Černá listina

Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2013–2023), 156 h 23 min (Minutáž: 41–45 min)

Jon Bokenkamp

Režie:

Joe Carnahan, Nick Gomez, Vincent Misiano, Michael Waxman, Bill Roe (více)

James Spader, Megan Boone, Ryan Eggold, Diego Klattenhoff, Harry Lennix, Annet Mahendru, Parminder Nagra, William Sadler, Aja Naomi King, Alan Alda (více)

Geniální uprchlík se sám udá a nabídne FBI pomoc s hledáním dalších padouchů. Ale jen když jeho partnerem bude nováček Elizabeth Keen. (Netflix)

Jara.Cimrman.jr

"Nemám nejmenší zájem vést s Vámi etickou debatu o tom, zda mají právo poradit se s právníkem, než jim vpálím kulku do hlavy." Samolibý dobrák Reddington patří mezi nejzábavnější seriálové postavy, které jsem viděl pobíhat po kriminálním poli, ale přesto trvám na tom, že není nutné se s ním osobně seznámit. Redovy známosti totiž většinou nemají příliš dlouhou životnost a já žiju celkem rád. Patrně proto, aby byla zachována rovnováha světa, si báječný Red vybral ke spolupráci agentku Keenovou. Ta má sice o poznání hustší vlas než on, ale tady pozitiva končí. Na můj vkus je totiž příliš útlocitná, citově nevyrovnaná a vztahovačná, což je poněkud otravné. Jinak mám samozřejmě radost z toho, že FBI může všechno: od šmírování, mlácení, vstupování do cizích obydlí až po ignorování jakýchkoli mých práv. Nechť Vám tedy tento komentář bratr Google přetranslátoruje do američtiny, abyste věděli, co si o Vás myslím, Vy strážci demokracie. ()

phoebe.h2

Blacklist byla novinka, na kterou jsem se nejvíc těšila. Přitáhl mě k tomu samozřejmě James Spader, na kterého nedám od filmu Sekretářka dopustit. Pilotní díl byl pořádně nabušený. Úvodní sekvence měla grády, které z velké části pomohla dobrá doprovodná hudba. Sice jsou díly spíš epizodní, tak lze zpozorovat, že v každém díle odkrýváme kousek ze skládanky hlavní linie seriálu. Co se týče herců, tak nikdo Spaderovi nesahá po kotníky, ale neberu to jako výtku, protože i tak podávají dobré výkony. Poprvé mám pocit, že konečně vybrali tu správnou ženskou do policejní role. A na tomhle se právě ukazuje, že je Blacklist po scénáristické stránce velice kvalitní. Scénáristi totiž většinou nedokážou tyto ženské role pořádně napsat. Pak z toho vznikají takové karikatury, které jsme třeba mohli vidět v loňské sezóně u seriálu Deception. Naštěstí tady tomu tak není, takže kdykoliv se Liz objeví na scéně, netrpíte. U ostatních vedlejších rolí člověk předpokládal, že tam budou jen tak do počtu. Ale například u agenta Resslera jde vidět, že s ním mají větší plány. Jediný z castu, kdo mě silně irituje, je manžel. Hercovi to prostě nežeru a kdykoliv se objeví na obrazovce, tak mám chuť po něm něco hodit. Ale ve výsledku převažují plusy nad mínusy a můžu tenhle seriál jedině doporučit. + James Spader + uvěřitelné herecké výkony + dobrá hudba + dobrý scénář - manžel ()

Idahou

Klasika pěkná slečna, první den u fbi a rovnou šoupne do kapsy celou top skvadru FBI. Mno, není se co divit, tenhle úřd má sice lidí dost, ale běhat očividně uměj jenom dva, jak se nám snaží tvrdit tenhle seriál - klasika, vrtulník, swat, policie a tlupa oblekářů pronásleduje padoucha, lup, padoucha pronásleduje jen hrdina. Takže hrají asi tři lidi a zbytek dělá křoví, jakkoliv je to pak na hlavu. To už jsme viděli v té ptákovině o seriovém vrahovi a jeho kultu, i tam to bylo debilní. Tady k tomu samozřejmě ještě přidaj tajemství [spoiler] manžílka, kterej je docela vometák, nechá se zajmout, zmlátit, pobodat od sedmdesátníka se syfilisem a na konec se zjistí, že je to špičkový špion... mno, asi ze stejný školy jak to křoví z fbi... Přitom nápad není až tak špatný, kamera, zvuk a střih klasicky dobré ()

KevSpa

První díl solidní, i když se obávám, aby se z toho nestala jen další napínavá krimi, která pojede stále podle stejného mustru. Ačkoli poslední scéna naznačila, že se snad můžeme těšit i na nějakou dějovou linii, která se potáhne celým seriálem. James Spader nad všemi ostatními herecky neuvěřitelně vyčnívá a kdykoli zrovna není na scéně, trpí tím trochu tempo. Tohle zkrátka vypadá především na jeho one man show. Pilot - 70% Ačkoli se každý díl týká případu některého z nejnebezpečnějších zločinců na Redově seznamu, není to stereotypní thriller, co díl to případ, bez nějakého komplexnějšího příběhu, který by jednotlivé epizody spojoval. A tvůrci navíc dlouho neotáleli s odkrytím jednoho "tajemství", které se sice dalo od určité chvíle předvídat, přesto to dodalo seriálu solidní náboj. Podzimní finále, respektive celý dvoudíl, navíc mělo opravdové grády a nabídlo i třešinku na dortu v podobě hostujícího Alana Aldy (M.A.S.H.). Největším nedostatkem se tak jeví mizerný výkon Megan Boone v hlavní ženské roli, jež moc hereckého talentu nepobrala. Většinu času je její projev iritující a zvlášť vedle skvělého Jamese Spadera je znát ten propastný rozdíl. Prvních 10 dílů - 70% --- Nejoblíbenější postava: Raymond 'Red' Reddington (James Spader) ()

Mr.Atsor

Vynikající seriál, který dělá hlavně postava Raymonda Reddingtona. Celý děj je plný tajemství a nečekaných tajů. Oceňuji hlavně to, že Red není zcela čitelný ani pro diváka. Třeba na konci druhé série stále nejsem stoprocentně přesvědčen o jeho skutečném vztahu s Elizabeth. Dokonce začínám pochybovat o tom, kdo vlastně Elizabeht je. Bohužel její postava je mnohdy až příliš naivní a možná až moc okatě se snaží celý děj komplikovat. Přesto je Blacklist skvělým seriálem, který si stojí za to pustit. :-) ()

Galerie (3 781)

• Na začátku 19. epizody se coby město Krajlevo v Srbsku objevuje záběr Prahu, přesněji na kostel sv. Mikuláše na Malé Straně. (multiflexi)
  • Ve 20. epizodě 1. série se objevuje postava senátora České republiky, který ovšem v originálním znění nemluví česky, nýbrž lámanou česko-rusko-polštinou. (HectorHagman)
  • Česká stopa – Madeline Pratt (Jennifer Ehle) má prsty i v krádeži bezpečnostních vláken z tiskárny v Praze. (Nugat)

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (více)

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

29.09.2013

Perníkový táta nadobro končí a Vince Gilligan (foto), kterému svět vděčí za tento brilantní seriál, už pracuje na novém námětu. Lépe řečeno, na staronovém. Původně totiž napsal zápletku pro Battle… (více)

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

31.08.2013

Už nějakou dobu víme, že hlavním padouchem v The Avengers: Age of Ultron bude... no ano, Ultron. Konečně ale dostal představitele. James Spader si v devadesátých letech zahrál v několika velkých… (více)