Rammstein: Ohne Dich

(hudební videoklip)

Ku pomalému songu "Ohne Dich" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, v ktorom hudobníci z kapely Rammstein stvárnili členov horolezeckého teamu. Ani vážna, smrteľná nehoda jedného z nich,nezabráni tomu, aby spoločne vystúpili až na vrchol vysokohorského štítu. (MM_Ramone)

GTS_PUNK

Jedna z pomalších piesní skupiny Rammstein odzrkadľuje, že táto partia dokáže zahrať takmer všetko a vždy to znie dokonale. Skladba z albumu "Reise, Reise" je lyricky veľmi silnou záležitosťou, ktorej posolstvo je jednotné, ale každý sa naň môže pozerať inak. Skupina pre klip zvolila tému nezlomného priateľstva, pričom jej členovia tu vystupujú ako skupina horolezcov, ktorých postihne tragédia. Tá ich však zomkne dohromady ešte viac, nepoddajú sa jej a spoločne si idú za svojim cieľom a nikoho nenechávajú za sebou. Celý videoklip je navyše situovaný do prostredia zrejme alpskej prírody a nepoteší tak iba svojou silnou myšlienkou a príbehom, ale aj vizuálom, na ktorý sa dobre pozerá. Niekoľko záberov je očividne prebraných z nejakých dokumentov, väčšinu si však skupina natočila sama. Možno si poviete, že určite Rammstein len tak nelozili po skalách, ale tu je dobré si pozrieť "Making Of" a možno ostanete trochu prekvapený. Hudobne skladba prevyšuje klasickú tvorbu skupiny, keď sa vyberá žánrovo skoro úplne iným smerom, pričom stále ponúka výrazne gitarové pasáže, rázne bicie a citeľnú basgitaru. Tentokrát je to celé navyše okorenené o sláčikové tóny a zvuk klavíru, čo možno považovať za vynikajúce doplnky. Ohne Dich je klasickou smutnou baladou, ktorá je však tak dobrá, že je radosť ju počúvať. V tvorbe Rammstein nájdeme viacero pomalších skladieb, no táto im bezmála všetkým dominuje a kvalitou by sme ju pokojne mohli zaradiť aj medzi iné, tvrdšie skladby. Rozhodne na to má. Ako po stránke textovej, tak aj hudobnej a vizuálnej. ()

Muff

Tohle mě fakt chytlo. A vždycky chytne znovu. Krásná balada, při který mi naskočí husí kůže. Top balada, top klip. ()

Sadova302b50

Velmi silná balada, ze které se stala hitovka naprosto zaslouženě a vlastně celé Reise, Reise je dost podařené album. Videoklip mě spolehlivě dostal, je velmi dobře natočený, v hlavní roli Großglockner, tuším. ()

DarthArt

Klip evokuje objevitelské časy německého horolezectví někdy na začátku 20. století, nicméně na poměry Rammstein malinko nuda. No nuda, o tři stupně výš než všechno to klišé, co běhá na MTV a podobných programech, ale Ohne Dich si mnohem radši poslechnu audio! ()