Ich ríša. Jeho kráľovstvo. Veľkolepé prerozprávanie Nového zákona sleduje putovanie Božieho syna Ježiša Krista a jeho učeníkov, od panenského počatia panny Márie, Ježišových prvých zázrakov a získavania tisícky nasledovníkov, až po Spasiteľovo ukrižovanie, zmŕtvychvstanie a založenie kresťanskej cirkvi Pavlom z Tarsu... Celovečerný film Son of God (2014) vznikol s použitím materiálu nakrúteného pre vysoko oceňovaný desaťdielny televízny seriál The Bible (2013), desaťhodinový hraný dokument o stvorení sveta podľa biblických príbehov zo Starého a Nového zákona, ktorý pre History Channel režírovali Christopher Spencer, Crispin Reece a Tony Mitchell. Biblické a historické postavy v oboch dielach stvárnili rovnakí herci, pričom v postave Krista vyniká sugestívny a charizmatický portugalský herec Diogo Morgado. (TV JOJ)

Diskuze

misterz

4 až 6 minút, ale ak naozaj študuješ medicínu, tak vieš, ako každý rok menia tieto údaje, ako aj pomer dychov a stlačení pri resuscitácii. No a závisí to od viacerých faktorov-ako rýchlo nastane poškodenie mozgu. Je to jedno, už sme úplne von z témy tejto diskusie:))

na příspěvěk reagoval PetrPan, misterz

misterz (hodnocení, recenze)

Samozrejme, ten chlapik s 20 minutami bez kyslika, mal iba spomaleny obeh.

misterz

No jasne, že sa pre niečo robí, vysvetľujem ti len, že v krvi je dosť kyslíka:) No, keby si ho nechal 30 minút ležať s asystóliou, tak aj keby sa ti ho podarilo nejakým zázrakom zresuscitovať už by mal mozog trvalo poškodený..ktovie, možno pri hypotermii ba sa ešte dal zresuscitovať obeh, netuším..

Khalesi

Pozri sa , oficialne sa uvadza 4-6 minut, kym mozog zacne odumierat. Hodil som priemer. Tak je pisane, aj v skolskych skriptach. Nehadam sa, videl som poskodenie mozgu po 4 minutach a dopocul som sa o chlapikovi, co vydrzal vyse 20minut bez nasledkov. Ale urcite nikto nevydrzi 3 dni :)

Khalesi

Ano, mas pravdu. Ale pre nieco sa ta resuscitacia robi, nie? Niecomu snad docasne pomaha, urcite sa dohodneme, ze je to ine, akoby sa clovek nechal len tak tych 30 minut lezat :)

misterz

Resuscitácia, kde masážou zaisťuješ perfúziu a nedýchaš, pri frekvencii stlačení 100 krát za minútu sa ukončuje až po 30 minútach, ak neobnovíš akciu srdca-práve pre nevratné poškodenie mozgu:)

na příspěvěk reagoval misterz, misterz

Khalesi

Suhlasim, mal som napisat "zacne odumierat". Nemozem za to, tak ma na medine ucili :). 5 min. je hranica

Tiez reagoval som na:"Jasné... a v skutočnosti bol najlepší jogín svojej doby, lebo dokázal svoje srdce a dych zastaviť na tri dni a potom ich znova spustiť... v rámci dychových cvičení "prána" to najlepší jogíni dokážu údajne aj dnes..." - z tejto vety je jasne, ze myslel, ze srdce dokazu zastavit uplne. Spomalenie je ine, to samozrejme mozne je. Zastavenie na tri dini - ftakovina :)

PetrPan

PetrPan (hodnocení, recenze)

Khalesi

Tak byl to jen slušně promyšlený film, na otázky všehomíra by dokázal odpovědět bezchybně jen Bůh, ale místo něj dali tu roli Davidu Lee Smithovi :)

misterz

Tak dobre teda, ešte raz-mozog ti neodumrie do 5 minút pretože v krvi je kyslíka dosť, videl si už potápačov, ktorí vydržia bez nádychu viac ako 5 minút, a zastaviť srdce jogíni pokiaľviem nedokážu, ale spomaliť áno. Nechceš si o tom niečo preštudovať? Ak už sa vyjadruješ?

na příspěvěk reagoval misterz

Martas81

Martas81 (hodnocení, recenze)

takže 18 let se o něm nevědělo to je taky zajímavý a mužem spekulovat :-)

misterz (hodnocení, recenze)

Podciarkol by som velmi hrubou ciarou, ze naozaj iba "udajne".  Zastavit srdce na tri dni a potom zas nastartovat - vacsiu ftakovinu svet nevidel :) Mozog do 5 minut bez okyslicenej krvi odumiera, to je proste fakt, basta fidli :)

Khalesi (hodnocení, recenze)

Jogíni dokážu spomaliť svoj tep a dýchanie, nie zastaviť a to je fakt:)

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Martas81

Martas81 (hodnocení, recenze)

Dobrý za jeden den přes 200 příspěvku to nebylo ani u GoT :-) , ale jak jsem psal ví někdo co dělal Ježíš když mu bylo 10,20 a 25 a 30 let? jestli třeba nešel studovat  na východ do Indie tam bylo taky mírumilovné náboženství.

PS: Jinak doporučuji tenhle film http://www.csfd.cz/film/235331-pozemstan/

sice se tam jen kecá ale je to zajímavý co se týče víry a naboženství.

na příspěvěk reagoval PetrPan

Zeck

Trochu škoda, že si tu v práci neviem všetko čo si poslal otvoriť, ale tvoja interpretácia je skutočne veľmi výmluvná:) Skřipec nebudeš potrebovať:)

Zeck (hodnocení, recenze)

Khalesi

Ale no tak, Khalesi! Copak ti nepřijde dostačující tato historická fotografie? Jak můžeš chtít víc? Otázky jsou zbytečné, postačí když přijdeš příští rok na tento film a křesťanské charisma nepovedeného klonu Branda ti to za nekřesťanské peníze vysvětlí samo! Případně se podívej na Hovno Is for Real, kde je krásný příklad ze života. Syn umírá v nemocnici a přijde do Hovna, jenže se z něj vrátí zpět, aby o něm podal svědectví ateistickému satanovi - svému fotrovi. Film končí tak, že otec promluví do duší diváků, že musí uvěřit, protože Hovno je reálné! Co chceš jako obyčejný člověk vědět víc? Mám tě snad natáhnout na skřipec, abys to řádně pochopila?

Ainy

Tak vidíš a niekto má energie na písanie na rozdávanie, napriek tomu tým vlastne nepovie nič:D

Zeck (hodnocení, recenze)

Nebavte se furt o náboženství a víře, jednoduše vypněte mozek, zapojte uvažování šimpanze a nalaďte se v příštím roce na tu správnou vlnu! Nechejte se jí unést, zajděte pak do kostela a až posléze sem pište nějaké své ateistické sračky! Stejně o víře ve vzduch nic nevíte, jste prostě zmanipulované ovce bez mozku! Neexistenci Boha vám nakukali beztak komouši, i když jste se narodili po roce 90! Do prdele! Vy si snad myslíte, že křesťanské ligy do těch filmů dávaj prachy, abyste si z  nich dělali prdel nebo je zpochybňovali? Víte vůbec, kolik stojí takové zahlazení stop po kuřbě od ministranta? Podívejte se pár stran zpět na takovou Jizzabelu, ta má správný a nekritický přístup, zkrátka prototyp křesťana! Určitě bude ještě panna... Je mi z vás vážně na zvracení!

Jezinka.Jezinka

Jezinka.Jezinka (hodnocení, recenze)

alchac

Máš dělat gigola, najít si starou a bohatou a pak Ti po večeru lhaní konto naroste. Nemáš podnikatelský talent. Budeš vždycky dřít.

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

Televizní Ježíš vstane z mrtvých na plátnech kin

27.11.2013

Můžete za tím vidět snahu tvůrců vytěžit ještě pár dolarů z už tak úspěšného projektu. Ale možná jde jen o to, aby bylo slovo Boží zprostředkováno dalším divákům. Ehm. Tak nebo tak, stanice History… (více)