Když se světově proslulý letecký závodník Prášek dozví, že má poškozený motor a už možná nikdy nebude moci závodit, je nucen zařadit jiný rychlostní stupeň a vrhá se do světa vzdušného boje s požáry. Prášek spojí své síly se záchranářským a hasičským veteránem, vrtulníkem Strážcem Břitvou, a s jeho odvážným týmem, jehož členy jsou mimo jiné odvážná hasička Kapka, nákladní vrtulník Větrník, bývalý vojenský dopravní letoun Cabbie či veselá parta neohrožených terénních vozítek, která si říkají Kouřoví skokani. Společně se tento nebojácný tým pouští do boje s rozsáhlým lesním požárem a Prášek zjišťuje, co je třeba k tomu, aby se z vás stal skutečný hrdina. (Falcon)

D.Moore

Komu se líbila první Letadla, nebude mít s druhými žádný problém (a komu se nelíbila, na druhé se nejspíš dívat nebude, že). Já tedy byl zpočátku lehce rozpačitý, ale asi po patnácti nemastných neslaných minutách se děj přesunul na hasičskou základnu a začala opravdová podívaná. Technicky vše dokonalé, scény mají švih a spád, mnohdy jsou i dramatické až napínavé a digitální plameny, kouř i voda vypadají jako opravdové. Povedly se i různé vtípky a detaily typu malých balzových letadélek hnízdících v lese nebo jelenů, kteří vypadají jako lesácké traktory, se mi vážně líbily. Tak nebuďte tak přísní. ()

kenkaku

Chybu může udělat každý, ale jen idiot udělá tu samou 2x. Pixar se nepoužil. U Aut trávili hodiny dumáním, aby vše co postavy dělají, mělo logiku a smysl (když už jsou auta a nemají ruce). U letadel se na opět vykašlali... tedy letadla aby jela po zemi někdy vrtulí točí, někdy ne. Prášek má interiér (?!) tam co má "mozek" a vidí si na kontrolky (očima co jsou na předním skle). Vrčí motorem když se se zadřeným motorem (a stojící vrtulí) řítí k zemi a to že vrtulník prorazí bariéru čumákem a neponičí si vrtuli je jen třešinka na dortu. Jasně... je to pro děti, mě jen vadí jak to Pixar opět odfláknul. Ano, děj je zajímavější, ale paradoxně nudnější... ()

salalala

Očekávaně povrchní animák určený jen a pouze nejmenším dětem. Gannaway asi větší ambice ani neměl, protože od začátku se nepokouší bavit dospělé, ale cílí opravdu hlavně na děti. Veškerý humor je tak hodně primitivní a celkový příběh banální a nijak originální. Na animaci je vidět, že nejde o něco, na čem by studiu až tak záleželo, protože není úplně dokonalá a je znát, že rozpočet byl nižší než v jiných případech. Naštěstí je to celé krátké, protože dospělí se u toho budou nejspíš dost nudit, jelikož tu prostě není čeho se chytnout - všechno už jsme viděli jinde a většinou lépe. Na druhou stranu bych ocenil to, jakým způsobem tu tvůrci ukazují dětem, že hasičská práce opravdu není žádná legrace a jsou u ní důležité odvaha a sebeobětování - sice je tohle poselství opravdu viditelné zdaleka, ale vzhledem k tomu, že je to pro nejmenší, je to tak asi v pořádku. Jediné, co se snad dá vyzdvihnout, je pár nápaditých záběrů přímo z pohledu letadel, které to občas oživí a vytrhnou z nastalé nudy. Ve výsledku ale jde o levnou záležitost, která měla zůstat na videu, kam byla primárně určena. 40% ()

majo25

Animák si v dvojke zachoval solídnu úroveň jednotky, čo sa často v pokračovaniach nestáva. Je síce menej zábavný ako prvý film, ale zasa svojou dramatizáciou ho naopak mierne predčí a má aj o čosi lepší príbeh ako iba nejaké (toľkokrát) omieľané preteky. Chýba mu iba viac toho vtipu - 1-2-krát sa zasmiať je trochu málo. ()

Han22

Druhý díl prakticky opakuje schéma prvního. Prášek je slavný závodník, ale díky chybné převodovce už nemůže závodit a tak začíná od nuly jako letecký hasič. Opět je za losera, který nic neumí, kazí rozkazy a opět to ve finále všem ukáže. Můj problém je v tom, že tyhle heroické hasičské filmy mě nebaví ani se skutečnými herci, takže přes to že je to dobře natočené a nechybí pořádný ohýnek, mě to za srdce nijak nechytlo. ()

• Registrační značka vrtulníku Strážce Břitvy N626BG ve skutečnosti nepatří helikoptéře, ale letadlu Cirrus SR22T. (finy_cz)
  • Brent Mustangburger je jedinou postavou z filmu, ktorá sa objavila aj inom pixarovskom projekte, konkrétne Autá (2010). (MikaelSVK)
  • Kresleným scenériím ve filmu posloužili jako vzor národní parky Yosemita a Yellowstone. (Terva)

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Disneyovský šéf Bob Iger se předevčírem dělil s akcionáři o momentální stav mnoha chystaných projektů. Jak známo, Disney mimo jiné vlastní Marvel, Pixar a Lucasfilm, došlo tedy na řadu značek, který… (více)