Reklama

Reklama

Nevinné lži

  • Velká Británie Innocent Lies (více)

Obsahy(1)

V septembri 1938 prichádza britský detektív Alan Cross do malého francúzskeho pobrežného mestečka, aby sa tu zúčastnil na pohrebe svojho priateľa a kolegu zároveň, aby vyšetril jeho smrť. Hlavnými podozrivými sú príslušníci anglickej aristokratickej rodiny. Zdá sa, že riešenie záhady smrti Crossovho priateľa je ukryté v čudných príbuzenských vzťahoch podivnej rodiny Gravesovcov. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (11)

DrifterSoul 

všechny recenze uživatele

Vlastně jsem se na ten film začal dívat kvůli angličtině, ale zejména fascinující krajině. Vyzařovalo z ní něco magického. Stejně jako z filmu. A pak mi to došlo. Natáčeli to na ostrově "Belle-Ile-en-Mer", v Bretagni. Hlavně v městečku Sauzon s majákem a také nad útesy Port Coton. Místa, která jsem před několika lety navštívil a zamiloval si je. (A nutno dodat, že tu cestu jsme podnikli paradoxně po stopách krajiny z jiného mysteriozního dílka - TV seriálu Dolmen, ve kterém tajemné scenerie ostrova i jiných částí Bretagne hrály také velkou. roli.) Nevinné lži stojí za koukání - nejen pouze kvůli přírodě "Krásného ostrova v moři" a nejen kvůli okouzlující, sexy Gabrielle Anwar. Mají to, co ve filmech hledám. Pomalý děj, obrazy beze slov, nutící se zamyslet, hledat skryté významy toho co bylo a co se stane.... ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Nehraj si se mnou, Jeremy !!" - "Já si s tebou nehraju, matko !! To už nedělám roky.." Otázka zní, zda lze dost dobře příběh vycházející z námětu detektivní královny Agathy Christie ozvláštnit, či lépe řečeno žánrově uchopit, jako neonoirový thriller s důrazem na znepokojivou atmosféru pramenící z incestních motivů a jejich, byť poměrně krotce a bez jakékoli explicity, zobrazení.. Nakonec se ovšem zdá, že přes veškerou nedůvěru tenhle bizarní hybrid funguje až překvapivě dobře, zvlášť dík skutečnosti, že si Leconteův učedník, francouzský scenárista Patrick Dewolf, dokázal vybrat k ruce takové skvostné řemeslníky, jakými skladatel Alexandre Desplat a kameraman Patrick Blossier bezesporu jsou.. A tak Nevinné lži pohrávající si rovněž s motivem sociopatie platí za nečekaně slušný, ve své znepokojivosti nesmírně silný a rozhodně i přístupem zajímavý film, který však nejspíš Agathiny příznivce příliš nepotěší.. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Film je částečně založen na románu "Towards Zero" Agathy Christie. (Terva)
  • Natáčení probíhalo ve francouzském Morbihanu. (Terva)

Reklama

Reklama