Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

-robi-

Dodnes jsem měl nikoliv o filmovém, ale o reálném pekle dost nejasné povědomí. Děkuji tvůrcům. Shlédnout tohle celé, to je totiž tím skutečným peklem. Asi každý z nás zná každou jednu z oněch 3 pohádek a rozhodně se s nima dá udělat hodně, snesou lecjaké přiohnutí, vylepšení či zašmodrchání, viz třeba Karcoolka nebo Červená Karkulka (Red Riding Hood z roku 2011). Co ovšem nesnesou jsou zjevně Svěráci. Za tohle bych doporučil jim dát ruce do svěráku a utahovat a utahovat. ()

Khotzilla

Film, kde se člověk směje ve chvíli, kdy se Dyk praští o futro, protože jinak moc šancí nemá. Ofrňování se nad Svěráky považuju za pózu, ale tohle je asi vážně to nejslabší, co jsem od nich viděl. Jak bylo spojení v Lotrandovi a Zubejdě přirozené a milé, a texty vtipné, tady je křečovité a silně nepovedené. Neříká se to snadno, ale ten scénář je prostě odfláknutý a texty občas tak blbé až to už není veselé. Ve chvíli, kdy se to začně tvářit jako opera, začínal jsem se za tvůrce stydět, protože i takové Slunce, seno... vedle toho nepůsobí tak trapně. Relativně nejlépe to fungovalo ve chvílích, kdy si zúčastnění dělají z věci legraci. Někde ale i to je moc - Karkulka jako sonda z pedofilie? Jinak kostýmy nebo masky budiž, ale všem akademikům, kteří pro tento film hlasovali v kategoriích jako nejlepší scénář, režie nebo film bych dal osobního Plyšového lva - hlasovat pro tohle vedle Fair Play, Díry u Hanušovic nebo Pojedeme k moři se mi jeví jako ukázkový diletantismus a neschopnost poznat špatný film od dobrého... Druhá hvězdička za Lábusovou a Kaisera, kteří jsou bez přehánění skvělí. ()

SaintMichael

Na první podívání mě to až tak nezaujalo, ale naše děti měli jiný názor. Hlavně ta mladší(1,5 roku), která TV ještě jinak moc nesleduje si to velmi oblíbila. A tak už jsem to viděl průběžně taky několikrát a přišel jsem tomu na chuť a všímal si povedených detailů a oblíbil si i ty písničky, které duo Uhlíř&Svěrák prostě umí - to už je léty ověřená věc. ()

JerryPilsen

Čeká pohádková katastrofa.Asi fakt bude lepší,když pohádky bude točit jenom Troška,stejně nic jinýho neumí.Tohle je slátanina tří po sobě jdoucích večerníčků,která nemá s normálním filmem nic společného. ()

hofiktom

Toto nové zpracování třech známých pohádek je pro mě velmi hezké, je to moderně pojaté a rozhodně jde o jednu z lepších nových českých pohádek. Herecké obsazení i výkony se mi moc líbili. Dvojice Svěráků vytvořila pohodovku, která má hezké dialogy i písničky. Jediné mínus pro mě je to, že Karkulka mohla být opravdu trochu starší. 75% ()

Lenakf

Celkem zábavná pohádka, vzhledem k tomu, co se dneska točí- viz Troška. Akorát všechny písničky se mi až tak nelíbily a jak už tu někdo zmiňoval, Karkulka mohla být o něco starší. ()

dedavena

Raz su v pohadkach dva bratři, raz štyry, dokonce sedum bratruf byva. Sfěrak si vybral třech bratruf. Misto sudički vymyslel sudiča a misto mluveňa se tu dosť cypatě spiva. Asi si režyser myslil, že gdyž obsadi do role Klusa, tak to budě tutofka. To se synek pomylil. Ale napady režysera su fakt totaľně jedynečne. Třa pryncezna, kera usnula na sto rokuf, mluvici zviřatka, červenum Karkulke, Maruške, keru vyhnala zla macecha, dvanacť mjesičku fčele s Bolkym. To su fakt napady, kere ešče žadneho něnapadly. To je tak, když němaš gulku a hledaš Karkulku a když chceš režyrovať pohadku a němaš to v hlavě v pořadku,...Sfěracy su vysmjati, bo vyjebali s divakami. To němluvim o chudakach děckach. Davam jednu pro tatu Kajzra. Sfěracy do minusa. ()

Allica

Ohromná kampaň na pohádku od Svěráků moc neupozorňovala na fakt, že jde o muzikál - možná proto, aby si tím tvůrci nesnížili návštěvnost v kinech (kdo ví). Byla jsem na tom v kině a po skončení první pohádky jsem se už modlila, aby byl konec. Písničky jsou pěkné a příjemné, ale tři pohádky poskládané za sebou do jednoho filmu se moc sledovat nedá. A děti se v kině nudily. Určitě se jedná o kvalitní obrazový počin, ale po scénáristické stránce se tomu dalo nap*del. ()

Korra

Pohádka pro dnešní uspěchanou dobu, kdy se v rámci jednoho filmu stihnou zrychleně odvyprávět tři známé příběhy. Škoda, že se Svěráci radši pořádně nesoustředili na jakýkoliv z nich a nenatočili nám novou pohádkovou klasiku. Ona ani ta Popelka s Libuškou nebyla první zfilmovanou Popelkou na světě... Ale co, bratři jsou sympaťáci, princezny (nebo spíš princezna a většina ženských hrdinek) půvabné, a k tomu cválá Vojta Dyk na bílém koni zasněženou krajinou - těch 90 minut se dá přežít:-) ()

meatfly

po prvním shlédnutí, kdy jsem přemýšlela jestli jsem toho vína nevypila moc (nebo možná málo), jsem hlavně za úchylnou část s Karkulkou a pedofilním myslivcem dala jen **....Shodou okolností jsem ale byla přinucena dívat se na to asi šestkrát během dvou měsíců a s každým shlédnutím se mi to líbilo víc a víc....písničky už znám nazpaměť a jasnej favorit je vlk a pějící Chýlková! ...dnes opravuji na **** ()

Ollivander

Scénáristicky je to velké zlo, pospojované tři pohádky a přidaná hodnota jen v tom, že je to zhudebněné. To mi zkrátka hlava dosud nebere. Ale filmařsky mi to bylo hrozně sympatické, snaha o rozmáchlejší kameru, Novinskiho hudba, samé plusy. Někdy trochu kostrbaté, ale snahu cením. Bohužel se stupidně neoriginálním dějem je celkový dojem trochu rozpačitý. Hudba (Michal Novinski, Jaroslav Uhlíř): 4z5 (80%) ()

nicky.2000

Tohle je průšvih. Vždycky jsem říkala, že jakákoli Svěrákovina je záruka kvality, ale teď už to říkat nemůžu. Absolutně nezáživná slátanina tří pohádek s naprosto příšernými písničkovými texty. Druhá část o Karkulce je skoro na hranici pedofilie. Nuda, nuda, nuda. Jednu hvězdu dávám za herecké obsazení, druhou za těch 12 měsíčků, kteří se mi na celé pohádce asi jako jediní líbili. ()

Bianca.

Na této pohádce jsem byla v kině a musím říci, že nelituji, protože to byl příjemně strávený čas. Jako vždy pan Svěrák nezklamal. Naopak, vtipné hlášky, pěkné písničky a hlavně výborní herci. Myslím, že na své si přijde každý a nemusí to být nutně fanoušek Kluse, nebo Dyka :) Já nejsem zrovna fanoušek Dyka, ale v této pohádce, musím uznat byl opravdu skvělý. Dokonce bych řekla, že část, ve které vystupuje jeho postava, byla nejzábavnější. ()

smitko23

Pro mě jednoznačně jedno z největších zklamání absultně bez jakéhokoliv nápadu zápletky dobrodružství zajmavých zvratů v ději,na pár slušných hereckých výkonu jedna hvězda a může být pan svěrák rád rozhodně nepovedené až trapné. ()

MirekNaDruho odpad!

Tři pohádky, kde jedna je horší než ta druhá, ale asi nejvíc mě dostala ta druhá. O Karkulce, kde vlk byl velice k smíchu a trochu mi to přišlo i úchylné, jelikož malá Karkulka se chovala jako stará lehká děva a Myslivec si na ni myslel, což mi přišlo trochu pedofilní. Doopravdy děsivá věc od Svěráků. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015