Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

suicide

U pár věcí jsem se i zasmál, což o to, bohužel většina nízko nákladových televizních pohádek z produkce české televize je lepší než toto dílo. Výběr tří bratrů nic moc, zpěvy většinou dost špatné. Jediný jakž tak úsek byl s dvanácti měsíčky. Každé pohádce se musí odpustit leckteré zjednodušení, ale tady šlo o více věcí. Například nevím, proč se za cenu vymýšlení křečovitých vtipů o smlouvě budoucí musí z myslivce udělat skoro až pedofil? ()

topi odpad!

Ach Zdeňku Zdeňku, oral - li jsi. Ach Zdeňku Zdeňku, oral - li jsi...Tohle jsi teda pořádně zvoral!! V podstatě přetočené tři klasické pohádky - Šípková Růženka, Karkulka a O dvanácti měsíčkách, ale v tak příšerném hávu, že mě bylo hodně špatně od žaludku. Vrchol všeho byl pedofilní mysliveček, který si dělal zálusk na Karkulku. Za tohle by se i Troška nemusel stydět! Příšerná splácanina pánů Svěrákovců s ještě strašnějšími písničkami Jardy Uhlíře. Jestli takhle chce Zdeněk Svěrák dále pokračovat, tak ať to radši už zabalí a užívá si v klidu stáří někde stranou. ()

Britney75

Musím říct, že mě páni Svěrákovci zklamali .. slátanina pohádek .. dospělý myslím měl práci se během filmu vzpamatovat a co teprve děti .. rozhodně nechutný vlk jak z hororu a pedofilní myslivec Matěj .. já bych tedy evidentně označila tuto nepovedenou rádoby pohádku jako pokus o špatný vtip! Ale ano, zasmála jsem se, některé části mě pobavily. .. Čarodějnice Jiří Lábus s velmi udržovanou pletí, Pavel Liška propůjčil hlas holubovi a vtipné hlášky Kluse i Dyka . a co mě potěšilo, roztomilá mluvící zvířátka .. herecké obsazení bylo výborné, písničky a hudba také. ()

džanik

Šípkový příběh za čtyři hvězdy a nejlepší část filmu, lesní za tři a poslední tak něco mezi. Nesedl mi trochu "panský" projev pana Kaisera. V posledním příběhu by pak prospělo víc hovoru a míň zpěvu - chvílemi mi to už tahalo uši. Po druhém a třetím zhlédnutí (během tří týdnů) dávám celkově za 4* ()

kajas

Tak nešťastná jako z poslední Svěrákovic spolupráce jsem nebyla, ale zklamání neskrývám. Obsazení i Uhlířova hudba, to všechno slibovalo kultovní pohádku typu "Lotrando a Zubejda". Některé (éé, vlastně většina) texty ale působily jako z pera předškolního dítěte. Klus zachraňující Růženku dopadl ještě nejlépe. Pohádka o Karkulce trpěla nejen všudypřítomným zpěvem, ale i po scénáristické stránce. Vlk se také mohl dočkat lepší animace, to už by i v Čechách mohla být samozřejmost. Závěrečný příběh s Maruškou hledající fialky a jahody u Měsíčků byl poměrně zábavný, ale pořád se nemůžu zbavit pocitu, že slavné pány Svěráky strčí do kapsy kdejaká televizní pohádka (zdravím tvůrce "Bambitky"). ()

dom156

Musím uznat že se mi moc na to nechtělo, ale v Lucerně mě velmi mile překvapilo. Film dobře režisérsky vyhotoven, překvapilo mě kolik tam je vtipných scén. pro děti dobré, ale dokáže to zaujmout i celou rodinu tím, že to není čistě mířeno jen na děti. Zas jeden z lepších českých filmů. Jen bych tam necpal Kluse toho fakt ne. ()

gegina31

Opravdu po dlouhé době povedená pohádka. Naposledy se mi tak líbil Anděl páně. Skvělí herci, výborná hudba, dobře spojené pohádky. Jediné, co se mi nelíbilo byl ten vlk, ale i tak 5 hvězdiček. Některé lidi možná odradí, že se tam téměř pořád zpívá, ale ty písničky jsou opravdu povedený. Je to pohádka, na kterou se s radostí každé Vánoce podívám. ()

FilmFan24

Třii různé pohádky z nichž každá by byla lepší kdyby bývala měla svůj samostatný film. To by tam ale zase nemohli asi být tři bratři...Zapeklitá situace jak potom přijít na chuť projektu otce a syna Svěrákových. ()

togaf

Tři bratři mi způsobem vyprávění připomněli Princeznu nevěstu, kterou miluju. Místo Petera Falka je tu Zdeněk Svěrák, místo nemocného kluka hejno stínových dětí. Tohle ozvláštnění pohádky se mi líbilo snad víc, než samotná dobrodružství třech bratrů. Zajímavé ztvárnění klasických pohádek má silnou oporu i ve výborných hercích. Prostě krásná pohádka a konečně po dlouhé době český film, za který byla radost utratit peníze. A jako bonus cimrmanovské pomrkávání na znalce, herci z DJC, obraty Z. Svěráka a celý jeho projev...Cimrman + Princezna nevěsta = nejlepší vánoční dárek pro togaf! ()

Dont

Pohádka nepřináší nic nového ani objevného, jsou tři klasické všeobecně známé pohádky, které se od jiných zpracování liší pouze tím, že jsou „přezpívány“, propojeny postavami tří bratrů a že začleňují do pohádek některé netradiční motivy (transsexuální ježibaba, pedofilní vztah). Plus jsou doplněny postavou uvaděče v podání Zdeňka Svěráka, jehož výstupy ale také nejsou nikterak zajímavé. Nejhorší byly ovšem ty písničky... Spíše jen takové zpívánky, rýmy pro předškolní děti, mnohdy to ani nemělo žádnou melodii... Chápu, že je to primárně pro děti, ale dneska se pohádky točí tak, aby se líbily i dospělým, protože ty děti nebudou v kině sedět bez nich... Proto tam mělo určitě být daleko víc dospělého humoru. Za pár světlých momentů přidávám druhou hvězdu (Kaiser, Polívka), ale je to spíš z milosti... ()

Foma

Za NEzabití vlka a hrátky s češtinou dávám 4, jinak asi za tři. Ale celkem mě udivuje konzervativnost, netolerance a kritičnost čsfd filmových "kritiků", který jsou ve svým projevu rádoby free, ale Svěrákovi neodpustí ani docela vtipný spojení tří pohádek v jednu, natož aby měli na to se s ním vůbec poměřovat v jazyce. ()

Petroff

Co mě sere už z traileru? Rádoby zpěváci namísto herců... Lábus jako čarodějnice. Podělaně laskavej hlas starýho Svěráka jako vypravěče. Nechám si to s radostí ujít. ()

Kopik

Já se musím přiznat, že nevím jak dané dílko od dua Svěráků ve světle zdejšího hodnocení uchopit. Být to součástí Cimrmanových veseloher, asi bych se velice dobře zasmál, ale ve formě vánoční pohádky to je prostě výsměch, který pobaví, ale prostě to není pohádka. Navíc ta pedofilní vložka, jak říkám, prostě mi to více sedí k Cimrmanovi. Dávám průměr, ale rozhodně ne pro formu pohádky. ()

Chrysopras

Nepříjemné překvapení. Tohle propojení 3 pohádek se moc nepovedlo a mrzí to o to víc, že ho má na svědomí Z.Svěrák. Zvláště prostřední část s vlkem byla pro mě nestravitelná. Zlatej Lotrando! ()

OG_Swifty

Čekal jsem od Svěráka kvalitní pohádku a dostal jsem nekvalitní muzikál. Bylo to dost hrozný a už to nechci nikdy víc vidět. ()

Genryuusai

Ze začátku to vypadá na obstojný remake známých pohádek, to ale platí jen u první epizody, kde se ještě sem tam objeví něco originálního nebo pokus o vtip. O to je pak horší pád do trapnosti jednoduchého převyprávění dalších pohádek, které působí v lepším případě jako vložení nesouvisející vaty za rychle hotovou první část. Naprosto bez myšlenky, prázdné, nudné. Písničky působí jen jako výmluva za absenci nápadu. Zfilmovat takový scénář je plivnutím do tváře všem autorům, kteří příležitost nikdy nedostali. Jindy jsem o mém dřív oblíbeném autorovi četl nyní přiléhavý komentář: "Svěrač se opět uvolnil a vypustil hormadu sr...k." ()

M.i.k.e

po dlouhé době česká pohádka,která navazuje na pomalu ztracenou tradici.Tři bratři nejsou bez chyb,ale já jim to dokážu v klidu odpustit.Bavil jsem se,jako už celkem dlouho u české pohádky ne.Milých,vtipných a zábavných,i když v jádru úplně obyčejných a na nic si nehrajících pohádek není nikdy dost...80% ()

applause odpad!

Nechtěla jsem na tenhle film do kina a moc dobře jsem věděla proč, byly by to jen vyhozené peníze. Moc jsem od něho nečekala, ale byl horší ještě než moje očekávání Dokonce jsem se na něj ani nedodívala, kvůli zpívajícím scénám. Myslím si, že by to mohla být dobrá pohádka, kdyby se tam tolik nezpívalo. Takhle se z toho stala, nejhorší pohádka, co jsem kdy viděla. Jak by řekl Klus: "Za co, pane bože, za co? " ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015