Reklama

Reklama

X-Men: Apokalypsa

  • USA X-Men: Apocalypse (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (Cinemart)

(více)

Videa (28)

Trailer 1

Recenze (962)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Nemůžeš spasit svět tím, že lidi pozabíjíš." En Sabah Nur to viděl odlišně a mně byl sympatický tím, jak v poklidu odzbrojil jaderné mocnosti. Jinak jsem v tom ovšem viděl spíše historku o tom, kterak profesor Xavier ke své pleši přišel a toho, co mě bavilo, bylo vzhledem k neskromné stopáži poměrně málo. Nicméně Quicksilverovo uklízení studentů před výbuchem bylo vynikající, Wolverinovo vystrčení drápků mě taky pobavilo a navíc jsem se naučil rozřezávat zahozené auto za letu. Prostě mě to přiměřeně bavilo, ale asi bych raději viděl něco originálnějšího než x-tý díl jedné z mnoha stále ještě vydělávajících sérií. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

... A tímhle filmem na nějakou dobu zemřely velké, x-manovské série, kde je vážno vážnější, než nejveleváženější president a jeho mluvčáček a kde se řeší problémy velké, kdy se smrti lidstva a planety zabrání v poslední minutě. A je to dobře, protože už to začíná být nuda, což v kombinaci s bezpohlavností a padouchiální generičností antagonisty Apocalypseho (jak se tohle, kurník vrba, skloňuje po česky) tvoří nudný mašmyš, který nedokáže oživit ani Wolwerine, ani qvicksilver, ba ani obří vesmírná vydra s chapadlama, co by s nima oblézala všechny ženské postavy bez oděvů, by to nedokázala. Epiky již bylo příliš mnoho, vše se točí v kruzích a snad příště Foxové naservírují něco dějově komornějšího, kde se nebude řešit osud širého kosmíru. ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Vlasy mi z toho nevypadaly, ale kdybych si tenhle kousek mohl vymazat z paměti, udělám to hned. Fajn, že si Singer ve filmu, kde nefunguje vlastně vůbec nic, neodpustí vtípek na trojku. Jenže ta proti tomuhle maglajzu vypadá jako dílo poloboha. Největší okamžiky lítosti a bezmoci prožívám u postavy Erica, které Singer a spol. přichystali jednu z nejhorších přerodových scén, jaké kdy byly v komiksácích k vidění (Ptáci meets Polski Robin Hood). Casting nových ksichtů se musel konat pod heslem "najděte herce s nejmenším množstvím charismatu". Korunu tomu nasazuje "ryšavý klenot" filmu, nová Jean Grey, která připomíná šikanovanou Máňu ze střední. Oscara Isaaca člověka ani nemůže být líto, protože mu jeho maska dovoluje jednu grimasu (nasraný předkus). Co dál? Přefouklá stopáž, která odráží problém mnoha dalších blockbusterů – neobratně se tu hledají alibi pro závěrečnou bitku, v níž se postavy chovají podle záhadné mechaniky. Ne že by si člověk ty twisty nedokázal zpětně odůvodnit, ale ta řídká kejda před tím k tomu nedává žádné opodstatnění. Jsem rád, že si Wolverine zasloužil svůj lesní jogging, chtěl jsem běžet s ním a ty usoplené pejsky nechat daleko za sebou. Kdyby mě film alespoň odměnil vymazleným vizuálem, ale skoro všechno tu působí uměle. Pamatujete, jak druzí X-Meni budovali svět, na kterém záleželo? Postavy, které nesly příběhy a nebyly jen věšáky na super-schopnosti? Tady se už jenom efektně čaruje – prd se transformuje v ještě větší fialový prd. Pevně doufám, že Bryan s výstavbou svojí neforemné pyramidy už nadobro skončil. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Děkuji B.Singerovi, že se nenechal zatáhnout do módní vlny (která snad co nejdříve skončí), co vytváří z přímočarých akčních comicsů psychologická dramata a bláboly o rozpolcených a neschopných hrdinech (poslední batmanovská trilogie je toho zářným příkladem - zejména třetí část není comics, jen obyčejná detektivka, byť zručně natočená). Chci staré pojetí superhrdinských příběhů, kdy všechno lítá, držkovaná je na každé druhé straně a hrdinové jsou opravdu super. A toho jsem se dočkal i s vtipnými vložkami - nejen Quicksilver zachraňující mutantní žáky, ale třeba i přijímací zkouška (jinak mdlého a nevýrazného) Scotta Summerse. A bavily mne odkazy i osmdesátkový song Sweet Dreams od Eurythmic. Ano, Hvězdná brána, Mumie, Indiana Jones, StarWars....paráda! Jen to 3D, i když se vylepšilo (včelka potěšila), je stále mizérie... Kdo nemá rád pravý, rychlý a barevný comics od Marvela, ať na tyhle X-Meny raději zapomene. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Tak Singer X-MEN prvními dvěma díly udělá, pak je na dva díly opustí a pak se vrátí, aby natočil díl nejlepší a po něm... ten nejzbytečnější. To jsou zvraty. Vysloveně směšný záporák zrekrutovaný snad od Marvelu nebo od POWER RANGERS, nudně tuctová finální digi smršť a mezitím už notně okoukaná mutantská vztahovka, nepřihazující nic nového. Pusťte si na YouTube třikrát po sobě úžasnou scénu s Quicksilverem zachraňujícícím mutanty z vybuchující školy a zbytek filmu klidně ignorujte. ()

Galerie (115)

Zajímavosti (48)

  • Ve filmu (ve scéně z Východního Berlína) i česká píseň "Kdo jsem?" od Progres 2. (smirdik)
  • Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporili viac ako 15 000 pracovných miest. (Laslo)

Související novinky

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Bryan Singer se po comicsárně X-Men: Apokalypsa vrhnul na životopis Freddieho Mercuryho. Produkce nebyla z nejklidnějších, jelikož se na place hádal s představitelem hlavní role Ramim Malekem, nikoho… (více)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (více)

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)

Reklama

Reklama