Tlapková patrola

• Česko Tlapky (více)
Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný
Kanada / USA, (2013–2023), 98 h 54 min (Minutáž: 23 min)

Ron Pardo, Kallan Holley, Justin Kelly, Devan Cohen, Samuel Faraci, Alex Thorne, Lilly Noelle Bartlam, Max Calinescu, Drew Davis, Jaxon Mercey (více)

Kluk Ryder vede psí smečku záchranářů známou jako Tlapková patrola. Společně plní zapeklité úkoly, aby ochránili pobřežní městečko před zkázou... (TV Prima)

ostravak30

Seriál je určený především nejmenším dětem. Na jedné straně je smutné, že mou dceru - novou generaci 21. století, nezaujal krteček, ale naopak tento seriál, protože haf, haf prostě vítězí nad vším. Samozřejmě, že dospělým se těžko bude líbit to, co dětem. Já ale musím říct, že i pro děti mnohdy vznikají celkem zajímavé a mnohdy i pro dospělé vtipné seriály. Tohle ale není ten případ. Děj není vtipný, ale opravdu přihlouplý a tvůrci se navíc nedrží své vlastní nastavené laťky. Jednou na sebe děj navazuje, podruhé ne. Našel jsem i pár nelogičností. A ta animace? Opravdu umělá neosobní tvorba. Směr, kterým se animace v tomto století vydává, se mi příliš nelíbí. Upřímně mě nezaujala ani hudba. Ale na druhou stranu je nutné říct, že těm nejmenším dětem by se to asi opravdu líbilo více než české večerníčky. ()

Jozka7

Netradiční integrovaný záchranný systém v přímořském městečku Adventure Bay vede desetiletý chlapec Ryder. Jeho Tlapkami, tedy členy štěněcího záchranářského týmu jsou německý ovčák Chase jako policista (později i zvěd), dalmatin Marshall jako hasič (později i zdravotnický záchranář), labrador Zuma jako vodní záchranář, jedinou fenkou v týmu je zpočátku cockapoo (designový kříženec kokršpaněla a pudla) Skye jako letecký záchranář. Tým doplňují anglický buldok Rubble, který zajišťuje stavební a těžkou transportní činnost, a voříšek Rocky, jenž je mechanik s recyklačním vozem plným náhradních dílů a dalších... věcí. Později se přidává i fenka husky jménem Everest, která slouží jako záchranář horské služby, ale nesídlí s ostatními na Centrále (výjezdová základna Tlapek). V současnosti zdaleka nejoblíbenější seriál našich ratolestí, takže přivřu obě oči (což se mi ostatně u těchto seriálů stává) a dám plný počet. ()

david141474 odpad!

Tak a je to tu! Trvalo to než jsem se k tomu dokopal. Takže za prvé, velice nesympatický postavy. Za druhé, velice nezajímavý děj. Za třetí tento seriál nedává smysl, protože hlavní postavy tam jsou psy který umějí mluvit a řídit. Co to proboha je? Který koště mohlo vymyslet seriál jako je Tlapková Patrola? Charles E. Bastien. Co jseš sakra zač, když vymyslíš něco jako je Tlapková patrola? Na tento skvostný počin mě stačil jediný díl a musím říct nic horšího jsem snad v životě neviděl. Díky tomuto seriálu jsem ztratil chuť na animovaný seriály, když nepočítám Clone Wars a Rebels. A překvapuje mě, že to má ještě 2 filmy a 3 má vyjít. No to nepochopíte. 1/10 tu jedničku dávám za to, že to je seriál, jinak je to čistej odpad! ()

Lina

Základ je velice jednoduchý. Každé dítě by rádo mělo někoho, kdo ho na slovo poslechne. Ryder má svá záchranářská štěnata, k tomu auto, mobil, tablet, centrálu. V prvních dílech se zachraňuje kdekdo z městečka. Když se obyčejné situace vyčerpají, sáhnou další série do jiných osvědčených žánrů a už to jede. Piráti, Atlantida, dinosauři, královská rodina, džungle, Misson Impossible, superhrdinové. Děti to samozřejmě nepoznají, takže se dobře baví. Všechno dobře dopadne, zlý starosta je vždycky k poražení a Marshall si zaplete vlastní nohy, aby se všichni zasmáli. Žádné násilí ani náhodné ostřejší výrazy. Roztomilé až za roh, vydrží zhruba do druhé třídy. Potom už budete kupovat trička a tenisky s někým jiným. ()

matolas

Základná otázka znie, aký je rozdiel medzi tlapkovou patrolou a zelenými kotlebovskými hliadkami? Obe "organizácie" sa pokúšajú nahrádzať štát (nehovoriac o tom, že vo svete tlapkovej patroly očividne štát zlyháva v plnej miere), akurát patrola ešte nezaložila nijakú politickú organizácia, to je však len otázkou času. Navyše ich kápo, samozvaný pasák Ryder, v podstate predstaviteľ tretieho sektoru, zneužíva na prácu zvieratá, pričom je len implicitne naznačené, že ak by neplnili jeho rozkazy, pravdepodobne by si to odniesla ich rodina. Tlapková patrola je v podstate mafia, ktorú platí mierne zaostalá starostka a ako to v prípade mafie býva, obyvatelia ju majú radi, pretože "službička za službičku". V zdravej občianskej spoločnosti spoločnosti však pre polomilitaristické organizácie tohto typu nie je miesto a len parazitujú na byrokraticky zaťaženom štáte. Za toto sa musí tatíček Masaryk v hrobe obracať. ()

• 23. října 2018 vyšla na konzole a PC hra na motivy seriálu „PAW Patrol: On Roll“. (LostRyba)
  • V roce 2018 obdržel seriál sedm nominací na kanadskou cenu Canadian Screen Award a z toho šest proměnil ve výhru. (LostRyba)