Království

USA, (2013–2017), 57 h 12 min (Minutáž: 44 min)

Trevor Morris

Adelaide Kane, Megan Follows, Torrance Coombs, Toby Regbo, Celina Sinden, Caitlin Stasey, Anna Popplewell, Alan Van Sprang, Rossif Sutherland, Jenessa Grant (více)

V učebnicích dějepisu je mezi řádky skryt pravdivý příběh Marie Stuartovny. Svět ji poznal jako skotskou královnu Marii. V Království sledujeme osud dospívající Marie, mladé ale už tvrdohlavé budoucí královny, ale také krásné a vášnivé dívky, která se ocitá na samém počátku svého bouřlivého vzestupu k moci. (AXN)

Ferinka

Jůů, CW mi vrací GG, akorát v jiném století!!! :)) Moje historické já občas popláče, ale co, lepší aby mládež měla Marii Stuartovnu za černovlasou kočku, než za paní x z učebnice dějepisu. Občas jsou dialogy úsměvné (konkuruje jim i "Ach Žofréé"), ale děj je i přesto napínavý a přitažlivý. Koho baví intriky, pletichy a politika, ted se vyžije. Uvidíme, jak dopadne první série, po 7. dílu zatím 3*. ()

Ratemus odpad!

Je opravdu neuvěřitelné, co CW je schopná pustit do éteru za srágory, už jsem od nich viděl hodně kravin ale tohle bych zařadil na vrchol. Herci vybraní z úplného dna, dialogy na úrovni venezuelských telenovel, do toho moderní hudba, postavy se chovají jako malomocný idioti. Pro CW je vlastně úplně jedno, do kterého prostředí ty svoje vztahy použijí, prostě od čehokoliv od nich, můžeme čekat to samé, postavy opět jako z časopisu a hlavně řešení vztahů na prvním místě, prostě to, co od CW čekáte. CW przní historii jak se jen dá, i ta poslední čistička hoven na hradu je oblečená v luxusních šatech a je krásně namalovaná i kdyby měla dělat dvanáctky v kamenolomu. Opravdu pokud chcete intriky a propletený děj, pusťte si něco jiného, toto nudí, a nasere vás to, že jste zbytečně ztratili hodinu života. ()

chrispe

Když jsem to zahlídla v TV poprvé, rozhořčovala jsem se, co to proboha zase dávaj za číčovinu. Co je to tam za nesympatický ksichty, jak to, že ty dobový kostýmy nejsou vůbec dobový, muzika taky není dobová a vůbec! Co je to tam do ř-ehm-tě za vztahy. A kterej chorej mozek se na to proboha může koukat? Bla bla bla. No a pak jsem to nepřepla jednou, dvakrát a už na tu číčovinu koukám (protože mě zajímá, kdo je ta divná holka ve sklepě, co se vyklube z Temnoty apod.... samozřejmě!). A věřte mi, že to, že na to tlemím, se mi přiznává jen těžko. Neb kdyby se mě někdo zeptal, o čem to proboha je, tak po hlouhým hhhhhhhhmmmmmmm bych musela říct něco jako: Sex, lži a rock´n´roll... To víš, kameň drbe cihlu... ecetera ecetera. ()

Trixinka

Jdu zase proti proudu zdejších hodnotitelů - dávám 4*. Mě se tento seriál prostě líbil. Když si odmyslíte historická fakta, která se tvůrci tak nějak i snažili držet, a trošku moc čistoty, dostanete fajn historicko-dobrodružný seriál se zajímavými zápletkami a očekávaným koncem. Vůdčí postavou seriálu byla nepochybně Catherine Medici, od druhé řady se k ní přidal i Stéphane Narcisse. Hlavní duo Mary a Francis mě nějak za srdce nechytlo, ale nemůžou se líbit každému že :). ()

Nathalia.A

Takisto ako mnohí z iných divákov som aj ja očakávala seriál na štýl Tudorovci , Borgiovci či White Queen, teda viac opierajúc sa o historiu a zobrazovanie jednotlivých udalostí, nielen vzťahu kráľa a kráľovnej. No aj napriek tomu, že Reign je v tomto smere pozadu, je to pohodový príjemný seriál. Hlavne dievčenské publikum určite poteší. Ja osobne si pozriem všetky nasledujúce časti, aby som videla ako sa to bude naďalej vyvíjať. Avšak okrem iného mi trocha prekáža, že pridávajú súčasnú hudbu k ´stredovekým´ scénam. Niekomu to nevadí, no mne to jednoducho nepasuje. Ospravedlniť to može iba to, že to nieje až tak historický seriál ale skor romantický. Tiež je v ňom veľa nepresností, ktoré niesú ani zďaleka založené na historických faktoch. Uvediem pár - kráľova milenka Diane de Poitres bola v skutočnosti o 20 rokov staršia než kráľ, no v seriáli vyzerá ako kráľova rovesníčka. Ich spoločný syn Sebastian ( Bash ) je len vymyslená postava a mnoho ďalších postáv tiež. . ()

• V niekoľkých epizódach postavy hovoria „OK“, americký výraz, ktorý sa začal používať až v 19. storočí. (Arsenal83)
  • Oproti skutočnému životu sa najviac osud zmenil Claude z Valois (Rose Williams). V realite sa vydala ako 11-ročná, mala 9 detí, zomrela pri pôrode vo veku 27 rokov a nebola známa intenzívnym romantickým životom. (Arsenal83)
  • V 3. epizóde 1. série sa spomína cisár Maximilián sídliaci v Prahe, ale v tej dobe bol cisárom Ferdinand. Maximilián nastúpil na trón až v roku 1564 a vládol do 1576. (vavrinec)