Gerry (Ben Mendelsohn) je talentovaný hráč pokeru, ale sklon ke gamblerství ho spíše sráží na kolena. Dluží, kam se podívá, svou neochvějnou víru ve velkou výhru však podporuje neustálým poslechem instruktážních audionahrávek od úspěšnějších „kolegů". Jednoho dne potkává charismatického mladíka Curtise (Ryan Reynolds), který je v kasinu jako doma, pokud zrovna necestuje. Pouhé stovky mil dělí trochu lehkomyslnou, leč sympatickou dvojici od vytoužené výhry v legendární neworleanské pokerové hře. (MFF Karlovy Vary)

KNTRFKT

Příběh o nenapravitelném idiotovi, který ať vyhraje, co vyhraje, stejně idiotem bude a je jen otázkou, kolik toho kolem sebe rozesere. Tahle road movie byla asi tak zábavná, jako sledování výměny sáčků s močí na jednotce intenzivní péče. Téma, které bylo už tisíckrát recyklováno, je recyklováno znovu s naprosto nezajímavým Reynoldsem. Mendelsohn hraje vyhořelého maniodepresivního psychouše tak dobře, protože jím sám je a celkově nám Hazardní hráči nepřináší nic, co už by nebylo natočeno, nebo snad řečeno. Pro mě naprosto TUCTOVÁ srágora. ()

Lukoboss

Trochu jsem měl pocit, jako by film nevěděl, čím chce být. Drama sice vystupuje asi nejvíc, ale chvílema to klouže ke komedii, chvílema road movie. Nicméně snímky o pokeru a kasínech mám rád, asi i proto, že se člověk jen tak do Vegas nedostane, takže to má nádech určitýho tajemna. No ale musí to být dobře napsaný a zpracovaný. Tady je to nějak na půl cesty. Gamblerství je tady sice dobře ukázaný, touha hrát a vyhrát je silnější než cokoliv jinýho, ale dát si za cíl filmu o hraní v kasínech výhru pohádkovýho balíku, to není nic novýho. A hlavně bych čekal jinej závěr (nechci spoilerovat). Tak nějak to pomalu plynulo až do "americkýho konce" - že je to ještě pořád baví?! ()

Rakosnicek77

Jsou to čtyři hvězdy, ale velmi odřené, jsou tam jenom tak tak :-) A možná to není ani tak kvůli kvalitě filmu, ale pro to téma, které představuje a dost realisticky podává. Vím že to asi není moc spravedlivé hodnocení, ale svoji objektivitu, si prostě jednou za čas, můžu dovolit trochu přiškrtit :-) Raději nedomýšlet, jak by to celé pokračovalo, mít to o 10 minut víc! ()

Davies182

Nejdivnější film z prostředí casin, kterej sem kdy viděl a nejspíš i do budoucna uvidim. Nedokážu přesně identifikovat, co to jako všechno vlastně mělo bejt (i za žánr!), ale zas tak moc mě to kupodivu nenudilo, Mendelsohn je přeci jen hereckej bůh a Reynoldse žeru. A už mi taky konečně někdo vysvětlete, proč vypadá Sienna Miller v každým jejím filmu úplně jinak... Jak to ti maskéři dělaj? ()

kleopatra

Dva závisláci na gamblerství, přičemž jeden se štve za vidinou balíku peněz, druhý si to prostě jen užívá a jak sám říká: baví mě ta cesta. Koníček je spojuje, cíl rozděluje. Ben Mendelsohn - Australan, jehož je dobré si všimnout, a Ryan Reynolds, který přes modelí vizáž umí občas i skvěle hrát, to jsou oni. Sladkobolná pohoda skoro za pět set. ()

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Oscarová sezóna pomalu začíná a jako tradičně se o první důležitá ocenění postarali pánové z National Board of Review. Tohle recenzentské sdružení potvrdilo, že nový Šílený Max nezasáhne jen do… (více)