Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

Enšpígl

Tohle se moc nepovedlo, Bond podobný Milošovi Frýbovi mě fakt nebere a na tom upadl celý film. Je to škoda, protože třeba akční scény, ať už ta mořská bitka, honička v horách nebo vrtulníkové záběry s následnou přestřelkou byli velmi dobře udělány. Z konce mám divný pocit, k Bondovi mě sice nesedl ani trošku na druhou stranu možná důležitá věc pro budoucnost. Bondgirl byla sice aktivní partnerka, leč nevýrazná takžeje to vlastně nnula k nule. Pozitivum je, že ta restaurace ve Švýcarských Alpách stále existuje, tip na možný výlet je tak pro fans Bonda na světě. ()

EdaS

Lazenby opravdu nedisponuje Conneryho charismatem (ale kdo jiný ano?!?), ale ve všech ostatních ohledech patří V tajné službě Jejího veličenstva k těm nejlepším bondovkám vůbec - zajímavý, emocionálně působivý příběh (ten konec!!!), první skutečně hrozivý představitel arcipadoucha Blofelda Telly "Kojak" Savalas, krásná Barryho hudba, nádherná kamera, skvělá lyžařská akce, kulometný střih atd. **** 1/2 ()

Rominator

6. Bondovka - Nejslabším článkem šestého filmového dobrodružství agenta 007 s povolením zabíjet je jeho druhý herecký představitel George Lazenby. Filmu by slušela kratší minutáž, protože zajímavějších akčních scén se divák dočká v poslední třetině. Nejlepší hláška filmu "This never happened to the other fellow“, tedy "Tohle se tomu druhému chlapíkovi / kolegovi nikdy nestalo", kterou George Lazenby jako James Bond pronese ve chvíli, kdy zachrání ženu a ona ujede autem. Hláška odkazuje na Seana Conneryho, který byl Jamesem Bondem pět filmů před ním, ale má také význam v kontextu příběhu. ()

cheyene

Bond 6 - Při úplně prvním zhlédnutí OHMSS jsem byl unešen vynikající atmosférou, Savalasovým Blofeldem, hudbou a lyžařskými scénami. Jen mi dojem mírně kazil Lazenby, kterého jsem považoval v porovnání s Connerym, Moorem a Brosnanem za "studený čumák". Ovšem po dalších zhlédnutích musím říct, že Bond v podání George Lazenbyho je opravdu cool, neboť působí arogantně, dokonale se pere, výborně vyniká jeho vysoká vojenská postava, svým mládím působí svěže, sype z rukávu jednu hlášku za druhou a celkově je takový uvěřitelný, chybující i zranitelný 007, který umí projevit své emoce (a tak si v dnešní době agenta 007 představuji). Třešinkou na dortu pak je, že nosí klobouk a kouří nejvíce ze všech představitelů Bonda. Lazenby sice nemá charisma, herecký um a vzhled jako Connery, ale přesto na mě působí daleko lépe než parodický Moore. Je tak podle mě obrovská škoda, že spolupráci na dalších bondovkách Australan odmítl. Sám říká, že roli vzal jen kvůli "prachům a ženským". Diana Rigg coby Tracy je jedna z nejúžasnějších Bond girl, veškeré scény s ní byly úžasné. Samotný film má opravdu geniální hudbu, která je mistrně dávkovaná ke scénám, odehrává se v atraktivním prostředí - ať už jde o Blofeldovu kliniku s lanovkou na Piz Gloria, nebo na podhorské alpské vesničky, kde můžeme sledovat úžasné, napínavé a akční scény s obrovskou atmosférou. Dál je třeba vyzdvihnout Tellyho Savalase, který je dle mého nejlepší Blofeld. Scény na lyžích jsou samy o sobě skvělé a díky parádní kameře působí svižně a dynamicky. Velmi kladně hodnotím také titulkovou scénu, závěrečnou "vyvražďovačku" a následnou svatbu - scéna s Moneypenny a kloboukem nemá chybu. Poté už můžeme sledovat nejsmutnější závěr v bondovské sérii, který u mě s postupem času definitivně zvedá OHMSS mezi nejlepší bondovky. Jednou ze zajímavostí je bulvární článek, že Lazenbyho arogance, kvůli níž byl (mimojiné) vybrán, se nelíbila jeho hereckým kolegům, takže si Diana Rigg před natáčením milostné scény dala jídlo s česnekem. (Ve skutečnosti však prý netušila, jaká scéna se po obědě bude točit.) Na tohle mohu odpovědět stylovou hláškou: To by se Connerymu nestalo! (This never happened to the other fellow.) :) ()

T2

Rozpočet $7miliónovTržby USA $22,774,493Tržby Celosvetovo $87,400,000║ Veru žiadna sláva George Lazenby ako Bond, netreba sa vôbec čudovať že sa len raz predstavil v tejto úlohe. Taktiež príbeh a akcia nefungujú tak ako bolo zaužívane v tejto sérii a dá sa povedať že sa jedná jednoznačne najslabší článok série. /40%/ ()

• První film, ve kterém Bond lyžuje. (džanik)
  • Ve filmu čte Bond Playboye. Román V tajné službě Jejího Veličenstva byl prvním o agentu 007, který vyšel na pokračování v časopise (květnové číslo z roku 1963). (džanik)
  • Jelikož Diana Rigg neuměla bruslit, byla ve scéně na kluzišti místo ní použita dablérka. (džanik)

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg

10.09.2020

Z Velké Británie dnes přišla smutná zpráva, ve věku 82 let zemřela filmová, televizní a divadelní herečka Diana Rigg. Informaci s odvoláním na jejího zástupce zveřejnila stanice BBC. Hereččina dcera… (více)