Reklama

Reklama

Blafuj jako Beckham

  • USA Bend It Like Beckham (více)
Trailer

Obsahy(1)

Když je vám osmnáct, milujete Beckhama a umíte to s míčem tak dobře jako on, patří vám celý svět. Ale to je omyl! Pokud se totiž jmenujete Jess, je vám sice osmnáct, ale jste dívka, a navíc Indka - zapomeňte na to! Myslíte, že by vás vaši příbuzní, jejichž jediným cílem je najít pro vás vhodného ženicha, nechali hrát takovou mužskou hru, jakou je fotbal? Tím spíš, kdybyste tak mohla překazit sestřiny vyhlídky na dobrý a vhodný sňatek! Jess ale jednoho dne potká stejně starou Jules, která hledá nové talenty pro dívčí fotbalové družstvo. Jules má o své budoucnosti jasno. Chce se dostat do Spojených států, kde je dívčí fotbal respektován a kde se může stát profesionální hráčkou. Jess a Jules velmi rychle sblíží společná vášeň pro fotbal, oběma se na hřišti velmi daří. Problémy nastanou, když se obě zamilují do svého trenéra a Jessini rodiče zjistí, že jim dcera něco tají (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (228)

Wormboy 

všechny recenze uživatele

Pseodomoralisticky blabol naplneny priblblymi a predovsetkym sablonkovitymi figurkami, ktory ma ani v najmensom nepobavil.Stret kultur na pozadi futbalu je zaujimavou myslienkou,avsak kratko po zhliadnuti Dirty Pretty Things jednoducho ine hodnotenie byt nemoze.Jedine co stalo za pozornost bol Jonathan Rhys-Meyers, ktory vsak svoju charizmu z Velvet Goldmine opat neobnovil.Pre mna ide teda v prvom rade o mimoriadne sklamanie, ktorej je zrejme umocnene vysokymi ocakavaniami a spominanym zhliadnutim Spiny Londyna! ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Toto je nepříliš slavný výsledek propojení Bollywoodu a anglické kinematografie. Je to další z celé řady moderních a plytkých komediálních pop-kulturních výtvorů pro dospívající mládež. A nezůstalo by prázdné místo, pokud by vůbec nevznikl. Chvályhodný je pokus o vyjevení společenských problémů v západní prosperující civilizaci s rozdíly kulturních kořenů a plnohodnotnou snahou o feminizaci čistě mužského prostředí. Pokud jste kastovním systémem svázaná indická žena, jako je režisérka Gurinder Chadha, je to jedno z nejdůležitějších společenských témat. Jenže zde se problém jen vysloví a ukáže. Konečné řešení je jednoduché, protože v jedné krátké chvilce jsou všichni předpojatí zasaženi náhlým osvícením myslí srdečnou a bezstarostnou liberalizací a úplnou adaptací v rozdílném kulturním prostředí. Hlavní postavou je dospívající indická dívka Jesminder 'Jess' Kaur Bhamra (zajímavá Parminder Nagra) s ojedinělým fotbalovým talentem. Spojení slov indická a fotbalistka je nejdůležitější zápletkou, od které se vše ostatní odvíjí. Druhou nejdůležitější postavou je mladá anglická fotbalistka Juliette 'Jules' Paxton (půvabná Keira Knightley). S ní se otevírá fotbalová pohádka i řevnivost o mužské srdce. Hlavní mužskou postavou je mladý irský trenér dívčího fotbalového klubu Joe (zajímavý Jonathan Rhys Meyers). Na první pohled jízlivý cynik má laskavé srdce a romantickou úlohu. Z dalších rolí: opatrný i vstřícný Jessin otec (Anupam Kher), nervózní Jessina sestra se stresovou přípravou svatby Pinky (půvabná Archie Panjabi), Juliettin podporující otec Alan Paxton (Frank Harper), nedůvěřivá s zmatkující Juliettina matka Paula Paxton (zajímavá Juliet Stevenson), k tradicím upnutá Jessina matka (Shaheen Khan), milovník Beckhama a věrný Jessin kamarád Tony (Ameet Chana), či kapitánka dívčího fotbalového týmu Mel (atraktivní Shaznay Lewis). Šťastný konec je samozřejmostí. Náhlé osvícení splnilo svůj očekávaný účel harmonické multikulturní pospolitosti. Nakonec, je to druh filmu, který znamená komerční úspěch. A to i přes svojí zřetelnou povrchnost a nevkus. ()

Reklama

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Gurinder Chadha ve stravitelné formě předkládá indickou kulturu neindickému divákovi a tvrdím, že se jí to daří. Sama říká, že se jedná o autobiografický film. Ve svých osmnácti letech prý měla podobné cíle a sny jako ve filmu Jess, natáčelo se v místech, kde skutečně vyrůstala, ve filmu si zahráli mimo její matky ještě další členové její rodiny. Osobně považuji tento film za silně nadprůměrný (69%), zajímavý netradičním tématem, výborný na odpočinek, s dostatečně přitažlivým hereckým obsazením. Úžasně charizmatická devadesátiletá stařenka Zohra Sehgal mě zaujala už v Saawariye, tady má sice jen epizodní roli, přesto jsem ji však rád viděl znova. Doufám, že ještě něco natočí. ■ Dodatek 1: Na rozdíl od toho, co píše Morien v zajímavostech, nebyla Parminder Nagra profesionální fotbalistkou. Na DVD ve filmu o filmu se doslova uvádí, že ji i Keiru museli fotbal učit. ■ Dodatek 2: Na DVD najdete v bonusech velmi zajímavý recept na indický pokrm Aloo Gobi. Už se těším, až ho vyskouším! :) ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Film, kde jsem asi prvně zazmenala mladou herečku se jménem Keira Knightley. Tenkrát mi její jméno moc neříkalo. Když milujete Beckhama, tak nemáte jinou možnost. Filmů, kde se někdo snaží prosadit díky svým schopnostem je natočeno hodně a budou se točit dál, protože diváci mají takové věci rádi, ale ještě jsem v žádném z nich neviděla indickou fotbalistku. Pro mě velmi příjemné překvapení. ()

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Sólo pro kulatý nesmysl...Indická Popelka v kopačkách dobývá zelený trávník i srdce trenéra ve velmi příjemné multikulti komedii, kde se střetává svět tradiční indické rodiny a metropolitního Londýna v bollywoodských-fotbalových videoklipových sekvencích. Jess si v honbě za svým snem dává malou domů, sedí na střídačce v kuchyni, je faulována, sóluje, ocitá se v ofsajdu a svou první penaltu neproměnuje. Naštěstí je tu česká ulička, Panenkův dloubák a míč režírovaný Gurinder Chadha nakonec končí za brankovou čárou. Ale na hřišti i mimo něj dominují zářivě klučičí Keira Knightley a nevrle charimastický Jonathan Rhys-Meyers. Pro fanoušky/odpůrce Beckhama: ve filmu se objeví cca asi dvě vteřiny naživo a deset vteřin v televizi. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (17)

  • Přestože pojmy jako "David Beckham" a "bend" ("blafuj" v názvu filmu) jsou v Anglii běžně známé, v Americe o nich v době vzniku filmu neexistovalo povědomí a distributoři proto chtěli název změnit na "Move it like Mia" podle amerického fotbalisty Mii Hamma. Režisérka s tím ale nesouhlasila a film vyšel pod originálním názvem. (Morien)
  • Parminder a Keira odehrály všechny fotbalové scény samy. Dostali se do fotbalového tábora a trénovali každý den po dobu tří měsíců. Keira dokonce skončila s otřesem mozku. (Lauralex)

Reklama

Reklama