Reklama

Reklama

Režisér filmu Sejmi eso vás zavede do světa Kevina Stretche, řidiče hollywoodské limuzíny, muže s temnou minulostí. Když se Stretchovi ozve nechvalně proslulý gangster, aby od něj dostal zpět půjčené peníze, Stretch v naději na slušnou odměnu vezme práci, kterou mu nabídne jeho klient – miliardář. Výstřelky výstředního klienta ale brzy vyústí v divokou noc plnou dobrodružství, sexu a nebezpečí, po které je jasné, že s návratem peněz to až tak snadné nebude. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (227)

filmsim 

všechny recenze uživatele

Skvělá akční komedie s naprosto šílenými vedlejšími charaktery, kdy se každou chvíli běží od jedné šílené a vtipem napěchované situace ke druhé a všechen tenhle šílený akční kolotoč dokázal J.Carnahan ukočírovat bez zaváhání. Patrick Wilson tady má svůj nejméně nudný výraz ze své filmografie a jeho postava obyčejného chlápka ošlehaného životem, kterému se v jeden den stanou opravdu neuvěřitelné věci, mu sedí na tělo, a i když v podstatě nesleze z plátna, tak nenudí a nepřestává bavit. Protikaldem k jeho postavě se zdá být naprosto šílený charakter Chrise Pinea, který tady předvádí svůj životní výkon v roli postavy, kterou si už asi nikdy nezoopakuje. Dalšími neskutečnými pozitivy jsou camea postav D.Hasselhoffa a R.Liotty, kteří hrají sami sebe a i z malého prostoru dokážou vytřískat maximum. Co se týče kamery,akce a soundtracku, tak vše sedí jak má. Snímaní je správně naspeedované, akce je dost a všeho druhu, čekal bych lepší akční honičky, ale ostatní akční scény mi tento malinký nedostatek napravují. Hudební doprovod je výborně vypointovaný a celkově skvěle padnoucí. Jedná se tak o dechberoucí, místy možná až příliš šílenou komedii na kterou jsme si sice u nás museli počkat trochu déle, ale to čekání rozhodně stálo za to. 8-8.5/10 ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Presne ten druh filmov, kedy sa šliapne na plyn a nepustí sa noha z pedálu až do konca. Carnahan vie. Je to vtipné, akčné a plné skvelých WTF momentov. Čo na tom, že je to občas prekombinované jak riť. Našťastie z toho vie Carnahan pekne vykľučkovať a koniec je parádne epický. Síce som čakal ako bodku nejaký haluzný vtip, ale inak som sa skvelo bavil. Potešia postavičky Hasselhoff a Liotta a hlavne kráska Jessica Alba. Wilson je sympoš. Presne ten film, ktorý si treba pozrieť s kamošmi pri pivku pod vplyvom ľahkých drôg a ceckatých priateliek. ()

Reklama

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Joe Carnahan, Neil Marshall, Jean-Baptiste Andrea....tři nejvíce nedocenění filmaři na světě.Obzvlášť první jmenovaný by měl být oslavován a měl by mít zasloužený úspěch a pozornost, všechny jeho filmy jsou výtečně napsané, zahrané i zrežírované a přesto nemají zaslouženou pozornost, z téhle doby je mi na blití, stejně tak jako mě je na blití ze zdejších komentářů, odpadů atd.Děsí mě ta krutá realita, kolik vypatlaných idiotů existuje v týhle zemi, jako by se všichni kreténi chytli v ruku v ruce jednou rukou za koule a tou druhou psali jedním prstíkem od hoven hovna i na tuhle stránku v čele s nějakým čurAKem.Stretch je přesně ten důvod, proč miluju fimy a proč se jim občas profesionálně a příležitostně amatérsky věnuju.Výborný interakční, černý a brutální humor.Svižná režie kterou má Carnahan pevně v rukou, skvělý herecký výkony (Wilson je úžasnej, ale Pine je vyloženě démon) a všechno to je sestříhaný do jednoho efektivního kusu skvělé filmářské práce, na které je vidět, že jí tvůrci dělají opravdu z lásky a ne pro producenty a pro peníze.Mám rád tyhle inteligentně ujeté filmy, kdy se tvůrce nebojí žádnýho tlustýho zmrda ověšenýho zlatem a prodejnejma kurvama a natočí si film opravdu tak, jak si ho sám napíše, tyhle filmaře já uznávám nejvíc a co mě děsí, že pro mě je tenhle zapadlý film největším filmovým zažitkem tohodle roku a stál asi 2% toho, co nějací posraní Avengers.65%?Je mi na blití.99%. ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Neurážející akční jízda, ve které se na sebe v jedné noci nakupí nehorázné množství úplně random nejrůznějších situací, až to trochu působí, že to snad tvůrci vymýšleli za chodu a sjetí. Výsledek je ucházející film plný áčkových herců, který na danou chvíli zabaví, nicméně za pár dnů si na něj už nejspíš nevzpomenu, protože je jednak trošku překombinovaný, ale zároveň ničím až tak nevyčnívá. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Výborná stylová akčně-komediální jízda, od které bych to vůbec nečekal. Patrick Wilson hraje životem ošlehnutýho člověka, Chris Pine tu na oplátku hraje naprosto poctivýho magora. Celkově vzato road limousine taxi trip, na který asi jen tak nezapomenu. Vlastně to nebylo ani tak moc vtipný, jako spíš cool a já jen doufám, že tenhle film se do světa rozšíří, co nejvíce, protože si to maximálně zaslouží. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Vedenie štúdia Universal chcelo, aby mala postava Rogera Karosa (Chris Pine) oholenú bradu, pretože sa báli, že diváci herca nespoznajú alebo im príde atraktívny, no režisér to odmietol. (Da_reba)
  • Natáčanie trvalo 21 dní a stálo 5 miliónov amerických dolárov. (Da_reba)

Související novinky

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015

Michael Bay má plné ruce práce. Momentálně točí akční thriller 13 Hours a do budoucna ho chce urvat hned několik projektů. Nejhlasitěji o něj bojují válečný akčňák Sabotage, sci-fi Time Salvager a… (více)

Reklama

Reklama