Reklama

Reklama

Murder in the First

(seriál)
Trailer 5
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2014–2016), 22 h 23 min (Minutáž: 41–42 min)

Hrají:

Taye Diggs, Kathleen Robertson, Ian Anthony Dale, Raphael Sbarge, Lombardo Boyar, Currie Graham, Mimi Kirkland, Jamie McShane, Richard Schiff, Tom Felton (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Tento krimi seriál se po celou sérii zabývá jedním jediným případem vraždy, od spáchání zločinu, přes vyšetřování, po zatčení. (Leegy)

Videa (49)

Trailer 5

Recenze (16)

RoxaNie 

všechny recenze uživatele

Môj prvotný plán bol pozrieť si to kvôli T.Feltonovi. Seriál ma vôbec nesklamal, ba naopak, prekvapil. Tomu Tomovi tí hajzli jednoducho sedia. Seriál bol síce menej hudobne sprevádzaný, čo mi prišlo trochu suchopárne, ale páčila sa mi myšlienka natiahnuť jeden príbeh do celej série a zamotávať, zamotávať, zamotávať. Dávam 4* a teším sa na sériu č.2 v roku 2015. Som zvedavá, koho dotiahnu do úlohy ďalšieho zlého kvietka. Zasmiala by som sa, keby Radcliffa. ()

flyboyeda 

všechny recenze uživatele

David´82 to vystihl moc pekne, zejmena pak s vyjmenovanim souvislosti a moznych inspiraci. Tom Felton mozna az prilis evokuje blondaka Erica Ladinze z The Killing, ale i tak velice povedeny vykon, podobne jako i ostatni hlavni protagoniste. Serie me vzhledem k nekterym mistnim komentarum prekvapive pobavila. Aspekty poctive krimi prace, pravni sfery, taktizovani i osobnich pribehu zucastnenych na me docela fungovaly, a to s prijemnym spadem. Neurazejici krimi zabava. ()

Reklama

JimmyII 

všechny recenze uživatele

Solidně udělaná kriminálka, kterou nahoru táhne skvělý casting (kompletně - Diggs, Robertson, Felton, Schiff i Duvall jsou skvělí) a dolů ne tak úplně vypiplaný scénář. Nicméně rozdělení na krimi drama v první půlce a soudní drama v druhé půlce je příjemným osvěžením, které spolu se zmíněným obsazením a prostředím San Francisca vytahuje Murder in the First lehce nad vody průměru. ()

Zuzanka23 

všechny recenze uživatele

První série: Už první díl mě chytil a seriál mě nepustil. Všech deset dílů jsem zvládla za necelý týden. Jak už tady DaViD´82 řekl: Nejde o výsledek, jde o cestu, a to je pravda. Vraha máte sice jasného už od začátku, ale v každé epizodě jsem si říkala, ale co když to neudělal on, co když to udělal někdo jiný, protože důkazy měly docela dobré odbočky. Celková pointa je dost propracovaná. Co se týče hodnocení, tak hodnotím jenom první sérii. Druhá série: I přes poměrně tragický konec první série jsem se rozhodla pustit si druhou. "To si ze mě děláte prdel?" my vyvstanulo na mysli téměř okamžitě po zapnutí. Šok nastal už v asi páté minutě. Zatím co v celé první sérii bylo asi pět mrtvol, tak za těch pět minut bylo mrtvol dvkrát víc, než v celé první sérii. Je to jako rána mezi oči, když si navyknete na zbohatlého kluka, který si myslí, že se svět točí kolem něho a za prachy může všechno a teď tohle. Ani jsem se nedodívala na první díl. Je to sračka. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Seriál na půli cesty mezi skandinávským stylem a zámořským „okrskovým“ přístupem k žánru. Z prvního si to bere řešení jednoho případu napříč celou sezónou či soustředění se na všechny zúčastněné (podezřelí, vyšetřující, obhajující, žalující, příbuzní apod.) stejnou měrou jako na krimi linku. Z druhého pak způsob jakým jsou osobní dramata zúčastněných zpracována; poznáte v tom školu zachycující denní rutinu jedné policejní stanice à la The Shield či NYPD Blue. A pokus to není marný či do počtu, protože "americkým pohledem na věc" se daří eliminovat některé z neduhů (a jiné zase vytvářet) severských kriminálek. Především překombinovanost; zde se nejede syžet „co dva díly to nový podezřelý“ (zdravím The Killing) a ani „záporák, kterému zázračně na vlas vychází vše, co si naplánoval“ (zdravím Broen). Případ je to spíše civilní a v mnohém uvěřitelný. Což je i nevýhoda, protože je v důsledku toho standardní, předvídatelný a pravděpodobně tedy "kdo, jak, proč a jak ho usvědčit" prokouknete mnohem dříve (jakože klidně hned v úvodu) než byl záměr tvůrců. K jejich cti je třeba podotknout, že to na závěru nestojí; tady jde o cestu po které se k němu dojde. Ta však začíná tragickým pilotem, který se utápí v klišé, citovém vydírání a nezajímavosti. Další dvě epizody jsou již nepoměrně lepší, ale na vlastní nohy se to definitivně postaví až kolem poloviny série. Děkovat mohou tvůrci především Cromwellovi spolu s Feltonem bez jehož ztvárnění „splněného amerického snu“, který v sobě cosi temného, vypočítavého a znepokojivého má, by se to rozpadlo dříve než to vůbec začne fungovat. Ve výsledku jde o solidní kriminálku beze zbytku naplňující žánrové škatulky, ale nic více. ()

Galerie (627)

Reklama

Reklama