Reklama

Reklama

Učitelem z nouze

  • USA The Rewrite (více)
Trailer 1

Scenárista Keith Michaels sice před lety získal ocenění, ale jeho dalším filmům se už tolik nedaří. Protože nemá peníze, přistoupí na nabídku vyučovat kurz scenáristiky na univerzitě v malém městě. Učení zpočátku nebere vážně, ale po čase si uvědomí, že ho práce naplňuje a nehodlá se jí vzdát. Zvlášť když potká sympatickou svobodnou matku... Keith Michaels získal roku 1999 ocenění za nejlepší scénář k filmu Zatoulaný ráj. Po několika neúspěšných filmech zájem o jeho scénáře opadl a dnes nemůže sehnat práci. Jeho agentka mu navrhne, aby vyučoval kurz scenáristiky na univerzitě. Keith učit nechce, nesnáší učitele, ale když mu odpojí elektřinu kvůli neplacení, souhlasí. Keith se přestěhuje do městečka Binghamton a zabydlí se v novém domě. Jeho soused Jim také učí na škole, je rozvedený, má psa Henryho a Keitha obdivuje. Ještě před nástupem do školy se Keith vyspí se studentkou Karen, která chce do jeho kurzu. Na kurz se přihlásilo 70 studentů, Keith musí přečíst jejich scénáře a vybrat deset z nich. Na uvítacím večírku učitelů si znepřátelí profesorku literatury Weldonovou. Večer pak vybere do kurzu dívky podle jejich profilů na internetu a náhodně dva chlapce. Další den si ho odchytí studentka Holly a chce vědět, co zlepšit na svém scénáři, když ji nevybral do kurzu. Po sérii otázek přijde na to, že ho Keith vůbec nečetl. Hned při první hodině zadá studentům úkol a další hodinu naplánuje až za měsíc, protože netuší, co by měl v kurzu učit. Podle Keitha se psaní naučit nedá, protože to musí mít člověk v sobě. Keith si přečte scénář od Holly a přijme ji do kurzu. Keith se stále vídá se studentkou Karen. Když jdou spolu na večeři, servírka Holly ji nebere jako plnoletou, a dívka se naštve a odejde. Holly pak Keithovi ukáže proslulý místní kolotoč a vysvětlí mu, proč má městečko tak ráda. Keith postupem času začíná brát vyučování vážně, a dokonce ho to baví, čte scénáře studentů a společně je rozebírají v hodinách či při konzultacích. Studenti si začínají Keithovy hodiny chválit. Nejvíc si rozumí s Holly, matkou dvou dcer... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (91)

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Hodně nudný film o scénáristovi, který napsal scénář pro film, jenž každá ženská strašně moc žere. Samozřejmě je jím líbezný miláček Hugh Grant, ačkoliv už značně zestárlý a vrásčitý oproti jeho slavnějším filmům. Začne učit na vysoké kurzy scénáristiky a jak se má psát. A tak je to stále dokola, stejně jako je to dokola s omíláním Jane Austen. Typický film pro ženy s velkou koncentrací feminismu. [1186. hodnocení, 65. komentář, 61%] ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Opäť film s nízkym hodnotením, kde si škrabem hlavu a rozmýšľam, čo vlastne dnes ľuďom chutí. Ja som sa pri filme pobavil. Ale buďme úprimní, prvá polovica filmu je vtipná, kreatívna a má dosť zaujímavých momentov. Záver filmu je rovnako skvelý a vtipný (dokonca aj v čase keď nabiehajú titulky), no tretia štvrtina je moment, kedy som videl najviac problémov filmu. Videli sme to milónkrát. Vieme, čo sa stane, vieme čo bude nasledovať a už len chcete, aby prišili tie okamihy, ktoré očakávate a viete, že prídu. A dám jemný spoiler, nakoniec naozaj prídu. Celkovo som rád, že som si film pozrel. Hugh Grant bol vtipný, keď rozpráva o filme Paradise Misfits sú zaujímavé, Marisa Tornei je zaujímavá a rovnako aj Allison Janney. Ostatní študenti sú zapamätateľní a majú pár vtipných momentov, no videli sme ich už v minulosti. Nie je to zlé, neľutujem čas, ktorý som tomu venoval, no priznávam, že mohlo to byť o niečo silnejšie, než to výsledne bolo. ()

Reklama

Biopler 

všechny recenze uživatele

Hugha mám rád, ale nemôže mi vo filme ukázať tak zúfalo ploché herectvo. Vie sa znemožniť, ale už keď to opakuje po 100x a tak zúfalo sa o to snaží, už je mi zaňho samého trápne. A pri telefonáte so synom po roku čo sa nevideli/nepočuli stále ten istý blbečkovský formát... to nie, on fakt nevie zahrať vážnu polohu? Slabo napísaná postava mu toho tiež veľa neponúka, aj keď isté gagy, najmä o Jane Austen, potešia. Tvorcovia Hugha ošatili tak, že už je z neho dedko a románik so študentkou je skôr na zdvihnuté obočie akoby som tomu mal veriť... no možno dnešné tínedžerky letia na dedkov a mne niečo ušlo. Aby to nebolo len pri oblečení... o nič lepšie nepôsobí románik so študentkou tretieho veku, skrátka vôbec to neiskrí, pán učiteľ Hugh sa do ničoho nemá a aj táto dejová linka končí tak nijako, pán učiteľ síce zostáva v malomeste, no či niečo podnikne je otázne. Len vďaka tomu, že film sa snaží byť komédiou, sa dá prijať fakt, že do role muža pod papučou tvorcovia obsadili "blázna" Simmonsa, ktorý v tom istom roku zahral naopak despotu vo Whiplash. Jeho rozcítenie sa po 30 sekundách, keď začne kecať o svojej rodinke, nie je ani vtipné, ani milé. Aj jeho pričinením a vykreslením mužov ako padaviek možno toto dielo považovať za feministicky koncentrované. ()

p.a.douch 

všechny recenze uživatele

Takže Marc Lawrence to u mě má jako režisér jako na houpačce. No a tenhle film se mu zase povedl. Hugh Grant je zřejmě jeho oblíbený herec a tady jim to zase jednou sedlo. Scénář je taky dost povedený a film pěkně odsýpá. Jestliže chce někdo strávit příjemný čas u dobré komedie, nechť si pustí tento film. ()

JimmyII 

všechny recenze uživatele

Nebojím se jít na plný počet, protože The Rewrite v rámci svého žánru naprosto splňuje očekávání. Je to vtipné, pravdivé, milé i romantické a Grant navíc pořád umí. Že se to nevyhne některým žánrovým klišé - to jsme snad ani neočekávali, ne? Moc příjemná záležitost na deštivý víkend. A Marisa je pořád kočka! ()

Galerie (64)

Zajímavosti (4)

  • Postava Billyho (Andrew Keenan-Bolger), velkého fanouška Star Wars, nosí stejnou tašku, kterou nosil Chewbacca (Žvejkal) ve Star Wars. (SLOTH)
  • Natáčení probíhalo v New Yorku v lokalitách Brookville, Binghamton a v brooklynském parku Ditmas. (Terva)
  • Během závěrečných titulků běží další scény. (SONY_)

Reklama

Reklama