Predestination

• Česko Paradox času (více)

lucky.loo

Mě z tohoto snímku snad jen vyplývá snad jen myšlenka, že není větší lásky než sebelásky. Nevím možná jen z mé strany špatně pochopeno, nicméně velmi slušný příběh a pět hvězd ode mne. Hodnocení: 85% ()

Lucius55

Tak tomu říkám paradox! (A nejen proto, že výjimečně píšu toto hodnocení hned po skončení filmu). Oproti tomu, jak solidně se začne děj filmu v půlce "motat", je jeho první půlka dost nuda... Ale udržel jsem myšlenku, dokonce jsem sám vytušil konec filmu (původně jsem to sice myslel jako vtip, ale přesně tak to dopadlo;-)) Maskérská práce se mi nezdála příliš přesvědčivá a filmu (hlavně ze začátku) ublížily české dialogy (mužský vs. ženský rod). Filmu však rozhodně prospěl "levný vzhled" - divák se pak spíš věnuje příběhu a dialogům, což u tohoto filmu rozhodně není na škodu... Oficiální text distributora psal někdo, kdo film neviděl, nebo nepochopil a příspěvky některých hodnotících zbytečně spoilerují - ještě že jsem si je přečetl až po filmu. A ta čtvrtá hvězda patří autorovi knižní předlohy... ()

vipeerr

Máte rádi myslošuky? Líbí se Vám rozuzlení příběhu až před samým koncem? Přeji dobrou podívanou. Protože tenhle film, kdykoli Vás utvrdí v tom že už se začínáte chytat, tak jste zavrtaní hluboko v p*deli :D ()

Themilhaus

Pro mě docela zajimavé a hlavně velmi originální pojetí scifi, které si prakticky vystačí s jednou postavou a nakonec všechny jednotlivé spletence splinou v jeden a žačne to celé dávat smysl. Hodně zajimavý film na přemýšlení ()

Solverino

Hmm na dnešní poměry super záležitost, jinak je to takové nedotažené, ale stejně je to super oproti těm sračkám co jinak promítají v kinech :) za kouknutí určitě stojí! (prostě Heinlein - předloha velmi kvalitní). ()

elishia

I pres naprosto zavadejici trailer jsem se od obrazovky nakonec neodlepila. Zanrove by tam do popisu meli rozhodne pridat drama. Zajimavy zpusob jak se vyrovnat s paradoxy cestovani v case. Proste je tam budem sazet jeden za druhym a zasmyckujem to az se z toho hlava zatoci. Pribeh ma zajimavy presah, jestli vlastne vsichni nahodou nejsme jedna a ta sama osoba. A navzajem si plodime sami sebe... Vypraveni prvni pulky vcelku chytlave, postavy relativne dobre vykreslene a tempo prijemne. Obcas si mohli odpustit to ocividne vysvetleni a mohli predstirat, ze pocitaji s trosku narocnejsim divakem. Az na par nesmyslu a nepeknych zaberu vyborna sci-fi. Druhe promitani filmu uz toho nicmene moc nenabidne... za me i tak silne 4* ()

Sedliak

Jednoznačné 4*. Vždy som nadšený, keď malá produkcia robí veľké veci, na ktoré veľké štúdiá nemajú odvahu. A vždy som nadšený, keď sa u toho motá Ethan Hawke. Jeho herecká kolegyňa Sarah Snook vyzerá ako klon Emy Stone (ale bez rušivej hviezdnej aury), ale je tiež veľmi presvedčivá a to v oveľa náročnejšej úlohe. Jadro zápletky je dolapenie záhadného bombového atentátnika a to naprieč časovými úsekmi. Popritom sa odohráva jeden zaujímavý dialóg v špinavom bare a divákovi sa pomaly odmotáva klbko jedného príbehu, ktorý si budete ešte pár krát po dopozeraní filmu spätne zmotávať v hlave. Povinná jazda pre fanúšikov sci-fi žánru. ()

dzberry

Tak jsem se zase jednou podíval do zrcadla a o hodinu dříve jsem stál za svými vlastními zády... Vždycky když začne nějaký scénárista čarovat s časem a posunuje s ním jak Fero s vagónama u nás na nákladním nádraží, jsem lapen a vláčný, páč absolutně nejsem schopen tu hromadu časových paradoxů zpracovat a pochopit. Ale věřím slepě všemu. I tomu, že tenhle komentář napíšu až zítra po půlnoci, pokud se tedy zdárně prokličkuju svou o pár let vzdálenější minulostí, ve které ovšem nesmím potkat sám sebe a neřídit se jogínským autogamickým heslem „zasej si své sémě v sobě sám!“ ()

Mamlas odpad!

Komorni pribeh, neobycejne nudny a pomaly, zalozeny na tom, ze si spolu vykladaji chlap a baba predelana na chlapa nebo chlap predelany na babu, nevim, nejde to poznat. ()

Emjecko

Pokud už jste Predestination viděli, nebo se na ni teprve chystáte, asi někdy po první půlhodině si položíte otázku, zda se skutečně díváte na sci-fi thriller o cestování v čase. Uloudaný děj, žádná akce, v podstatě jenom dvě postavy, něco dialogů, spousta monologů... Tvůrci vás tímto dosti nešťastným způsobem chtějí připravit na druhou polovinu, kdy začne ta pravá jízda, která na člověka dýchá už z trailerů, a jak napsal KevSpa, dojde i na "totální mindfuck". Závěrečné titulky pak přeskočíte buď z toho důvodu, že to byl jeden velký nesmysl, nepochopili jste to, či si myslíte, že jste našli logické díry, nebo s nimi nechcete ztrácet čas, protože celý film chcete vidět znovu, víc, ještě a hned teď. ()

MartinTerran

Další film o cestovaní v čase. Je to sice zajímavé a dobře natočené, ale už jsem těch filmů viděl dost a většina aspektů se pořád opakuje, tak už je to dost předvídatelné. Není to tak, že bych od poloviny odhadl celý film, ale postupně mi to dochází jak to bude a většinou se ukáže, že to tak doopravdy je. Hlavní postava(y) se chová značně nelogicky: ví co se stalo a pak se dozví, že to udělala ona, ale znovu to udělá i když to udělat nechce. Tak to kurva neudělám a je po problému! Že poškodím kontinuum to risknu ne? Jinak fajn filmek nad kterým se můžete zamyslet, i když jsou zde věci které jsou hodně šílené a těžko říct jestli reálné. Hodnocení: 74/100. ()

gicous

Láska ma tisíce podob a jednou z nich je i totální sebeláska. Když se člověk nemůže zamilovat do lidí, jenž ho obklopují, tak namíří svůj cit dovnitř. Pokud má zmíněný jedinec možnost cestovat časem a ještě k tomu vládne jistou fyzickou anomálií, poté vzniká dokonale sebestředný vztah, který nemá začátek ani konec. Věru zajímavá filmová hříčka! Nejen dobře odvyprávěná, ale také výborně zahraná (Sarah Snook předvedla prvotřídní výkon!). A v neposlední řadě bych také pochválil zpracování, jenž pracuje s minimem triků a s naprostou absencí velkoleposti. Přesto má film působivou atmosféru a zvláštní kouzlo, jenž se ve filmovém světě tu a tam vyskytne. Nicméně zůstávám pod absolutním hodnocením, protože film na mě nefungoval tak dobře v linii, řekněmě, globálnější, jako tomu bylo v linii čistě osobní. 8/10 ()

Romeroo

Barová rozprava časově přemotaná do strhujícího nadčasového konce...pastičky na diváka fungují, pokud je nerozplete dřív než zjistí, že je s ním pěkně zametáno...pro mě zvláštní podívaná, kdy jsem si na konci filmu položil otázku, zda mi Predestination stojí za druhou projekci a jestli mám chuť na to, aby už semnou nebylo zameteno.... ()

tartan

Jeden vesmír by sa z toľkých paradoxov zbláznil! ;-) Hoci natočené podľa predlohy klasika žánru, pri väčšom zamyslení to moc zmyslu nedáva. V každom prípade zaujímavý a šikovný filmík na tému čo bolo skôr, sliepka či vajce? (keby ste nevedeli, no predsa kohút) :-) ()

randi64

Originální snímek o cestování časem, založený na paradoxu. Ano, možná je zde paradoxu přespříliš, ale rozhodně to není ta hlavní vada na kráse, která mě nutí řadit film "jen" do lepšího průměru. Dalo by se říci, že je to vlastně Nolanovská verze Loopera. Jen to nedělal Nolan a není to tak dokonalé.. Ikdyž ten styl vyprávění příběhu sedí přesně. Rozstříhání děje, rozházení, předložené náhodné indicie, které však dávají význam a zapadají do sebe až ve vrstveném vygradovaném závěru, který má za následek WOW (WTF) efekt. Ano, takhle to mám rád! Bohužel, v tomto případě tento postup není tak precizní. Některé indicie mi až moc brzy napověděly, jak to je se slepicí, vejcem a kohoutem. (Možná, že když jsem si v průběhu filmu šel do lednice pro lahváč, navštívilo mě mé já z budoucnosti a vyzradilo mi záplatku!) ... Ale abych jen nekritizoval, za něco dávám i palec nahoru. Určitě za hudbu! A Sarah Snook možná nebude úplně marná.. :) Ve výsledku hodnotím 65-70%, ale na 4* to není. PS: Bratři Spierigové mají potenciál, jen to chce některé věci vyladit. Kvůli zápletce tohoto filmu mám jen strach, aby se některý z bratrů nestal sestrou. To by byl teprve PARADOX! Nebo spíše DEJA VU!? To už tu přece jednou bylo.. :)) ()

MickeyH.

Poměrně úchylný, leč dobře propracovaný námět, který žel lze předvídat už od poloviny filmu, kdy na konci filmu se vše tváří jako Nolanovské nečekané rozuzlení a zapadnutí posledního puzzlíku do skládačky, ale divákovi (aspoň tedy mě) byl tento závěr jasný už dávno předtím... I přesto mě však film dokázal upoutat. 45% ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?