Rande na dvě noci

Po velmi politováníhodné společně strávené noci se dva cizí lidé vzbudí a zjistí, že prospali blizard, který zasypal sněhem celý Manhattan. Teď zůstali uvěznění v malém bytě a jsou nuceni se seznámit mnohem víc, než by noc strávená s náhodnou známostí vyžadovala. (Filmbox)

sedm.1

Velký paradox. Two Night Stand jsem chtěl vidět především kvůli účinkování mého oblíbence mezi mladými herci Milese Tellera a naopak jsem váhal kvůli účasti nesympatické ošklivky Analeigh Tipton. A samozřejmě to dopadlo zcela opačně. Milles je tu zcela mimo, divnej, nesympatickej, otravnej a Analeigh to zde naopak neskutečně sluší, ten film táhla a fakt mi tu upřímně sedla. Prostě paradox. Každopádně, když tedy pominu toto ústřední herecké duo, což je ovšem dost těžké, neboť ten film je jen a jen o nich a z obrazovky prakticky neslezli, tak je to vážně ubíjejících 80 minut. Já mám upřímně konverzační snímky rád, ale tady minimálně první hodina byla skutečně o ničem. Ale tak strašně o ničem, že mi hlava nepobírala, proč tohle někdo vůbec točí, vždyť ten jejich dialog byl tak moc prázdný, bez hloubky, bez smyslu a především bez pointy. Poté naštěstí ale došlo k jemnému zvratu a k něčemu, co by se vzdáleně dalo nazvat zápletkou, což mě vytrhlo z těžké letargie a já se začal dokonce i bavit, ale to zbývalo do konce prakticky už jen pár minut, takže když se začalo v podstatě konečně něco dít, byl konec. Smutné. Krom zbytečnosti a nesmysluplnosti zde zkrátka tvůrci nedokázali nabídnout nic jiného, emoce žádné, atmosféra žádná, styl žádný, vymeteno, duto, filmové vakuum. Anebo si sbližování dvou mladých lidí představuji prostě jen úplně jinak, přeci jen jsem už asi jiná, starší generace. Taky možnost :-/ . ()

Sany33

Max Nichols si pre svoj celovečerný debut nemohol vybrať lepšiu ústrednú dvojicu ako práve Milesa Tellera a Aneleigh Tipton. Funguje medzi nimi veľmi dobrá chémia a aj s využitím iba veľmi malého množsvta interiérov a priestoru pred kamerou vedia zahrať veľmi emotívne a miestami aj dosť zábavné pasáže. Humor funguje veľmi dobre, dramatické scény už trocha kulhajú a nevedia dosať z človeka tú správnu emóciu ale ako oddychovka funguje film veľmi dobre. 78% ()

MartinezZ

Mělo to zůstat u konverzačky dvou one-night šukátek, které spolu musely zůstat jeden celý další den a pak ona odešla a už se neviděli a mezi tím si vyříkali názory a pohledy na svět a svou minulost a každému to něco dalo, jinak přiotevřelo oči, ale ne úplně. Jako romantická komedie to totiž selhalo a na celé čáře a mohl to být přitom zajímavý film - jenže na to by se moc nešlo do kina. ()

pepo

Veľmi dobrý námet pre indie romantiku ale bohužiaľ nie príliš dobre vymyslená story (hlavne záver so získaním kontaktu je úplné scenáristické WTF, ktoré urobí z oboch hlavných postáv psychopatov) Výborná chémia medzi symptatickími a hlavne dobre hrajúcimi hercami to ťahá veľmi hore. Slabších 7/10 hlavne kvôli tomu ako mám tento žáner rád ale je to trochu škoda, pretože veľmi dlho má ten film na viac. Ale samozrejme je to stále príjemnjšie a lepšie než všetky tie shity s Kutcherom, Butlerom, Heiglovou atď. ()

eraserhead666

Na jednu stranu tohle může být svým způsobem pro někoho v určitých ohledech i poučné. Na druhou stranu tenhle koncert převážně pouze pro dva lidi, kulhá právě na nich. Ona je vcelku fajn, zajímavá, sympatická, tak trochu nejednoznačná, on je ale docela nesympatický suchar, u něhož se ani nebudete divit, že ho ta jeho chce opustit. Prostě čistý oddechový popcorn. 2.5* ()

• Věta "I don´t know who first taught guys to do that alphabet with their tongue thing, but..." je odkaz na komika Sama Kinisona a jeho radu mužům, jak orálně uspokojit ženy. (u.mojitko)