Reklama

Reklama

Dvojnásobná vražedkyně Lizzie Bordenová

(TV film)
  • USA Lizzie Borden Took an Ax (více)

VOD (1)

Horký letní den roku 1892 naruší v Massachusetts brutální dvojnásobná vražda manželů Bordenových, která otřese celým národem. Hlavní podezřelou se záhy stává Lizzie, učitelka z nedělní školy a dcera zavražděného Bordena. Ve Fall River ve státě Massachusetts se jednoho horkého letního dne roku 1892 vrací Lizzie Bordenová domů – do domku, kde žije se svým otcem Andrewem, nevlastní matkou Abby a sestrou Emmou. Místo přivítání ji však čeká děsivý pohled na brutálně zavražděné rodiče ležící v tratolišti krve. Po pár prvních výsleších se podezření obrací právě proti nejmladší dceři Lizzie, která se záhy stává hlavní podezřelou. Její právník Andrew Jennings ji obhajuje s tím, že jen duševně nemocná žena by dokázala vzít do ruky sekeru a učinit něco tak strašného... Je to pravda? Nebo je snad Lizzie psychicky narušená? (HBO Europe)

(více)

Recenze (30)

Morien 

všechny recenze uživatele

Po divokém seriálu, který jsem nedopatřením viděla jako první, ačkoliv chronologicky je až druhý, tohle působí jako bezbarvé zklamání. Film jako by se nenašel, nevybral si pořádně stranu, ze které se chce na události dívat, a s tím souvisí i překvapivě "nijaká" postava Lizzie, Christina jako by v každé scéně dostávala protichůdné instrukce, jak ji má hrát. Vztahy mezi postavami moc nefungují, chudé kostýmy mě taky mrzely. Nakonec o to víc zpětně oceňuji seriál. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jasnej a zřetelnej příběh je zasazen do poctivé atmosféry přelomu 19. a 20. století uprostřed USA a šmrcnutý s moderní rockovou hudbou, která mi do příběhu perfektně sedí. Stejně tak na tom jsou i herečky Christina Ricci a Clea DuVall, kde každá hraje to svoje a u obou je radost na ně koukat. Nečekaně příjemná a stylová jednohubka. ()

Reklama

petrik11 

všechny recenze uživatele

Trochu zdĺhavá dráma, potešil ma opätovne Stephen McHattie, aj keď jeho rola bola menšia. Filmík neunudí, ale nejaká veľká diera do sveta to tiež nie je. Ku koncu som sa už tešil, že celé sa to zvrtne, ale Lizzie nakoniec svoju rolu poriadnej potvory pekne stručne potvrdila. Herecký ansámbl bol veľmi príjemný. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Zaujalo ma, že TV film bol nakrútený podľa skutočnej udalosti, zaujalo ma, ako dobre bola Christina Ricci pre túto úlohu zvolená. Ale to je tiež všetko, čo ma na tomto filme zaujalo. Zvyšok bol neúspešným čakaním na niečo, čo by dodalo filmu potrebnú atmosféru, ktorú si vyžadoval príbeh brutálnej vraždy. ()

Sabrewulf 

všechny recenze uživatele

Absolutně nepobírám smysl existence tohoto filmu. Nejde o nějaký překvapivý thriller, který by na konci šokoval tím, že ta nevinná dívka je skutečně vrahem, protože nám to film prozrazuje hned od začátku včetně názvu. Zbývalo by tedy alespoň soudní drama, které by mohlo zaujmout postupným rozplétáním důkazů, které by pak vedly k usvědčení a následnému pověšení té svině na prvním stromě, na což jsem já osobně od začátku čekal. Ani to ne, když ji osvobodili. Jděte do prdele, dokonce ani soudní přelíčení nemají žádný smysl, protože neprobíhá předkládáním oněch důkazů, ale jen prachsprostým domněnkováním, jelikož si to žalobce jen usmyslel (byť měl pravdu) bez jakýchkoliv pevných pilířů. Prostě ona je vrah a tečka. Demence. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko v lokalitách Windsor, Halifax a Lunenburg. (Terva)
  • Film je inspirován skutečnou událostí. (Margay)

Reklama

Reklama