Predestination

• Česko Paradox času (více)

agatha111

Slobodná matka, slobodná matka... tak som pár minút rozmýšľal a prišiel som na to, že som tú knihu čítal, pravda, bolo to už trocha dávnejšie, a tak som si celý film spomínal, ako to vlastne dopadne.Teda, spomenul som si už v polke filmu ,ale to mi nebránilo vychutnať si paradox nekončiacej časovej slučky a opäť sa pokoriť pred genialitou veľmistra sci-fi, R.A. Heinleina osobne. Čo sa týka filmu, robí predlohe česť, núti diváka stále premýšľať o tom vajci a sliepke (poprípade o úlohe kohúta ) a až do konca ho udržiava v napätí. A priznajte sa, koľký ste ani po skončení stále nechápali, ako to s tou slobodnou matkou vlastne je ? Nič si s toho nerobte , aj mne to stále vŕta hlavou. Nikdy som sa nepovažoval za veľkého znalca umenia a filmy hodnotím tak ako víno, chutí alebo nechutí. A tento chutil. A smerom k tvorcom filmov len jedna veľká prosba: urobte prosím už niekto poriadne Puppet Masters , alebo moju obľúbenú Friday. ()

eMovieMan

Ovlivněn zdejšími „mindfuck" recenzemi jsem se ze začátku soustředil, aby mi neunikla ta šílená mnohovrstevnatá složitost, ale nic zas až tak složitého tam nebylo. Když pomineme opravdový mindfuck (POZOR spoiler) kdy hlavní postava je sama sobě otcem matkou i dcerou a synem (spoiler POHOV) jedná se o povedené dílko které mi atmosférou, nevím proč připomínalo Věčný svit neposkvrněné mysli. Moje první setkání s australskou kinematografií si 5 hvězd zaslouží.Ale bacha kluci Spierigové, nastavili jste si u mně vysoká očekávání pro příště. ()

s0re

Možem to povedať asi takto že moj udiv exponecionalne rastol počas každeho paradoxu v tomto filme, potom som to už začal jemne predvidať, pretože všetko viedlo k jedinemu zaveru, ale pači sa mi ako to bratia Spierigovci vzali, namiesto vyhybania sa paradoxom, ktorym je velmi naaročne až nemožne sa vyhnuť v podobnych žanroch, ten paradox využili vo svoj prospech, premenili ho na jedinečnosť filmu a nadrozmernu originalitu... Perfect. ()

hujerita

Ha!!!! Tak to bola jedna veľká paráda. Aj keď som už niečo tušil niekde v polovičke aj tak som na to pozeral ako bager na hlinu. A až dokonca to bola paráda a určite to pozriem ešte raz a vychutnám si aj ďalšie detaily ktoré mi ušli. milujem takéto malé komorné a špičkové filmy. Na to že som nevedel čo čakať tak ma to dostalo plnou silou. Bomba. ()

maro0902

tak tento filmik je výplodom choreho človeka ktorý naozaj musel dlho tápať ako tú zmesicu dá dohromady....čiže mám zmiešané pocity z tohoto a stale premýšlam ako je to možne že režiser to stmelil ako to stmelil:)) ()

smirec1

U mna je to jednoznacne film roka....mam rad filmy, ktore nemusia byt nic moc po vizualnej stranke ale dej musi stat za to...a toto je presne ten typ filmu... ()

JancakV

No sice velmi předvídatelné, ovšem naštěstí ne všechno. Cestování časem a provázanost "osob" až absurdní. Dobrý zástupce sci-fi s motivem cestování časem. ()

A.L.F

Luxusní sci-fi zážitek v množství komiksové "konkurence". Bratři Spierigové na to jdou "jinak" a daří se to. Už od půlky filmu jsem věděl, jak to dopadne, ale stejně mě rozuzlení dostalo do kolen. ()

Bertramm

Výživná jednohubka. Trošku mě mrzel ustřihnutý konec, nicméně když se zamyslím nad pointou filmu, tak věta o hadu jež pojídá vlastní ocas, tak si nevyhnutelný konec dokážu domyslet. ()

Patt1

...prave som dopozeral tento film...uz par filmov som tak celkom nedokazal pochopit a tento patri medzi ne. Neskutocne fascinujuci film o ceste casom, o paradoxe a niecom, co nedokazem (momentalne) slovami opisat. ..chlap, hladajuci velkeho zlocinca sa koli jeho najdeniu vrati do minulosti, kde stretne svoje mladsie JA...tu pocuva pribeh svojho mladsieho JA ked bol este zenou...mat sam so sebou dieta a byt tym dietatom...a nakoniec zistit, ze ten hladany vrah je on sam v buducnosti...tak toto je na mna trochu moc...Kazdopadne dakujem za tento film. ()

Prokop23

Mindfucky mám rád. Aby stály za to, musí se pečlivě a nenásilně připravit. Bratři Spierigovi nalubrikovali tak akorát, proto tenhle film stojí za to vidět. Také proto, že beze spoileru, onen paradox, není nijakým způsobem nesežvýkatelný, jednoduše jej přijmete a dál se nestaráte. Film má výborný příběh, dynamický spád, napínavý děj, a na rozdíl od podobných mindfucků se nesnaží v posledních minutách stopáže úplně a naprosto vše neuvěřitelně převrátit, aby se tvůrci mohli poplácat po rameni, jak nám čumilům zase vyklovali díru do kedlubny. ()

bycer

nejhorší time-mind-fuck ever. Naprosto nudné, trochu odpuzující (transky) a v závěru zbytečně překomplikované až inbecilní. Thx. Verbal za přesný popis fuckself filmu. Možná by to fungovalo jako krátká povídka do scifi lowbudget magazínu, ale jako celovečerák je to zbytečná ztráta času. ()

schuby252

Jeden z nejpozoruhodnějších filmů co jsem viděl. Přítelkyni se film nelíbil já jsem byl překvapen až občas uchvácen, ale je to tak na jedno shlédnutí jelikož pokud byste se v příběhu šťourali a viděli film několikrát tak už by si to pravděpodobně 4 hvězdy nezasloužilo.... ()

Mykie

Zajímavé sci-fi vykrádající Červenýho trpaslíka a Futuramu (Ouroubourous ;-)) I když ono je to vlastně podle Henleina, takže asi vykrádali spíš oni jeho. Ale to je asi jedno. Film plný paradoxů a zajímavých myšlenek, dobře natočených a příjemně zahraných. Nic víc, nic míň. Pokud jste ale fanoušky zmíněných sci-fi parodií, hlavní "šokentní" linii prokouknete během pár minut. A jestli se vám tohle líbilo, zkuste třeba The skin I live in, která nabízí o něco poutavější a daleko více kontroverzní rozuzlení. I tak ale příjemných 70 % . ()

arnaeth

Presne takto som si All You Zombies predstavoval. Film je skvely aj pre tych co mali dej v malicku uz davno pred zaciatkom natacania. Bohuzial z komentarov vsade naokolo vidiet, ze ludia nemaju o klasickej a kultovej pisanej science fiction ani paru. A uz vobec nie v tak vernej adaptacii. ()

Godless

Cestovanie v čase ma vždy fascinovalo. A taký fas cínovaný ako z tohto filmu som už dlho z ničoho nebol. Pokúšať sa logicky rozuzliť kolobeh života jedného agenta/cestovateľa v čase môže byť väčší oriešok ako by sa zdalo. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?