Reklama

Reklama

Populární moderátor se vydal do Kanady natáčet rozhovor. Během cesty se však dostal do tajemného domu záhadného invalidy, který mu začal vyprávět podezřelé námořnické historky o svém ztroskotání na ostrově s mrožem... Přátelé Wallace Bryton a Teddy Craft jsou moderátory úspěšné podcast show, ve které komentují internetová videa. V posledním vydání se věnují videu, ve kterém si mladý Kanaďan samurajským mečem usekne nohu. Wallace je odhodlaný Kanaďana navštívit a udělat s ním rozhovor. Doma nechává svou přítelkyni Ally, která Wallaceovi oplácí jeho nevěry svým mileneckým vztahem s Teddym. Mladík, kterého přijel Wallace zpovídat, však mezitím zemře a Wallace se rozhodne najít jinou senzaci. Zaujme ho inzerát neznámého muže Howarda Howea, který nabízí ubytování ve svém domě za pomoc s domácími pracemi a naslouchání jeho dobrodružným příběhům. Wallace přijede do Howeova domu a přivítá ho na první pohled bezbranný invalida Howe, který mu začne vyprávět historky o svém námořním setkání s Hemingwayem a o mroži, který ho kdysi zachránil po ztroskotání lodi. Howe však Wallace omráčí a v bezvědomí mu amputuje nohy. Howe ve skutečnosti není žádný invalida, nýbrž sériový vrah, který své oběti navlékne do mrožího kostýmu, ve kterém mají představovat jeho mrože zachránce. Howe byl totiž mrože donucen zabít a v podobě svých obětí mu chce dát ještě jednu šanci žít. I Wallace je násilím oblečen do kostýmu a donucený přizpůsobovat se mrožímu chování. Ještě předtím se mu však podaří zavolat Ally a Teddymu a říct jim, že byl unesený... (TV Prima)

(více)

Videa (6)

Trailer

Recenze (324)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Zdá se, že časy, kdy jsem vyhlížel každý Smithův film s velkým očekáváním, jsou nenávratně pryč. Nápad sice vypadal zdánlivě dobře ulítle a dával prostor pro nejrůznější nápady, ale Smith to téma doslova zakecal. Ale nebyly to ty vtipné dialogy, které jsou Smithovou výkladní skříní, ale křečovité bláboly o ničem. Mrožák byl sice dobrej, herci neuráželi, ale nebylo tu nic, co bych od hororové komedie čekal. 25% ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Tak takhle ne Kevine. Chápu, že si chtěl natočit rádoby vtipnou zvrácenost a bizarnost. Jenže když se všechny rádoby vtipné dialogy a béčková atmosféra míjí účinkem, zbyde tu zkrátka jen ta neskutečně trapná zvrácenost. Začínám mít ošklivý pocit, že se nám Kevin Smith začíná malinko vyčerpávat. A Johnny Deppa už prosím někdo zastřelte. ()

Reklama

Omnibus 

všechny recenze uživatele

"Uviděl jsem mrože... v zrcadle, můj Bože!" Divná země, tahle Kanada. Jak psali na mapy už staří Římané: Hic sunt walruses. Zatímco u nás na pánských WC máme jen nápisy "polykám, zavolej" plus telefon, v Kanadě nad pisoáry visí regulérní upravené nástěnky :-), s dopisy na papíru A4. Taky vztah k přírodě a moři mají klucí kanadský (z)dravější než my, zaprdění suchozemci. Tak schválně, kvízová otázka za deset tresek. Mrož zvaný Smithův se živí: A) podcasty, B) planými nadějemi, C) rybami. Tak co, už vám to docvaklo? Správně jsou totiž všechny tři možnosti, přesně v tomhle pořadí. Nicméně, můj šálek čaje to nebyl. Sice pětihvězdičkové body horror pasáže, při kterých se úzkostí svírá hrdlo, hrůzou zamrzá mozek a strachem tvrdne kost v mrožím penisu, ale i divné odbočky, kdy nesourodé žánry lítají filmem, jak akvarijní rybičky v zapnutém mixéru. K tomu nekompatibilní humor, např. obskurní postava Gui Lapointe (imho mrhání Deppem). Nic proti "žánrové roztříštěnosti a autorské onanii" (© Gilmour93) , ale všeho s mírou, prosím! Pouhé tři cvaknutí klů o kly. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Za prvé popisek smazat je totálně mimo. Za druhé poprvé v životě uznávám že Johnny Depp mi byl po nějakých 10 letech ve filmu sympatický. jeho Guy Lappointe byl prostě nejlepší postava celého filmu a když film pomalinku začínal upadat tak to skvěle vyzdvihl. Nicméně film mě skvěle navnadil a ze začátku byl zábavný, dialogy byly jako vždy skvěle napsané. Ale postupem času mi film přišel strašně stereotypní. Hodně scén se opakovalo a mnohdy nebyly ani moc zábavné. Maska mrože je asi takhle. Neuvěřitelně mě rozhodila, nebyla moc příjemná na pohled a i když se sotva hýbala tak mi přišla hodně nepříjemná, takže to se Smithovy povedlo. Docela mě zajímá jak se Long dlouho na tuhle roli připravoval. Co musím hodně pochválit je hudba která je geniální a hlavně herecké výkony. Konečně role pro Osmenta která za něco stála. A Parks byl hodně dobrý uchyl. I přes to že tu mluvím spíše pozitivně tak musím dát 3* sice silnější ale i tak mi tu hodně chybělo a celkově mi film přišel zbytečně dlouhý, ale je to ten typ filmu na který budu dlouho vzpomínat. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Kevin Smith je zvrácený úchyl. Čekala jsem bizarre, dostala jsem bizarre. Jen tak trochu jiný bizarre. Pojmout to vážně (byť s ujetými scénami a dialogy ala první polovina), nejspíš bych teď potřebovala psychologa a pomočovala se pokaždé, když by někdo řekl "Kanada". Ve stavu, v jakém film opustil střižnu, to ale opravdu nehrozí. Chvílemi "Tusk" sice může působit nepříjemně až znepokojivě, mnohem častěji je však nechutný, směšný (bohužel tím negativním způsobem) a nejednou zralý na rychloposuv. Příchod do Howeova domu je nicméně zábavný (v prvním i ve druhém případě), takže nějakou tu hvězdu přeci jen udělím. P.S.: Poznala jsem HO až ve druhé scéně, to se mi snad ještě nestalo.XD ()

Galerie (28)

Zajímavosti (13)

  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (fisus)
  • Film vychází z podcastu Kevina Smithe a Scotta Mosiera jménem SModcast, konkrétně z epizody 259 "The Walrus and The Carpenter". Rozebírají zde inzerát, v němž majitel domu nabízí bydlení zdarma pod podmínkou, že se nájemník bude pravidelně oblékat jako mrož. (koci)

Související novinky

Johnny Depp jako kanadský superpolda

Johnny Depp jako kanadský superpolda

20.08.2014

Pokud znáte hrubozrnnou tvorbu Kevina Smithe (Clerks, Clerks 2), dobře víte, že je mimo Poldů s Brucem Willisem prostá velkých hvězd. V několika Smithových filmech se sice objevil jeho kamarád Ben… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Kevin Smith, režisér osobitých komedií Clerks a Clerks 2: Muži za pultem, před pár lety razantně překopal svoji kariéru. Mimo chystaných Clerks 3 hodlá točit především zvrácené horory, přičemž v Red… (více)

Reklama

Reklama