Reklama

Reklama

The Audience

(divadelní záznam)
  • Velká Británie National Theatre Live: The Audience (více)

Obsahy(1)

Napjatě očekávaná produkce z West Endu Audience, ve které si Helen Mirren zopakuje roli, za kterou získala Oscara - královnu Alžbětu II. Dle tradice uděluje královna každý týden audienci svému premiérovi – a to audienci přísně soukromou, o které je dle tiché dohody zakázáno kdekoliv mluvit. Představení Audience tuto dohodu imaginárně porušuje a představuje sérii klíčových setkání mezi nejvyšším úředníkem z Downing Street a jeho královnou.

Šedesát let setkávání v Buckinghamském paláci, od mladé maminky po babičku, od Churchilla po Camerona. Šedesát let soukromých hovorů, někdy důvěrných, jindy výbušných, politických konverzací i zpovědí. Audience mapují éru panování Alžběty II.: politici přicházejí a odcházejí dle volebních období, zatímco ona zůstává a čeká, aby přivítala svého příštího premiéra. Audience opět spojuje spisovatele Petera Morgana a oscarovou herečku Helen Mirren, kteří tak pokračují v úspěšné spolupráci započaté na filmovém hitu The Queen. Audienci režíruje Stephen Daldry (Billy Elliot, Hodiny), nominovaný za Billyho Elliota na Oscara.
(oficiální text distributora)

(více)

Recenze (8)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Nesnesitelná lehkost vládnutí v nepřiznané třetí řadě Jistě, pana ministře/premiére v (před)pokračování Královny. A zatímco tam ji... ehm, Její Veličenstvo duo Peter Morgan a Helen Mirren sledovalo ve vážném tónu na prostoru jednoho týdne, tak zde ji... ehm, Její Veličenstvo v odlehčeném tónu sledují na prostoru více jak šedesáti let skrze "terapeutické" rozhovory mezi čtyřma očima s řadou tolik rozdílných a přitom tak stejných premiérů; a samozřejmě i jedné premiérky. ()

kika1650 

všechny recenze uživatele

Takto nejak by vyzerala "politickejšia" The Queen. Morganovi sa podarilo, iste trochu skratkovito, no predsa umne reflektovať politickú kultúru ...jednej monarchie, vzdávajúc hold tej tichej konštante Británie, kráľovnej. Nemýľme sa, táto kráľovná nemá o nič bližšie k skutočnej osobe - ide o ľúbivú oslavu jedného kultu, o zobrazenie kráľovnej ako stelesnenia Anglicka samotného - jeho ducha, jeho humoru a jeho ideálov. Po Helen dostane asi aj Peter šľachtický titul za službu Jej Veličenstvu... :) Vyzdvihnúť treba aj výborné výkony všetkých hercov, ktorí si zjavne užívajú stvárňovanie ikonických premiérov, s ich typickými tikmi a catch phrases. ()

Tirion 

všechny recenze uživatele

Dokonalé souznění a hlavně dokonalá Helen Mirren, které úlohu ulehčil Morga svým vzdušným scénářem a Daldry svou chápající režií. Až si říkám, že s nikým jiným by Helen pracovat snad ani neměla. ()

Huguette 

všechny recenze uživatele

Představení jsem viděla přímo v Gielgud Theatre a byl to ohromný zážitek. Helen Mirren i ostatní byli fenomenální. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • Autor divadelní hry Peter Morgan do látky zasahoval ještě i v době, kdy se hra již několik měsíců hrála. Do děje/textu tak průběžně zakomponoval nejen odstoupení papeže Benedikta XVI. či smrt Margaret Thatcherové, ale i mnohé další zásadní události. Verze zachycená kamerami v rámci projektu National Theatre Live by však měla být již neměnná.
    (DaViD´82)

Reklama

Reklama