Predestination

• Česko Paradox času (více)

oceanic6

Na úvod by som chcel spomenúť, že tento film krásne demonštruje fakt, že Ethan Hawke si v posledných rokoch vyberá mimoriadne zaujímavé postavy vo veľmi originálnych projektoch. Predestination je jedným z ďalších zástupcov filmov o cestovaní v čase, k tejto tematike ale pristupuje netradičným spôsobom, čím diváka hneď v úvode strhne a to je jedine dobre, pretože ide o film, ktorý vyžaduje maximálnu pozornosť od prvej sekundy až po poslednú. Bratia Spierigovci ho natočili štýlom veľmi komorným, až úsporným vo svojej prvej hodinke, kedy prakticky sledujete len rozhovor dvoch postáv, ktorý je však natočený veľmi pútavo. V záverečnej polhodinke ale film vygraduje naozaj ukážkovo a pokiaľ v tej chvíli ešte nebudete stratení vo všetkých tých časových skokoch, užijete si aj mimoriadne vydarenú záverečnú pointu filmu. Čo je však najdôležitejšie, budete o filme premýšľať ešte dlho po jeho skončení a s najväčšou pravdepodobnosťou ho, z dôvodu utriedenia si všetkých spojitostí, budete chcieť vidieť znova. A to čo najskôr... ()

Mr.Lordi

Ten, kdo vymyslel tuhle zápletku musel pravděpodobně hodně dlouho větrat místnost, kde nad ní přemýšlel, jelikož takového čoudu, co se valilo z uší není ani v kavárně. Po delší době jsem zažil takto totálně zamotaný film vyhazující přemýšlení do nejvyšších obrátek. 80% ()

WikingVik

Cestování časem je super téma, jenže ... když někdo pošle sám sebe časem, aby sám se sebou splodil sám sebe, něco není v pořádku a něco mi na tom neklape. Možná je to tím, že nehulím trávu a tak se s autorem nedovedu naladit na stejnou notu. ()

joywork

Filmy s tématem časových paradoxů mě trochu nudí - člověk aby byl neustále ve střehu, v jaké časové rovině se děj odehrává a co to pro další vývoj událostí bude znamenat..... ()

Milole

Dej filmu sa snaží cez myšlienku cestovania v čase šokovať diváka, ale ja som mal skôr pocit, že sa scenáristi nemali veľmi čoho chytiť a tak je z toho len priemerný časový miš-maš zasadený do nezaujímavého obdobia s nezaujímavými hercami. V rámci žánru sci-fi ma to vôbec nebralo, film nemá nič navyše čo by ponúkol na rozptýlenie. Slabota. ()

Lukkyn

Tak v první řadě při tomhle filmu musíte dávat pozor!!!!Není to pohodovka na dobrou noc, není to film pro romantický večer, není to rodinnej film pro děti. Je to zcela zážitkový film , který těží s hutné atmosféry a mě při tom napadala neustále dokola jediná myšlenka. Doprčic co se z tohohle vyloupne???Jelikož jsem zcela napnutý vydržel dokonce , tak se mi samozřejmě dostalo ne zcela uspokojivé odpovědi, kterou jsem už nějakou chvilku tušil. Nevadí Ethan Hawke je excelentní , atmosféra výborná, přiběh je promyšlený (neříkám , že domyšlený) a zřejmě pokud se to nabízelo amíkům a ti na to hodili bobek , tak si teď rvou vlasy!!Je to jeden z nejzajímavějších filmů o cestování v čase a to vše bez triků, meganomálních rozpočtů , krásných nablblých hereček. Prostě trademark Hoolywood šel stranou a je to jedině dobře!!! ()

NeverEver

Cyklictejsi nez Looper... a to jsem si myslela, ze vic cyklit uz to nejde. Uzasnej scenar, napinavej az do konce ( i kdyz musim uznat, ze zapletku jsem odhalila uz v pulce:-)) i tak to nevadilo. Ethan i Sarah znovu dokazali, ze se jim muze rikat "pani herci". Na me film fakt zapusobil a musim rict, ze je to po dlouhe dobe neco, co opravdu stoji za shlednuti. Tleskam a preji si, aby bylo jeste vic takovych filmu. 4**** ()

StereoHearts

Prekvapivé. Pozrel som na odporučenie, a určite pozriem niekedy znovu. Skvelý príbeh, no spočiatku som nevedel čo sa vlastne deje :D To potom už sa to začalo rozuzlovať až k super koncu. A jednoznačne kto vymýšľal tento príbeh musí byť frajer. Odporúčam pozrieť. ()

StanleyVanH odpad!

To není normální tohle to snad, název filmu neodpovídá vůbec tomu co se v té sračce odehrává, nevím proč to je scifi, když je to vypravěčská slátanina úplně o hovně. Další věc, proč je napsaný v hlavní roly Ethan, když tam je hlavní nějakej babochlap co vypravý historky jak chce být astronautem. Ani jako drama bych tohle nehodnotil dobře, nechápu proč je to tak nadhodnocené, svinstvo na entou a výsip do koše. Kdybych si šel sednout na záchod, přečetl blesk, dal clejku a Turka, udělal bych líp, zbytečně večer spláchnutej. ()

gonzo

Při hodnocení jsem zvažoval jak 2, tak 4 hvězdy. Ten film mě vlastně tak nějak štve. Ale zároveň na něj pořád myslím. ()

zeromen

Zajímavě pojatý film s nečekaným koncem. Dějově velmi povedený. S výbornou Sarah Snookovou, naopak méně úspěšným a absolutně nevyhovujícím Ethanem Hawkeem. ()

Dir

Velmi mile Sci-fi prekvapenie, so zvladnutou casovou zapletkou (ktora bola zamotano-zamotana). Nemam rad filmy, kde sa hraju s cestovanim v case a nakoniec to nezvladnu. Herecke vykony ma tiez velmi milo prekvapili. Necakal som od filmu a ani hercov nic, cize 50% priemer a dockal som sa prijemnych 90%. 100 tomu nedam, lebo zasa to nie je jeden z top najlepsich filmov, ake som kedy videl. Na tomto filme je vidno, ze sa da vytovorit kvalitny film aj bez super 3D specialnych efektov a drahych exterierov/interierov. je to postavene na 3-5hercoch a ti to cele uhraju. Kiez by bolo takychto filmov viac. ()

Jurcekk

Dievča sa vyspí sama so sebou a dieťa ukradne barman. Ukáže sa, že dieťa je dievča. Nakoniec barman zabije sám seba.Asi mi niečo uniklo... To by až tak nevadilo, keby tvorcovia neboli slabí trojkári. Strata času toto. Tie jazvy. Excelentný študent sa živí ako socka, celá tá linka s vesmírnym výcvikom tie prijebané čiapočky. Heinlein sa teda (koniec koncov ako obyčajne) veľmi nevyznamenal. Vraj za jeden deň? To by som tak povedal. Ale korunu tomu nasadzujú tvorcovia.Moc na teda nepotešili. ()

malyLibor

Další zajímavé scifíčko.... i když pro mne je hodně těžké ho hodnotit. Zajímavý námět časoprostorových paradoxů s naprostým nedodržením jakýchkoliv pravidel pro cestování v čase... No, nevím. Slušně jsem se bavil, ale tahle nelogičnost až hloupost mi děsně pila krev, hlavně proto, že jsem si uvědomoval, že to tak autor napsal úmyslně, aby dráždil takové hnidopichy předpokládající, že pravidla by se měla dodržovat, že 1+1=2 a podobné nesmysly... No, co už. Je to scifi a těch není nikdy dost, takže +1 *... celkem slušně jsem se bavil... a bylo to určitě lepší než Gravitace, takže jo, 60% to bylo. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?