Predestination

• Česko Paradox času (více)

jardoom

Ku*va drsná sračka, která vás na začátku unudí. Nuda ale vznikne proto, že počáteční shit na první pohled do příběhu nezapadá. Pak ale jednotlivé kousíčky děje začnete chápat a vše začne vypadat jasněji. Bratři Spierigové tentokrát tak nějak divokou kartou podtrhují, že i zdánlivě nepovedená, leč originální předloha jde parádně zfilmovat. Vše mě posledními událostmi naprosto dostalo a musím říct, že lepší poslední půlhodinu, nemá žádný film ()

TinoArts

Po zhliadnutí mám mozog na kašu ako po dvoch hodinách v mikrovlnke. Tento film sa slovu "paradox" smeje do očí. Vždy ma vie potešiť, keď sa z ničoho nič objaví film, o ktorom som nikdy nepočul, a s rezervou prekoná aj niektoré najočakávanejšie záležitosti v danom roku. Dej krásne prešperkovaný, keď sa vám podarí prísť na nejaký fakt o 10 minút dopredu, a začínate si myslieť, že ste o krok napred, okamžite príde ďalší "WTF" moment (veľmi často tento výraz nepoužívam, ale tu musím). Vizuál taktiež krásny - skôr atmosferický ako nejaké ostré CGI. Celkovo obrovské prekvapenie, určite na viac pozretí. 95% ()

dudo24

Wow. Totálny mind fuck. Posledných 10 minút som sledoval bez pohnutia s polorozlúsknutou pistáciou v ruke. Po skončení filmu som si ďalších desať minút všetko urovnával v hlave. Keď príde na paradoxy tak je to obzvlášť náročné. Sedím teraz nad týmto komentárom a píšem a mažem dokola. Nechám to ale takto jednoduchšie. S hercami som spokojný. Film určite odporúčam. ()

gefr

Ani nevím co napsat. Perfektní, dechberoucí sci-fi pro diváky, kteří se nad filmem rádi zamyslí. Prvních 5 minut působí velice zmateně, ale pokud se jimi nenecháte odradit, čeká vás perfektní jízda, kde do sebe postupně zapadají jednotlivé díly skládačky. ()

Facerr

Attenzione, obsahuje SPOILER! Tak tohle mi pěkně zamotalo hlavu, abych nakonec zase přemejšlel o tom, jestli bylo dřív vejce (třeba v zavinovačce), nebo slepice (třeba s mužskejma, i ženskejma orgánama zároveň). Nebudu si tady hrát na chytrýho intouše, kterej na stopro rozumí pointě, ale aspoň mám co dělat při dlouhejch zimních večerech. Nadávat na tvůrce tohohle bijáku, protože tohle se rozmotat nedá, nebo zkoušet si na papír kreslit všechny časový paradoxy ... a nebo na to přijdu o něco dřív, až si uvědomím, že tohle ani přesný řešení mít nemá. Prostě nám zaplaťte vstupný a přemejšlejte si o časovejch paradoxech do alelůja a to včetně někoho, kdo se zamiluje sám do sebe, aby se stal svojí mamkou, taťkou a strejdou, co to všechno ošéfuje tak až z toho zmagoří. ()

elanista1

Po stojačky tlieskam. Toto je typ filmu, pri ktorého pozeraní neverím postavám ani nos medzi očami, lebo viem že každý niečo tají a nikto nevraví 100% pravdu. 50 minút to bola "len" zaujímavá konverzácia dvoch osob, ale potom nastal výbuch prekvapení a do samého konca sa už nezastavil. Netvrdím, že pointu som odhalil hneď v úvode, ale takých 10 minút pred koncom už určite, a preto som si záver neužil až tak ako by sa patrilo. Ale to vôbec nemá vplyv na môj zážitok, lebo ten bol aj tak výnimočný. Môžem povedať, že toto je film, kde som sa doslova nenudil ani pri jednej scéne. Perfektná práca všetkých, čo sa zúčastnili na natáčaní, ale špeciálny obdiv má odo mňa ten človek, ktorý tento paradox ako prvý previedol na papier. ()

ejay

Dobrý, nic než dobrý. Všechno už sem tak někde viděl, až na jakéhosi babochlapa, či jak tu osobu nazvat. V tom to bylo zajímavý, ale v první hodině bylo až moc kecú a. A pak to skončilo. ()

Domas88

Super.. já se nemohl odtrhnout :) Spoustu věcí se dalo předpokládat a spoutu ne... Proto je mi strašně líbí :) ()

Cannonball

Ti divaci ktori pozeraju sci-fi len kvoli efektom a obsah ich az tak nezujima budu sklamni, a ti ostani mozno budu na konci rovako nadseni ako som bol aj ja. ()

B.C.B.P.

„Skromná“ snímka, ktorá verí svojmu príbehu. A nápadu. A verím mu aj ja, napriek tomu, že časové paradoxy neboli nikdy tak drzo odignorované a tak zábavne prijateľné. Tvorcovia vsadili na rozprávanie a precízne pracovali s motívmi, aby vytvorili sofistikovaný príbeh; tomu „len sekunduje“ zvyšok (sci-fi) film: minimum digi efektov, lovely vizuálny koncept, skvelé herecké výkony. Zvyčajne toporný Eatan čosi odkukal od kolegu McConaugheyho. Bolo načase! Mindfuck, ktorý sa mi páčil viac ako Shutter Island. A prečo porovnávam práve s ním? Lebo v Predestination sme svedkami alternatívneho pohľadu na fyziognómiu Leonarda DiCapria, ak by bol býval v minulosti podstúpil zmenu pohlavia. Sranda! Film, na konci ktorého som kričal: „Ja som to vedel!“ A vážne som to vedel, lebo sa to vedieť dalo a malo, a bavilo to aj tak/a preto! ()

Jadro

Podľa mňa je to veľmi pútavý snímok, ktorý po jemnom začiatku motá a motá... Skôr ako sa človek nazdá, tak je koniec... :-) ()

pida123

Co bylo dřív? Vejce nebo slepice? Přesně o tom tenhle film je. Kdo nechce přijít o rozum při snaze zjistit jak se to vlastné má, ať na to nekouká. Kdybych u toho až moc přemejšlela, tak mi přeskočej kolečka a už se vezu v autíčku s houkačkou, zabalená v krásný kazajce do nádhernýho pokojíčku s mřížema, kde do konce života budu sedět na prdeli, houpat se sem a tam a dělat: "brrrmmmmm brrrmmmmm brrmmmmm" ()

8hunter8

Je to jeden z tých filmov, kedy do seba začnú súvislosti zapadať, ako tetris. A keď už si myslíte, že skladačka je už hotová, tak sa vám otvorí nový level. Ten film vo mne zanechal pocit typu "wow" a ešte chvilu po konci som si musel dávať v hlave dohromady všetky fakty. Na druhej strane to nebolo nič inovatívne, podobných filmov bolo celkom dosť a tiež mi vadila trochu tá premena z ženy na muža, ktorej som proste neveril. Preto u mňa 4 hviezdy. ()

DonBraso

Sotva jsem to vydržel do konce,už byla chuť to přetočit na cílovou pásku,která finišovala v pěti minutách o kecech jak při deseti pivech,protože to je někdy taky slušná sci-fi.No využit časoprostor či teleportace nemusí nutně značit,že tady budou obludy či něco podobného.Je to tak plytké jak šalamounovo ho.no.Proč je první hodina tak spjatá o něčem,co v důsledku kontraprodukce vyprdne na nás Hawke,že "Syčák" asi bude hodně někdo blízký.Pak jedna pětiminutovka a zas pět změn v časoprostoru a nahodile víme,že vždycky kam,on se sice příběh jako vypráví,ale takhle zmršeně,mě to prostě neba.Pro někoho kdo v tom vidí něco úchvatného tak až,já v tom viděl naprosto neslaný nemastný film.Je pravda,že Australské filmy mi k srdci snad nepřirostou nikdy :) ()

pafka

Uz me filmy posledni dobou nejak moc nespokojovaly a myslel jsem, ze uz nic poradnyho letos neuvidim. Jsem tak rad, ze jsem se spletl. Tohle je skvela podivana. Sarah Snook skvela, pro me urcite objev. Snad od prvni minuty vas film nepusti, opet se zde potvdilo, ze dobry film delaji tri veci - dej, dej a dej. A taky zpusob vypraveni, ktery je zde naprosto skvely. Chyba film nevidet. ()

IZFNP

Keby som to videla v kine, je dosť možné, že v sále sedím doteraz. Záverečné titulky už dávno skončili a ja som stále v šoku. Síce som pomerne skoro odhalila kto je kto a čo je čo, ale až u záverečných titulkov mi došlo, že to je vlastne všetko, o čo tam ide. Nič viac za tým nebude. Odvtedy plynúce minúty mi v hlave pomaly robia poriadok a ja dochádzam k názoru, že podobne originálny film už tak skoro neuvidím. Čakala som mainstream a film mi nekompromisne odvial vietor z plachiet. Réžia a scenár mohli dobrý námet pochovať, tu však všetko funguje ako švajčiarske hodinky. Sarah Snooke vyzerá ako Jodie Foster a Leo DiCaprio dohromady. A hrá rovnako dobre, prvá polovica filmu je jedným z najzaujímavejších zážitkov, aké minulý rok priniesol. Príbeh je dobre vystavaný a i keď sa divák na konci môže cítiť podvedený, faktom je, že ako inteligentná a fakticky pomerne komorná ukážka fungovania vajce/sliepka paradoxu a zmyslu symbolu ouroboros je výnimočne na úrovni (inak povedané, mindfuck jak blázon). ()

mnx

Bylo dobře, že jsem si před filmem nepřečetl celý obsah, protože jsem si řádně užíval "šoku" po už tak neskutečném příběhu v první půlce filmu. Který film, postavený převážně na dialozích, ve mně něco takového vyvolal? Napadá mě jedině Šestý smysl. Napadlo mimochodem někoho, že co když ti další (ředitel) byli také..? :-) ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?