Všechny moje děti

Ústřední postavou filmu je charismatický farář Marián Kuffa. Divák ho ve filmu vidí spíše ve špinavých montérkách a sleduje drama mise do prostředí bídy a beznaděje v zapomenutých romských osadách. Spíše než kázáním se Kuffa snaží strhnout Romy vlastním příkladem a lidským zájmem. Snaží se pomoci nejchudším: místo chatrčí plných krys je učí svépomocně stavět důstojnější bydlení. Film šokujícím způsobem odhaluje problémy, se kterými romská komunita zápasí. Ve filmu sledujeme dramatické mikropříběhy Romů a sysifovský boj Kuffy s drsnou realitou: chce, aby jeho děti objevily své schopnosti, naučily se nezávidět si a pomáhat jeden druhému. Podaří se mu to? (Mirius FD)

floppy4

Velke sklamanie pre mna. Od toho co som videl trailer a ine videa na youtube o Kuffovi, som cakal naozaj nieco viac. To, ze romovia sa maju naozaj zle, ziju v chudobe, bordeli a špine uz davno vieme. To, ze maju osobitnu kulturu a mentalitu na zaklade ktorej k nim treba pristupovat tiez uz vieme. Nehovorim, ze nie, ze to co robi pan farar je nejake zle, ale ja si myslim, ze charitou nikoho nespasi a aj ked pomalymi krokmi to ide, ak v otazkach viery nie sme (aj) voci romom priami, tak darmo, lebo zmena cloveka musi byt zvnutra. ()

DandyyyyCZ

Ze začátku mi to přišlo jako dobrý dokument, ale jak se z půl hodiny stala hodina a z hodiny dvě, začal jsem se příšerně nudit. Všechno se opakovalo pořád dokola - Marián přivezl nábytek/materiál, Cikáni se porvali, potom začali zpívat a tancovat a nakonec přišla zima. Já vím, že soužití Romů s námi je problém a pan Kuffa dělá co může, aby jim pomohl, ale za to ode mě ten film rozhodně nedostane dobré hodnocení. 25% ()