p.a.douch

Dost dobrý, ale neberte do kina heterosexuální osobu ženského pohlaví (bez předchozí konzultace o čem film je). Na konci filmu se mě ta moje zeptala: "To bylo všechno kvůli psovi?" Jinak mně se to hodně líbilo. Keanu byl zřejmě ve formě. ()

Saxos

V prvních 15 minutách se dozvíte, že John Wick miluje svoji ženu, má rád svoje auto a po smrti ženy i psí štěně. Bohužel auto mu ukradne namyšlený syn z mafiánské rodiny Tarasových, a aby toho nebylo málo uštědří mu nakládačku a zabije štěně. To musí vytočit každého. Samozřejmě i bývalého zabijáka na odpočinku, který pro rodinu Tarasových pracoval a vysloužil si přezdívku Baba Jaga. Tímto začne akce až do závěrečných titulků. Rekapitulace: Baba Jaga 12.435 bodů /147 x kill, způsobené škody 4.530.526 $/, Tarasovi mafiáni, syn a spol. 11 bodů /2 x kill, z toho 1 x štěně a 1 x zbabělý kill kamarádského zabijáka, způsobené škody 746 $ za tři obleky J. W. a použité obvazy , 1 x nevrácené vozidlo/. Update únor 2020: původně jsem nezmínil opravdu super nabušený soundtrack. ()

Ace.A.T.L.

Keanu v docela chytlavý roli. Nájemnej vrah, co se mstí. Pohybuje se v okruhu jistýho společenství a má svoje jméno. Tím hůř pro každýho, kdo zjistí, že je to on. Rozhodně podívaná, co neurazí, ikdyž ničím extra novým nepřekvapí. Ale, ikdyž je to už ohraný téma, tak tady se to opravdu povedlo. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

scattered

Poctivý akčňák, narvaný až po okraj presne tým, čím narvaný byť má - mŕtvolami, krvou a akciou. Keanu to rúbe, reže, štvrtí, strieľa a valcuje tak, že Alfie Allen si ho asi zoberie do Západozemí a pošle proti....... všetkým ostatným. Až na univerzum nájomných zabijakov (hotel) je scenár síce absolútna fraška a keď pred záverečnou "řezničinou" otvorili hlavný protagonista a antagonista ústa aby zosumarizovali doterajší priebeh, myslel som, že tam nakráčam a rozbijem ich ja. Alebo aspoň Chada, pretože jeho nerozhodnosť na štýl nadhľad vs. osudovosť film potápa. Každopádne v momentoch kedy sú slovné výmeny v úspornom režime a tie pästné a im podobné idú naplno, je John Wick prvotriedne žrádlo. ()

jan.ziemba

Uber zabiják ve výslužbě, kterého naštve mafiánský boss a jeho tlupa opic a on se jde mstít. Jak originální. Když pominu příběh, tak ani akční scény mě nějak nenadchly. 1* za pár zajímavých nápadů a 1* za to, že to nebylo až tak hrozné, abych u toho usnul. The Equalizer byl jednoznačně lepší. ()

krt7236826

Niektorými vecami skanzeny inak parádny zážitok s filmu. Každému tam vadí niečo iné nejem rozoberať ale ja som sa bavil ako už dlho nie. Tá atmosféra novodobý hitman vo výslužbe plný hnevu ktorý nedáva najavo prvú polku filmu... Aaaah božiiiiii ()

FOndra

Je mi fuk jak je to super žánrovka. Hotel pro zabijáky je celkem cool nápad, ale film žalostně postrádá nějaký aspoň trošku zajímavý příběh. Super přestřelky to nezachrání. A ten žal jsem mu taky nějak moc nebaštil ... 40% ()

esmoke

Další zabiják na odpočinku, který si musí ještě vyřídit nějaký vroubek. Akční nářez, kde není příliš míst na nějaké dlouhé vykecávání. Prostě za několik minut je zápletka nastolena a jde se na věc, bum prásk a 101 minut uteče jak voda. (CZ dabing) Rozpočet: $20 miliónů, Tržby: $73,54 miliónů. ()

universal

Tak nějak nevím. Kyselo zdá se dost kyselý a bramborák obzvlášť bramborovej, ale tahle šablonovitá vyvražďovačka bohužel postrádala pointu. Ano, zpomalovačky byly efektní a John byl kvalitně oháklej, ale hned po úvodní rakvi, bylo vše zcela jasné a rejža tomu nechal volný průběh. Oceňuji sci-fi vložku z hotelem a jeho službami, avšak to je vše co se mi na tomto celulojdu líbilo. Takže kratce a stručně. Už ani ty střílečky nejsou co bývaly. 5/10 slušná podívaná pro bezmozky. ()

pan_ponozka

What? To snad ani Keanu nemůže myslet vážně. Prvoplánová, bezpohlavní srágora. Nudná choreografie, akce bez nápadu a vizuálně špatně. Vždyť i ta pitomá krev byla digitální! Keanův epic fail. Posledně jsem si tu stěžoval na Equalizera, ale ve srovnání s tímhle, je Denzelova šaškárna zlatým fondem.. ()

O_Peki

Keanu Revees dobrý, Dafoe a Nyquist dobrý, akce dobrý. Celý film dobrý. Ale dobrý je jen za tři. Moc moc jsem chtěl víc, ale nejde to. ()

paradoxman

Tři hvězdy za super bitky a přestřelky, mimo tu poslední, kdy si John Wick jen tak z prdele jezdí neohrabaným mustangem mezi čtyřmi chlápky s automatickými zbraněmi. Nula hvězd za stupidní motivaci hlavního hrdiny a řadu zbytečných blbostí. Jinak jsem se dobře bavil, ale znovu se na to dívat nebudu, doufám, nikdy. ()

RomaS

Je to jednoduché jako facka. Nezabíjej psa největší zabijácké legendě. To může udělat jen blbec bez představivosti jaký armagedon tímto asi způsobí. To by asi tak bylo k celkovému ději. Sledování tohoto filmu je něco jako procházet životem. Není důležité jak to všechno skončí, ale sledovat brutální cestu osamělého válečníka. Ta taky stejně rychle proběhne, protože prostor pro prostoje prostě chybí. Jedno bych chtěl ale vyzvednout i když to už za mě udělal Lima. Přestože našemu hrdinovi často hraje štěstí do karet, je to vysvětlitelné jeho legendární historií a nezměrnýma zkušenostma. Ovšem jsem rád, že i ostatní prekérní situace podléhají fyzikálním zákonům. Tím myslím, že auta po nárazech nevybuchují jako islámské kamikadze v Bílém domě a že ženy ve fyzické konfrontaci s většími a těžšími muži používají spíše svou mrštnost než brutální sílu. Ještě jeden bod navíc za to, že někdo už přišel na to, že když chci někoho s jistotou sejmout střílím do hlavy. ()

Lachtan44

Keanu jako badass desetiletí, kterej udělá i z Chucka Norrise trhací kalendář :-) Tenhle kousek je pro fanoušky akčních filmů nebo videoher naprostá nutnost... ()

cortez

Po tolika předchozích Millsech z 96hodin, McCallovi z Equalizeru, lehce i Jackovi Reacherovi, atd...vypadá John Wick opravdu jako jejich slabší bráška. Byť na všech výše zmíněných filmech se dá něco najít, z mého pohledu jim nelze upřít to, že to mělo nějaké grády, spád, náboj, příp. i celkem napínavý děj. Jo, tady se střílí, teče hodně krve, a určitě je tady toho ze všech podobných filmů nejvíce, ale mám pocit, že tady se střílí jen proto, aby se střílelo. Za každou cenu. Něčím se prostě ten film vyplnit musel a pofiderním příběhem to nebylo (chápu, pořád vymýšlet něco nového asi nejde, že...?:) ). Navíc, tady mi přijde jako pěst na okno, v takovém akčně laděném snímku, ta všudypřítomná křečovitost, ztuhlost. Tu bylo vidět snad všude, nejen ve scénách a v některých choreografiích soubojů, ale i v hercích, a to i přes to, že se tu objevily celkem známé tváře. Koukatelné to je. Někomu se to líbit určitě bude, někomu méně. Pro mě, kdyby ten film šel spíše v duchu RED 3, tak by to odpovídalo tomu co jsem viděl. Ale tak to vypadá, byť jde o akční film, že se místy hodně zadýchává. ()

BoKo_CzT

V prípade, že ste videli rovnako "skvelý" Equalizér, tak by ste odpozeraním tohto veľdiela iba strácali čas. Koľkokrát ešte v Holywoode oprášia tento scenár? ()

Hladho

Jeden z mála akčních filmů, který mě dokonale oslovil. Když opominu, že Alfie Allen je vrah malých nevinných stěňátek, tak musím uznat, že výběr herců byl jednoznačně dokonalý. To, co jako slovan musím tvůrcům vytknout je špatný ruský přízvuk hlavních záporáků. Atmosféra celého filmu byla pochmurně napínavá a každým momentem jsem doufal, že ještě nebude konec. Akční scény byly na můj vkus trochu fádní, ale i přesto "zkousnutelné". Jedním velkým plus je pro mne humor. Některým hláškám jsem se opravdu z duše zasmál. S hodnocením musím souhlasit a proto dávám - 76% ()

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (více)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch