Red se chystá přestěhovat do bezpečí svou bývalou ženu Naomi, a protože nestojí o zvědavé agenty FBI, upozorní je na náhlý nárůst násilných zločinů spáchaných střelnou zbraní. Všechny zjištěné případy totiž nesou znaky psychické manipulace a stopa je zavede k nelegálnímu vládnímu programu, jehož cílem je dělat z vhodných jedinců vrahy. Program sice existoval, ale byl už zrušen. Elizabeth však v materiálech programu pozná na fotografii psychologa Linuse Creela, kterého zahlédla v kanceláři senátora Sheridana. (TV Nova)

Jara.Cimrman.jr

"První fáze: Rozvrácení. Časový rozvrh, práce, běžný život. Druhá: Destabilizace pocitu sebeúcty. A konečně zpřetrhání emocionálních pout. Proveďte všechny: Jackpot." Třífázový aktivační proces se mi líbil. I já v sobě totiž mám gen agrese, ale jsem lehce zabržděný, takže je mimořádně obtížné ho ve mně aktivovat. Jenže tady nejde o mě, ale o Dr. Linuse Creela, což je zločinec zcela mimo mé gusto. Já mám totiž raději padouchy a ne pomatené vědce na stopě objevu. Takže případ za moc nestál, ale Redovo srovnání manželského života své bývalé ženy rozhodně mělo něco do sebe. ()