Laskavý příběh o těžkostech i radostech ženy ve středním věku. Evelyn je žena v domácnosti nespokojená se svým manželstvím. Když jde do domova důchodců navštíviť senilní tetu, seznámi se se starší dámou Ninny. Ninny jí vypráví příběh o mladé ženě žijící v Alabamě dvacátých let 20. století. Prostřednictvím jejího osudu sa Evelyn postaví na nohy, vezme svůj život do vlastních rukou a v Ninny najde nejlepší přítelkyni. (oficiální text distributora)

Wendy

Nadmíru příjemný a pozitivní snímek, který po shlédnutím musím zařadit mezi své oblíbené a podobně laděné filmy jako je méně známá Antonia či Harold a Maude. Vypořádává se hned z několika bolístkami 20., 30. i 80. let, více či méně subtilní formou, plně utvrzuje mé přesvědčení o hereckých kvalitách Mary-Louise Parker, Kathy Bates a Jessicy Tandy a musím zatleskat i poslední představitelce hlavní role, Mary Stuart Masterson, kterou vidím poprvé. A jako velké fanynce seriálu Six Feet Under/Odpočívej v pokoji se mi líbí, jak se postava Kathy Bates ve Smažených zelených rajčatech, Evelyn, dokáže pomocí postav Ninny, Idgie a Ruth osvobodit ze stereotypů svého života a ve SFU je to zase její postava, Bettina, která pomáhá osvobodit postavu Ruth Fisherové. Kruh života. ;-) ()

B!shop

Hodne prijemny prekvapeni, Avnet se hned ze zacatku svy kariery predved jednim ze svejch nejlepsich kousku. Pribeh neni nikterak slozitej a sleduje dve pribehovy linie. V prvni se Kathy Bates trapi se svym manzelem, kterej dotahne z prace, vezme zradlo a svali se k televizi, misto aby ji poradne protahnul a posloucha vypraveni stary baby v nemocnici. A to je prave ta druha linie pribehu, ktera dostava vetsi prostor a je to jen dobre. Takle totiz sledujeme paradni a pohodovou formou natoceny drama o dvou kamaradkach a vyvoji jejich zivotu a misty je to spestreny nejakou vtipnou scenou s Bates. Navic Avnet obsadil skvele hrajici a skvele sympaticky herce, postavy jsou navic dobre napsany a jak uz jsem psal, hlavne je to cely desne prijemne natoceny. Lepsi 4*. ()

NinonL

Film se mi moc líbil. Příběh dvou kamarádek, jejichž život nebyl vůbec lehký, ale ani fádní. Trochu rodinných tragédií, trochu Ku-Klux-Klanu, jeden soudní spor. To všechno poslouchá Evelyn v domově důchodců od staré dámy. Mění se tím její pohled na svět i její život. Film nepostrádá napětí, ale ani vtip. Je skvělý a ráda si ho pustím někdy znovu. ()

hansel97

Tohle předčilo moje očekávání nepředstavitelným způsobem. Nemusím ani filmy, ve kterých se vypráví, zvlášť když v tomhle se ještě v současnosti děje více než vyprávění a dal by se klidně rozdělit na dva samostatné snímky, ale Smažená zelená rajčata si mě dostala. Velmi lidský příběh a pozoruhodné osudy, které musí pohnout snad každým. Herecky bezchybné. Vážně nevím, co více si na pomezí komedie a dramatu přát. ()

Big Bear

Krásný film. Miluju tu dobu třicátých let. Jak já říkám - dobu Steinbeckových lidiček. Ninny byla skvostná a její vyprávění také. Miluju tu scénu kdy Evelyn vystoupí z auta a podívá se u opuštěné trati na lety omšelou dávno zavřenou rstauraci.... Náhle ucítí závan, uslyší typické zahoukání americké parní lokomotivy a kolem se prožene expres... Není vidět jen tráva se vlní podél rychle projíždějícího vlaku... Vlak odjede, stébla se ustálí a je klid. ,, Viděls to?'' - Ptá se udivená Evelyn manžela... Ne odpoví manžel koukající stejně jako Evelyn na rezaté koleje a oprýskaný dům... ///////////// Někdy vidím svět jako Evelyn. - A vám co tak vidíte také tenhle film rozhodně doporučuji ! Kathy Bates je to asi nejlepší film. Pět smažených zelených rajčat! * * * * * ()

• Niektoré kaskadérske kúsky musela Mary Stuart Masterson (Idgie) zvládnuť sama, pretože jej dvojníčka musela na poslednú chvíľu odísť. (misterz)
  • Thomas Newman získal za hudbu k filmu cenu BMI Film Music. (Terva)
  • Casting Society if Amerika udělila Davidu Rubinovi cenu Artios za nejlepší casting pro hraný film. (Terva)