Reklama

Reklama

V zimě roku 1820 byla velrybářská loď z Nové Anglie napadena čímsi neuvěřitelným: velrybou mamutích rozměrů s obrovskou vytrvalostí a téměř lidskou touhou po odplatě. Toto skutečné námořní neštěstí inspirovalo spisovatele Hermana Melvilla k napsání románu Bílá velryba. (Freeman Ent.)

Videa (7)

Trailer 2

Recenze (544)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Po Rush je to samozřejmě kvalitativně o stupeň níž, ale jinak se to u tohohle pomalého historického příběhu ani nečekalo. Howard umí vyhmátnout správnou mořskou atmosféru a umí i velkorysou výpravu. Škoda toho odbytého digifestu, který je nejen na první pohled umělý (to je téměř vždycky), ale není ani příliš pěkné ho sledovat. Zpracování originálního příběhu je ale celkově vzato na úrovni a na rozdíl od souputníka na stejném levelu - Bridge of Spies, rovněž okupující kina, má tenhle snímek o poznání víc života, osobitosti a emocí. Roque Banos bude za pár let nový Hans Zimmer. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Mimoriadne nezáživné. Nečudujem sa, že s az toho stal ukážkový prepadák: pri rozpočte 1OO miliónov to na celom svete ledva-ledva trhlo 93 (!). Ron Howard režíruje nudne ako obhorené poleno, Chris Hemsworth začínam sa obávať nie je bohvieako kvalitný herec a hoci je zvyšok kastingu zaujímavý (Gleeson, Whishaw, nový Spider-Man), nikto nepodáva nezabudnuteľný výkon. Ani po vizuálnej stránke ma to nestrhlo. Zopár scén bolo pôsobivých a malo niečo do seba, inak ale veľká nuda, neoriginálny scenár, matná réžia, mdlí herci... ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Existuje nějaký film, kde se většina herců svých rolích nezhostila příliš důkladně, kde jsou chartery jimi hrané spíš jednorozměrné a kde někdy zamrzí přílišné použití cgi? Ano, existuje a je to V srdci moře, poctivý dobrodružný film, který si z různých klasik bere mnohé (konec konců, celé je to orámováno Bílou velrybou a vypravováním pro uši páně Hermana Melvilla), takže je tu například čtrnáctiletý vypravěč, co vypráví o hrdinství mužů na lodi, ale zároveň tu není nic klasicky šestákového (i když některým páteřím by možná slušel větší ohyb, ale i takhle je výsledek zcela hoden příběhu). Ono i to slabší herectví a jednorozměrnost postav zcela patří k věci - k dobrodružným charakterům se docela hodí ono upnutí na jeden cíl (případně vícero, pravidelně se měnících -. velryba, velryba, přežít, velryba atd.). A takových filmů je dnes sakra málo. Ano, klidně mohlo být levnější cgi nahrazeno komornějšími záběry, ale obávám se, že pak by tenhle film působil až příliš jako bludný přízrak, co dorazil z vod klasických dobrodružných filmů z dob před několika desítkami let. PS: vesmírná vydra s chapadlama to sice není, ale i tak je onen obludný kytovec vpravdě impozantní ()

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Snaha bola, ale Kon-Tiki Howarda a spol válcuje úplne na všetkých frontoch. Vizuál je vyslovene špatný, toto muselo gradovať nejaké šeroslepé decko. Na druhú stranu slušné tempo a herci tie dve hodinky celkom spláchnu, takže prúser sa nekoná. Každopade lowcostovy bullseye ala Rush sa žiaľ nekona. Škoda. 65% ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Dlho som čakal na tento dobrodružný film. Odloženie premiéry ma trochu zaskočilo, ale nakoniec išlo iba vypočítavosť štúdia nasadiť film pred vianocami. V mnohom film splnil moje očakávania. Je výpravný, veľkolepý, scény s napínaním plachiet sú úžasné. keď prišly na rad veľryby malo to spád, nehovoriac o scénach s osudovou bielou veľrybou. Tých však mohlo byť viac. Užívateľ POMO má v mnohom pravdu, ale ja mám pre tieto dobrodružné príbehy slabosť a preto nemôžem dať menej ako 4 hviezdy. Film má niekoľko tém, ktoré by mohli s divákom zamávať, ale žiadna z nich nie je dotiahnutá k dokonalosti. Asi najhoršie z toho vyšiel súboj - kapitán versus 1. dôstojník. Ich spor nikdy nezašiel za hranu, ktorou by sa divákovi zažral pod kožu. C. Murphy bol výborný, veľká škoda, že nedostal väčší priestor možno i preto lúčeniu na ostrove chýbali emócie. práve spomínané emócie akosi neprišly aj keď film je spracovaný solídne. Istú nepohodu možno spôsobilo i to, že som film videl v 3D. Nebola iná voľba. Rozhodne by som radšej volil 2D. Tento "technický výstrelok", ktorý sa k tomuto filmu vôbec nehodil( mnoho tmavých scén), zbytočne predražuje už i tak neznesiteľne drahé vstupné. Keďže sme boli traja, zaplatil som 21eur! Za tú cenu si môžem kúpiť nové blue ray a film by som si užil asi viac. +++++++++Zdvihnite vstupné ešte o 1-2 eurá a kiná úplne skapú! V sále bolo dokopy 12 divákov , vrátane nás...70%. ()

Galerie (78)

Zajímavosti (16)

  • Námět filmu je založen ma skutečném příběhu lodi Essex, která byla napadena a potopena vorvaněm v jižním Tichém oceánu v roce 1820. Tato událost inspirovala Hermana Melvilleho k napsání knihy "Moby Dick". Děj filmu současně mapuje příběh knihy "In the Heart of the Sea: The Tragedy of the Whaleship Essex" spisovatele Nathaniela Philbricka, která vyšla v roce 2000 a jež byla v USA oceněna prestižním oceněním National Book Award za literaturu faktu. (Tristan Rafael)
  • Z filmu byly vypuštěny Galapágy a jejich plenění – Essex zde zastavila kvůli opravám a doplnění zásob. Na ostrovech Espaňola (tehdy Hood Island) a Floreana (Charles Island) námořníci posbírali údajně celkem 360 místních velkých želv (želv sloních). Želvy ponechali na palubě jako živé konzervy a po potopení lodi jich vzali několik do každého člunu. Na ostrově Floreana kormidelník Chappel v žertu založil oheň – na vrcholu sezóny sucha za chvíli hořel celý povrch ostrova. Tento požár zřejmě vyhladil zbytek populace zdejších želv i další organismy. (rhiannon)
  • Podle Chrise Hemswortha drželi herci dietu 500–600 kilokalorií za den, aby se připravili na roli vyhladovělých námořníků. (JORDY)

Související novinky

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Na šestém ročníku setkání filmových fanoušků již tento víkend nejen, že poběží největší filmové pecky roku jako Dunkirk, Strážci Galaxie Vol. 2 nebo sexy novinka Atomic Blonde, ale taky se bude… (více)

Co chystá režisér Rivalů?

Co chystá režisér Rivalů?

14.02.2014

Ron Howard je hollywoodský veterán, jenž se blýsknul Apollem 13, Čistou duší nebo Duelem Frost/Nixon. Nejvíc lidí ale zřejmě potěšil loňskými Rivaly, kteří momentálně drží 8. pozici v žebříčku… (více)

Reklama

Reklama