podaří rozbít 21 televizorů "jednou ranou", je rázem po zábavě i po zaměstnání. V náborovém oddělení americké armády je zláká možnost stát se vcelku dobře placenými žoldáky - takže vzhůru do výcviku a pak si budeme žít! Budíček! Nastoupit! Poklusem klus! K zemi! Vztyk! K zemi! Nečekaný dril, povinnost poslouchat nesmyslné rozkazy despotické poddůstojnice, ztráta vlasů i svobody - to vše nutí naše dva kamarády hledat protizbraně. A tak "švejkují", jak se dá a plní rozkazy tak horlivě, že je ohrožena jejich vlastní armáda víc, než záludný africký nepřítel, proti němuž byli nečekaně nasazeni. Když se jejich povedená četa čističů vody ztratí v poušti a je odkázána sama na sebe, stane se zázrak: kulky najdou správný směr a s pomocí velblouda je dosaženo triumfálního vítězství! A cesta k vysněné "výslužbě" v potrhlé restauraci je otevřená. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (33)

marek29 

všechny recenze uživatele

S parodií na armádu souhlasím. Než čumět do bílé zdi je to lepší asi, ale nic světoborného neradno čekat. Je tu jakýsi očekávaný punc kvality v podobě zaručené tvorby z devadesátek ale i na tu dobu nebo právě proto že jsem to nevídal 10x do roka jako třeba Sám doma, necítím k tomuto nic většího. S bídou ty 3 hvězdy a jen na vlastní nebezpečí. ()

DJ Obelix 

všechny recenze uživatele

No dobrá. Není to žádný zázrak, ale úkol pobavit diváka i těmi nejprimitivnějšími prostředky to plní. Navíc je tu Andy Dick, jehož dementní humor mi učaroval v jeho pořadu na MTV. Zde je ovšem zastíněn Paulym Shorem, který svůj nekňubovský výraz dokázal plně prodat. Jsou to spíše tři hvězdy, ale jednu přihazuji za nostalgii. "Glensdale, popište situaci." "Drž hubu!" "Ještě jednou mi řekneš drž hubu a narvu ti tvůj samopal do zadku!" "Drž hubu, škoda samopalu." ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 3/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +zajímavý nápad, zpracování tak nějak na úrovni -má to háček v tom, že jsem se moc nesmál a za další: v druhé půli jsem čekal ostrou akci, né jen taškařici/// Opravdu jsem od toho čekal trošičku víc. Už jsen proto, že jsem o filmu něco slyšel. Ve výsledku se však jedná především o komedii, která může trošičku pobavil. Ovšem chybý mi zde dramatický prvek, bylo by to totiž mnohem zajímavější./// Celkem 49%/// ()

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Dva trubci jdou do armády, tam je dají k pomocným sborům (čištění vody), a hned potom projdou nasazením někde v severní Africe. Popravdě řečeno, žádná velká taškařice to není. Jsou tam takové ty klasické fórky založené na tom, že nezvládají výcvik nebo rozbijou svěřené zařízení. Celkově je to komediální prodprůměr. Pozn. pro 3 AM Code: Těžko to může být "náborovka na USMC", tedy k Marines, když oba hlavní hrdinové slouží v US Army.:o)) ()

Marze 

všechny recenze uživatele

V tomto komediálním dobrodružství potřebuje Bones otevřít svůj obchod s elektronikou a s dvěa přáteli vstoupí kvůli penězúm do armády, kde se dostanou za neřátelsé hranice v Lybii. Je to povedená taškařice pro specifické publikum, které má rádo výbuchy a řachandové dialogy jako „Je na armádě něco k smíchu?“ „Ano seržante“ „To je stupidní odpověď“ „Ano pane“ „Zabilo vám to mozkové buňky?“ „Ano pane“. Ve filmu není žádná satira, jen hloupá ztřeštěná komedie. Viděl jsem v nedělích brzkých ranních hodinách na TV Nova Cinema. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Jedná se o třetí nejvýdělečnější film, ve kterém hrál Pauly Shore. (Terva)

Reklama

Reklama