Reklama

Reklama

Stav ohrožení

(seriál)
TV spot 2
USA, 2014, 9 h 13 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Rand Ravich

Hudba:

John Paesano

Hrají:

Dermot Mulroney, Rachael Taylor, Lance Gross, James Lafferty, Max Martini, Michael Beach, Stevie Lynn Jones, Halston Sage, Max Schneider, Joshua Erenberg (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Po únosu dětí prominentních osobností je svět ve Stavu ohrožení. Agentka FBI proto musí spojit síly s agentem Tajné služby, aby zabránili národní krizi. Během školního výletu se studenti elitní Ballardovy střední školy z Wahingtonu D. C. stanou obětmi únosu. Až na jedinou výjimku jsou to všechno potomci mocných a bohatých magnátů, diplomatů a politiků. Dokonce mezi nimi nechybí ani syn amerického prezidenta. Únos způsobí národní krizi a vyvolá stav ohrožení. Mladý agent Tajné služby Marcus Finley (Lance Gross) se od začátku ocitá ve středu dění, protože během incidentu střežil „prvního syna Ameriky", byl postřelen, ale přesto se mu podařilo částečně narušit plány teroristů.
Po příkazu z vyšších míst začne Finley spolupracovat s agentkou FBI Susie Dunnovou (Rachel Taylor), která má případ na starosti. Jenže ani pro ni nemá případ jednoznačně černobílé kontury. Její starší sestra, ředitelka mamutí společnosti Meg Fitchová (Gillian Anderson), je totiž matkou jedné z unesených. Brzy se ukazuje nejen, že Dunnová sdílí s „neteří" nečekaně blízké pouto, ale i to, že únos je součástí mnohem většího a složitějšího spiknutí. Agenti budou muset společně překračovat právní i morální hranice, aby je nepohltily zrádné vody nejvyšších sfér moci a korupce. (TV Prima)

(více)

Videa (2)

TV spot 2

Recenze (33)

BoPo 

všechny recenze uživatele

Dnešné seriály sú filmy na pokračovanie. Majú viac než slušnú rozpočtovú a hereckú kvalitu. A v tom má práve Stav ohrožení smolu. Tento seriál totiž prišiel s cca desaťročným oneskorením. Dnes už tá béčková zápletka (aj keď miestami naberá áčková charakter) s céčkovými hercami jednoducho na ohúrenie nestačí. Napriek tomu si seriál získal moju pozornosť a vyvolal vo mne chuť sa dopracovať až k vyústeniu zápletky. Je škoda, že Stav ohrožení končí po prvej sérii, ale dosť možno mu neúspech u amerického publika umožnil skončiť v najlepšom. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Nefalšovaný únosový thriller jak z 90. let natažený do formy 13-dílného seriálu. Stejně brakově napsaný scénář (ale spíš v tom dobrém slova smyslu), občas stupidní chování postav a kotel nelogičností, ale Crisis je především napínavý popcorn, který mi trochu kazil fakt, že na něm bylo až příliš vidět, že je to levný televizní seriál a to zejména v momentech, kdy tvůrci využívali ne moc kvalitní CGI, aniž by zrovna museli. Co se scénáře týče, byl slušně překombinovaný, ale ve výsledku dával jakž takž smysl a seriál byl slušně ukončen, byť si tvůrci neodpustili otevřená vrátka pro případnou další řadu, která díky bohu nenastala, protože by to bylo tutově akorát vaření z vody. Formát minisérie Crisis sedí perfektně. ()

Reklama

jasiska 

všechny recenze uživatele

1.- 5. diel: Napínavý dej, dobre napísané dialógy, prekvapivo sympatické postavy - ak majú autori premyslené, kam vlastne chcú ísť, Crisis by sa mohol ukázať ako veľmi slušný seriál. 6.-13. diel: Hoci sa ukazuje, že to autori majú premyslené, dej nejako stagnuje a až tak ma to neberie ako na začiatku. Aspoň, že to ako tak uzavreli, keď ich už zrušili. ()

mrx.friend 

všechny recenze uživatele

De facto zas jeden takový nenáročný seriál, co odsejpá nehledě na to, že má jisté mezery. Finále (poslední dvě epizody) jsou dokonce tak hektické, že dávají prostor k logickým nesrovnalostem ještě víc než předtím, protože se skáče od scény ke scéně a divák má kolikrát dojem, že určitý sekvence byly pro urychlení děje záměrně vystřiženy. Do posledních vteřin je také nejisté, jestli k postavě Gillian Anderson, kvůli které jsem tohle zkouknul, máte cítit (anti-)sympatie, každopádně za to může opět scénář, ona by zas Megan Fitchová nebyla bez Gill tím pravým ořechovým. Mě tahle krize prostě bavila, tak ji nebudu házet do průměru :) ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Dve hvezdy navic za skvostne vypadajici Gillian. Jinak ani nemam moc silu to komentovat...nejde o to, jak je to natoceny, ale je to naivita od a az do z, scenar pro debily. A kdyz uz, tak proc daji do hlavni role takovou nesympatickou osobu jako Rachael Taylor? Ach jo, kam se to ta Gilli zase dostala. ()

Galerie (136)

Zajímavosti (1)

  • První díl byl natočen v Los Angeles, zbytek byl nafilmován v Chicagu. (M.B)

Reklama

Reklama