Dýdžejka

Snímek Beat Girl z produkce mnoha cenami ověnčené produkční společnosti beActive Entertainment je hudební drama, které sleduje životní osudy jednadvacetileté Heather a její cestu do světa hudebního showbussinessu. Po smrti své matky - pianistky je Heatheřinou jedinou možností se nastěhovat ke svému odcizenému otci a nevlastnímu bratrovi. Smysl života začne hledat v hudbě a DJování. Heather se rozhodne jít v muzikálních stopách své matky a vydá se na konkurs na prestižní hudební školu. Jenže snaha nalézt rovnováhu mezi svým životem a DJskou kariérou jí nechává na vážkách - soupeří sama s tím, zda dát svůj rodinný život a přátele všanc svým snům a kariéře. Brzy zjistí, že hudba je od citů neoddělitelná - a že bez emocí, snů a lidí, které milujeme, by život, stejně jako hudba, nedával smysl. (Filmbox)

xzajox

Čakal som od toho viac, aj keď vlastne ani nie som sklamaný. Hodnotenie je dosť kostrbaté. Napríklad čo sa týka hereckých výkonov, niektoré sú úplne otrasné pričom naopak Louise bola príjemným prekvapením. Boli momenty, keď som v nej videl nevinnú naivnú dvojičku Nicole Kidman (no na jej úroveň ešte trochu musí dorásť). Ohľadom kvality som často premýšľal, či to nemali zaradiť medzi TV-filmy. Veľmi mi nesedela práca s atmosférou. Áno, skákali síce hore dolu medzi piánkom a Trance, ale film sa celý čas držal v smutnej oblasti a ani veselé chvíľky sa od tej úrovne až tak nevzdialili. Najväčším pozitívom je hudba, ktorá veľa zlých pocitov zahladila. Hrá sa tam prevažne Trance a podobné kluboviny, čo je veľmi fajn. Trochu však vadí, že sa niektoré tracky viac krát opakujú. Veľká škoda je, že zlyhal podľa mňa hlavný odkaz filmu. Autor určite vie, čo to znamená hudbu precítiť a preniesť tento pocit na ľudí. Filmu sa však vôbec nepodarilo sprostredkovať a ukázať takýto prenos divákovi. Dokonca ani mne, pričom viem dobre, o čom hovoril. Dal by som dve, no za hudbu a chutnú tváričku dám 3* - 49% ()