Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americká rodinná sci-fi o malém chlapci, přísně tajném projektu a odpovědi na otázku, zda je možno robota s city považovat za stroj. Po dramatické automobilové honičce zůstane v lese opuštěný desetiletý chlapec. Houbaři, kteří jej tu najdou, jej odvezou do blízkého dětského domova, protože si nevzpomíná ani na svou minulost, ani na své rodiče. Brzy se jej ujmou Richardsonovi, kteří už dlouho žádají o adopci. Daryl se seznamuje s novými přáteli, ale sám zůstává záhadný. Kamaráda Šneka překvapí bravurním zvládnutím počítačové hry, učitele výsledky matematického testu a adoptivního otce výkony v baseballu. Do rodinné pohody však zasáhne zpráva, že se přihlásili Darylovi rodiče. Vzápětí se ukáže, že chlapec skrývá daleko větší tajemství, než by se mohlo zdát, protože vůbec není člověkem... ale organickým robotem s elektronickou pamětí (DARYL je zkratka Data Analising Robot Young Lifeform - Data analyzující robot mladé životní formy). Armáda která celý projekt financuje, se jej rozhodne ukončit a chlapce zničit. Přátelé se jej však rozhodnou zachránit. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (50)

laik_60 

všechny recenze uživatele

Príjemný detsky rodinný film, ako chlapec by som si ho určite vychutnával. Tiež si pochvaľujem skvele nadabovanú češtinu hold bratia boli a sú furt v tomto svetoví. A propo Sommer , musel som sa viackrát vrátiť k tomu menu až som toho herca našiel. :) Nechcelo sa mi veriť , že by náš Pepo bol v osemdesiatom odbehol do anglicka zahrať si v nejakom kapitalistickom filme. Nakoniec to bol len jeho menovec. ()

Arkanoid 

všechny recenze uživatele

Rodinných filmov mám už napozeraných dosť, tento zaujal postavou robota s emóciami v tele chlapca, ktorý musí reagovať na bežné situácie a svojou samostatnosťou vo všetkom sa viditeľne vymyká normálu. Nič iné sa na tomto filme oceniť nedá, nezaujímavé ostatné postavy spolu s predvídateľným dejom tomu na kvalite nepridávajú. ()

Reklama

Garch 

všechny recenze uživatele

DARYL je všestranně nadaný kluk. Má to ale háček: je vlastně android - člověk počatý tzv. ze zkumavky, což v době vzniku filmu nebylo rozhodně tak běžné, jako dnes a má robotický mozek, který ale má schopnost lidských citů. První polovina filmu slabá, druhá dovolí s Darylem soucítit a držet mu palce. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Velmi mile mě to překvapilo. Své chyby to má, třeba vleklé scény, vleklou gradaci děje a celkově úplně zbytečně přepálenou stopáž, ale jinak se jedná o solidní rodinnou sci-fi. Není infantilní, má i trochu milého humoru (a naštěstí žádný fekální), je to i relativně chytře napsané a po dějové stránce i chytře vedené, až teda na to až moc deus ex machina na konci, ale jinak to není žádná demence, žádná přehnaná fantasmagorie, jen pohodový a v rámci žánru uvěřitelný příběh. A i když ta vleklost v tom prostě je, i tak to, aspoň v mém případě, mělo většinu času podmanivou a příjemnou atmosféru. Takže proč ne, možná bych dal i menší hodnocení, ale když to v rámci svého žánru funguje tak slušně, tak ty slabé čtyři dám rád. A to na ten film nemám žádné nostalgické vzpomínky, jako většina uživatelů tady. Slabé 4* ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Rozhodně ne mistrovský film, ale příjemné dílko, ke kterému se váží vzpomínky z dětství, kdy jsem to viděl prvně. Dnes už zastaralé triky (stíhačka), ale o ty tu vlastně ani nejde. Příjemný je i Barrett Oliver v hlavní roli (známý z Nekonečného příběhu), škoda že se později vytratil do neznáma (nebo do B filmů?) ()

Galerie (34)

Zajímavosti (3)

  • Letadlo, kterým Daryl (Barret Oliver) nakonec uniká, je Lockheed SR-71A Blackbird, v té době nejrychlejší letadlo na světě. Bylo jich vyrobeno 31, z nichž se dochovalo 19, a konkrétní kus, který se objevil ve filmu s číslem 17964, poprvé vzlétl v roce 1966. Na rozdíl od filmu letoun přežil do dnešních dní. Z činné služby byl vyřazen v roce 1990 po 3.373 letových hodinách a nyní se nachází v muzeu ve městě Ashland ve státě Nebraska. (Stejšn)

Reklama

Reklama