Ich ríša. Jeho kráľovstvo. Veľkolepé prerozprávanie Nového zákona sleduje putovanie Božieho syna Ježiša Krista a jeho učeníkov, od panenského počatia panny Márie, Ježišových prvých zázrakov a získavania tisícky nasledovníkov, až po Spasiteľovo ukrižovanie, zmŕtvychvstanie a založenie kresťanskej cirkvi Pavlom z Tarsu... Celovečerný film Son of God (2014) vznikol s použitím materiálu nakrúteného pre vysoko oceňovaný desaťdielny televízny seriál The Bible (2013), desaťhodinový hraný dokument o stvorení sveta podľa biblických príbehov zo Starého a Nového zákona, ktorý pre History Channel režírovali Christopher Spencer, Crispin Reece a Tony Mitchell. Biblické a historické postavy v oboch dielach stvárnili rovnakí herci, pričom v postave Krista vyniká sugestívny a charizmatický portugalský herec Diogo Morgado. (TV JOJ)

Diskuze

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

:))) počkaj počkaj... fabuluješ. Samozrejme, že ti to zráta - zákon a zákonom určené zložky. Ale je kopec príkladov z histórie, kde karma absolútne nefungovala. (Klaus Barbie, Jozef Mengele, Ivan Hrozný atd. atd.)

mesie

Já nevím v co máš věřit nebo ne, necítím se povolaný ti něco kázat nebo se mi možná jen nechce:) Prostě je mi to jedno a tvou nevíru  či okrajovou víru v cosi ti neberu.

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

je to dobré aj vtedy keď to človeka zavádza a klame ?

A karma... vieš to je zase len "niečo" čomu buď veríš alebo nie... medzi karmou a náhodou nie je rozdiel...

na příspěvěk reagoval mesie, mesie

PetrPan

Vam. Vam vericim v boha. At uz fanaticky nebo jen okrajove. A i tohle je na vire zajimave, kazdy si vezme jen tolik, kolik se mu hodi do kramku. A ja mam verit v pravdivost bible?

mesie , mesie

Já vám neberu.. ? Kdo je to vy ? Já nejsem organizovaný věřící :) Na tvé dotazy např. kam kdo půjde a s kým, kdo koho , kdo komu atd.... se musíš zeptat nějakého katechety, nikoliv mě :)

na příspěvěk reagoval mesie

Uživatel PetrPan smazal svůj příspěvek.

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

ok v pohode... vidíš a toto je presne to. Kým cirkev je niečo reálne, hmatateľné a tým pádom aj kritizovateľné je všetko v poriadku, keď sa na ňu nadáva. Akonáhle sa kritizuje Boh je to zlé, pretože boh je dokonalý a Boh sa nemôže kritizovať, lebo to cirkev. Lenže cirkev je predĺžená ruka Boha na zemi a vytvára aj jeho image. Prečo Boh, keď je všemocný, nepretransformuje cirkev tak, aby sa za ňu nemusel hanbiť. Ide predsa aj o jeho kejhák.

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

povedz rovno, že nemáš argumenty a nehádž to na gramatiku... niesme v škole... A ten citát dokazuje akože čo ? Blábol nejakej starej štetky, ktorá chcela ukázať ako je nad vecou ? ...

Zajímalo by mě, kdo si dal práci s pátráním na planetě po 15 000 druzích motýlů nebo 8 800 druzích mravenců a vzal je na palubu Noemovy archy. — Azura Skye  - ďaleko trefnejší citát

mesie (hodnocení, recenze)

cituji: Boha a cirkev... tieto dve veci od seba treba striktne oddeľovať /// A ja mela pocit, ze cirkev kaze boha a buh stvoril cirkev. A jedno bez druheho mi uz tuplem nedava smysl... 8-/

mesie (hodnocení, recenze)

Tak pravila a kde skoncila? Bud zemrela mlada a krasna a nebo stara a oskliva :D Takova je realita.

stuntmanMIKE

Souhlasim, nikdo me neucil bozim prikazanim, presto mam vyssi moralku, nez mnoho vericich, fanatiky nevyjimaje.

I kdyz, ted si tak rikam, pojdme se zblaznit a zacit se ridit starym zakonem ;) A hejaaa do ulic :D

mesie (hodnocení, recenze)

Cituji: (preklad, asi nie dokonalý)./// tak a to je prave pointa cele bible ;)

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

hahahahah... povedz mi prosím čo má Boh spoločné s morálkou ? ... Znovu opakujem... vraždy, smilstvo, znásilnenie atď. starý zákon je toho plný... čo to má s morálkou ? alebo myslíž, že človek potreboval božie prikázania na to aby pochopil, že vražda alebo krádež je niečo zlé ? neblázni... A mohol by som pokračovať o morálke ďalej o zneužívaných deťoch farármi, ktorý hlásajú "božiu morálku" ... nebuď smiešny... Nehovoriac o tom, že upínať sa na niečo čo je len ľudská túžba, ktorá sa zrodila zo strachu zo smrti (posmrtný život, reinkarnácia atď) je len utópia... (pri čítaní tvojho príspevku som si skoro prstom rozbil čelo)

na příspěvěk reagoval mesie

PetrPan

A nekaze buh "miluj blizniho sveho" ? A jeste by me zajimalo, gayove a lesbicky, kam jdou po smrti? Kdyz je to proti bohu, i presto, ze v bibli (prominte mi ten vyraz) suka kazdej s kazdym, bez ohledu na pohlavi ci veku. A taky mi zadny krestan nedokazal odpovedet na tohle, kdyz chodis do kostela a kaze ti farar, ktery ale zneuziva deti, je to take syn bozi? Ma vlastne jeho kazani vyznam? A pokud k nemu chodis ke zpovedi, znamena to, ze ty zpovedi byli zbytecne? Porad nechapu, proc buh dovoli vrazdy, tyrani, znasilnovani, krutost, nenavist... A neni zvlastni, ze vetsina masovych a seriovych vrahu, byla silne verici v boha? Skoda, ze tu neni nekdo, kdo by mi na tyhle otazky odpovedel... Zeptala bych se boha, ale poslednich skoro tricet let meho zivota se jaksi diva jinam....

PetrPan

vzhľadom na to, že som racionálny človek a verím len tomu čo je pochopiteľné ľudským rozumom som si 100% istý (keďže nie som vedec), že Boha stvoril človek :)

na příspěvěk reagoval PetrPan, PetrPan

stuntmanMIKE

Proč by se to nesmělo zesměšňovat ? Tak jsem to nemyslel.  Ale baví mě např. že   napíšeš "je" místo "mi připadá jako" :) Ta absurdní jistota ateisty mi totiž přijde jako  úplně to samé  jako fanatické pánbíčkářství :) Tomu já nevěřím - je to směšné --- tenhle postoj zase přijde směšný mně.  Nejsem holt stejný jako Jizabela a nemiluju tě , i když věřím v Boha, tak mi přijdeš v této konkrétní věci směšný, bude to  zřejmě vzájemné a tak je rovnováha nastolena:)

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE, mesie

PetrPan

Ja se nepovazuji za Ateistu, jednak nesnesu tohle ovceni se a navic, kazda spravna zena krici "Pane Boze" u vyvrcholeni ;)  A co se upalovani tyce, nebyli to nahodou krestane, kteri upalovali carodejnice na hranicich? Ostatne, kolik postav bylo zavrazdeno a nasledne prohlaseno za svate? I presto, ze to byli prave krestane, kdo vrazdili? Kolik vrazd ve jmenu boha, kolik lidskych zivotu bylo zmareno? A neprijde vam trochu hloupe, modlit se k jezisi, ukrizovanemu na krizi? To bych si mohla dat do bytu sosku vykuchane kocky a modlit se k ni, bylo by to stejne drasticke ;) Ja vam vasi viru neberu, protoze to bohuzel nejde ;) Ale krestane mi chteli vzit Bunku a to mi prijde jako vrchol :D

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE, PetrPan, PetrPan

PetrPan

to bude tým, že viera v Boha ako taká je smiešna vec... uvediem príklad. Keby si sa stretol s dospelým človekom, ktorý by ti s vážnosťou povedal, že verí na Santa Clausa.... nerobil by si si z neho prdel ? pretože je to také absurdné ? ... Akonáhle sa však spomenie viera v Boha čo je ekvivalent viery v Santa Clausa, už je to automaticky tabu a nesmie sa to zosmiešňovať hoci je to rovnako absurdné...

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

27.11.2013

Můžete za tím vidět snahu tvůrců vytěžit ještě pár dolarů z už tak úspěšného projektu. Ale možná jde jen o to, aby bylo slovo Boží zprostředkováno dalším divákům. Ehm. Tak nebo tak, stanice History… (více)