Reklama

Reklama

Zkurvená generace

  • USA The Doom Generation (více)
Trailer

Dva problémoví teenageři se náhodou seznámí s tajemným, drsným tulákem. Trojice mladých lidí se pak vydává na bezcílný výlet napříč Amerikou, kde se zaplétá do krvavých a sexuálních incidentů s brutálními šílenci i pomstychtivými maniaky. Zatímco Amy Blueová je protivná dospívající dívka, která frčí na drogách, její přítel Jordan White je pasivní, zpomalený pozér, jenž s Amy odmítá spát, protože se děsí nákazy AIDS (přestože oba tvrdí, že ještě nikdy s nikým nic neměli). Jednoho dne se nesourodý pár náhodou seznámí s okouzlujícím, ale záhadným mladíkem Xavierem Redem, který má zvláštní "úchylku": zabíjí lidi. Xavier (nebo taky X, jak ho kvůli své vadě řeči oslovuje Jordan), se projeví jako nebezpečný společník, na kterém je však cosi podivně přitažlivého a jeho pouhá přítomnost vyvolává otázky loajality a sexuální identity. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Záleží na úhlu pohledu. Pro někoho odpad, pro někoho 5*. Já si překračování filmových tabu užil ... jednou za čas je potřeba vyprovokovat. Je to rajcovní a zábavné ( samozřejmě jak pro koho, někomu nepřijde zajímavé sledovat kluka, který si slízává z ruky svoje vlastní sperma, mně ano ) Takže co dodat? Snad jen, že se cítím jako křeček dusící se v zadku Richarda Gerea. A pro všechny znechucené - Tenhle film nenabízel nic jiného, než co oznamuje název. ()

Pishin 

všechny recenze uživatele

Tenhle film se zjevil a hned z toho byl kult, rekl bych ze kdyz se na to koukate v 17letech a videopujcovny se teprve rozjizely a ani nemate satelit tak toto dilko pusobilo jako by vas nekdo vyhodil naheho na mraz. Nemel jsem poneti o nejakem podobnem kousku, ktery bych do te doby vydel. A vsechno to nechutne a zvrhle zverstvo cloveka lakalo, zvlaste pak kdyz se nekdo ve vasem okruhu rozhovoril o Zkurvene generaci a vy ste mohli vklidu rici ze jste jiz shled. Zvrhle, nechutne, sokujici lakajici za 6.66. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

„Jsi jako systém podpory ptáka." Road movie pro tři, kde oba mladíky hravě zastíní Rose McGowanová nejen proto, že je krásná, ale že také umí hrát. Jinak jsem čekal daleko větší odvaz. Dobře, dojde na letící hlavu i ruku, ale to je asi tak vše. O sexu se více kecá, provozuje se zčásti mimo kameru, zčásti ve stroboskopických obrazcích, což já nemusím. A snahu o hnus nezachrání ani lízání vlastního semene, ani ubití sraženého psa. Nejdrsnější jsou možná dialogy, jenže ke konci už také nudí. I když je tedy všechno soft, úplně jsem se nakonec nenudil já. Největším plus však pro mne byla hudba - Nine Inch Nalls, Front 242, Slowdive, Love and Rockets, Curve, Porno for Pyros, Jesus and Mary Chain, Cocteau Twins, Aphex Twin, Lush, The Verve... ()

LaRhette 

všechny recenze uživatele

Kamera povedená, kostýmy, mizanscéna povedená, vizuálně poutá, ale ten příběh? Od chvíle, kdy zabijí Asiata na benzínce, už se to vlastně nikam neposouvá, zdá se, že až ke konci se vlastně nic moc nestane a pouze proplétání ústředního trojúhelníku to pro mě nezachraňuje. A ten závěr? Bylo jasné od začátku, že to skončí nešťastně (viz. název), myslím teď opozitně k happyendu, ale čekala jsem, že se alespoň něco ze symbolické roviny propojí, třeba magické číslo 6,66. Nepropojilo. A co ta reklama v úplném závěru?! ()

BlackTom 

všechny recenze uživatele

Zaujímavé psycho sa pomaly menilo z divného, až na nestráviteľné, hoci nie až tak jeblé ako napr. Gummo. X očarujúco skazený, Amy chvíľkami neznesiteľne otravná, Jordan úplne dementný. Chápem, čo tým chcel Araki povedať, ale vďaka forme to nestálo za veľa. Ale neľutujem, že som to videl. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • V jedné z úvodních scén filmu jsou hrdinové sedící v autě napadeni gangem tří rabijátů. Jedná se o legendární kanadskou kapelu Skinny Puppy. Jeden ze členů skupiny cEvin Key si během natáčení této scény zlomil ruku. (J.Connor)

Reklama

Reklama