John Henry Clayton se vrací domů z občanské války. Doma nachází jen svého otce Samuela, který je místním reverendem. Ten z jeho návratu radost nemá. Je přesvědčený, že syn nežil podle božích přikázání a že se z něho stal zabiják. Oba muži jedou spolu do města, Samuel svého syna varuje před skupinou násilníků, kteří teď ve městě řádí. Vůdcem bandy je místní majitel saloonu James McCurdy. Ten se právě za pomoci kriminálníků snaží místní farmáře okrást o jejich půdu. Sám McCurdy upozorní násilníky ze své bandy, že John Henry jim může zkomplikovat plány. John se ve městě setká i se svou bývalou láskou, Mary Alice, která je teď už provdána za farmáře Toma a je matkou malého chlapce. John se snaží vyhnout konfliktům s McCurdyho lidmi, které vede místní zločinec Frank Tillman. McCurdyho bandité zatím nutí násilím okolní farmáře, aby McCurdymu prodali své pozemky. John se na žádost otce stále drží zpět. S bandou McCurdyho zločinců po farmách jezdí podivný, vždy dobře upravený gentleman – Dave Turner. Jde na farmáře vždy po dobrém. Když to nezabere, násilníci pak vykonají své. Turner se také vrátil z války, a to s ním Johna podivně spojuje. McCurdy se svými bandity rozpoutá ve městě teror ve snaze získat levně půdu farmářů. McCurdy si uvědomuje nebezpečnost Johna, a proto se proti němu pokusí poštvat manžela Mary Alice. Když to nevyjde, přesvědčuje ho, že bude lepší, když svou půdu prodá a s rodinou se odstěhuje pryč. Prý aby zabránil Johnovi svést Mary Alice. Před kostelem Tom Johna napadne a chce po něm, aby veřejně prohlásil, že s Mary nic nemá. John se ale nenechá k ničemu vyprovokovat. McCurdy dál tlačí na Mary, aby Tom a jeho rodina z kraje odešli. Ta se ze zoufalství obrátí na Johna, aby jí pomohl… (TV Nova)

Fiftis

Ja viem že mnohí so mnou nebudú súhlasiť, o čom svedčí aj tunajšie hodnotenie snímky, ale tento western sa mi veľmi VEĽMI páčil. V prvom rade musím pochváliť vedľajšiu postavu, ktorú som si veľmi obľúbil a to Davea Turnera, ktorého neskutočne zahral Michael Wincott. (Odporúčam pozrieť si snímku v originálnom znení). Aspoň toto musí každý uznať, že to bola dokonale napísaná - charizmatická postava. V záver snímky sa dočkáme aj klasického skvelého westernového duelu. Snímku oživuje stále šťavnatá Demi Moore. Hlavnej úlohy sa zhostil vždy skvelý herec Kiefer Sutherland a jeho hereckého otca zahral jeho skutočný otec Donald Sutherland. Rozhodne dajte tejto snímke šancu a užívajte si kvalitný nenáročný western. ()

Yardak

Pomalý westernový příběh je sice plný cliché, ale dobří herci to vytahují do nadprůměru. Škoda jen, že první hodinu je film tak rozvleklý (i když krásná příroda stojí opravdu za to) a snaží se hrát pouze na dramatickou strunu ve vztahu otec a polepšený synek. Závěrečná přestřelka a celkové vyznění filmu jsou však výborné! Kiefer je prostě ideální volbou pro mlčenlivé mstitele; chtělo by to další western s ním a Michaelem Wincottem!:o) Slabší 4 hvězdy. ()

misterz

Western, v ktorom sa toho veľa neudeje. Obsahovo ide o pomerne nevýraznú a až moc jednoduchú vec, ktorá miestami skĺzava k občasnej nude. Musím však pochváliť oboch hlavných hercov, ktorí svoj vzťah otec-syn z reálneho sveta dokázali veľmi dobre preniesť aj do filmu, bolo vidno, že si rozumejú, patrili k sebe dokonale. Páčili sa mi aj formálne prvky, hlavne zručná réžia, ktorá aj z tak slabého príbehu dokázala vyťažiť maximum a tiež pekná kamera, ktorá často potešila oko nejakou peknou prírodnou krásou, pričom ani výprava nebola najhoršia. Čistý priemer. 60/100 ()

Rakosnicek77

Ano, bylo to od prvních minut naprosto předvídatelné, ale zase to nebyl takovej průšvih, abych to nedal alespoň do průměru. Ono to totiž dnes už asi asi těžko bude Leoneho úroveň,westerny se točí úplně jinak. To ale neznamená, že proto musím všechny ostatní filmy v žánru hanit a drtit je v hodnocení. V tomto případě, jde o film opravdu hvězdně obsazený a opravdu jsem se při jeho sledování nenudil. Nejde o žádný velkofilm a člověk vlastně čeká jen na ten zlom v ději a závěrečné finále. Přesto jsem s ním neměl žádný problém a na mírný nadprůměr u mne určitě dosáhne. ()

Morholt

Když už dneska někdo natočí western, snaží se do klasického žánru vnést něco nového a občas to vypadá, že natočit obyčejnou pistolničinu už skoro nikdo neumí. Cassarovi se to povedlo a patří mu ze to dík. Je mi úplně šumák, že zápletka s pistolníkem na odpočinku, kterého okolnosti donutí znovu pozvednout kolty, je ohraná a film je tudíž předvídatelný tak, že to víc nejde. Prostřednictvím Forsaken na mě zase po dlouhé době promluvil duch starých kovbojek a to se cení. Notabene oboum Sutherlandům to tady báječně (ne)klape, Landon Liboiron je perfektní čestný padouch a při závěrečné přestřelce jsem si slastně pomlaskával. Jediné, co bylo špatně, je Demi Moore. Ta už na to asi opravdu nemá. Ale i ona se dala překousnout. Spokojenost veliká. 85% ()

• Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva v Spojených štátoch, tak celé jeho natáčanie prebiehalo v kanadskej provincii Alberta. (MikaelSVK)
  • Pracovným označením snímky bol názov Redemption. (MikaelSVK)
  • Tento film je druhým, kde si herci Donald a jeho syn Kiefer zopakovali úlohy filmového otca a syna. Prvýkrát to bolo pri filmovom debute Kiefera v roku 1983, vo filme Max Dugan Returns (1983). (MikaelSVK)

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí

09.07.2016

24ka se na podzim vrátí na obrazovky bez Jacka Bauera. Kiefer Sutherland seriál předal novému hrdinovi, který bude mít tvář Coreyho Hawkinse (Straight Outta Compton), a hodlá se věnovat filmové… (více)