Nick prichádza v deň svojich 23. narodenín za svojou matkou do nemocnice pre duševne chorých. Napriek dlhej dobe, čo s ňou nekomunikoval, jeho zámer je jasný. Rád by sa dozvedel pravdu o svojom otcovi. Namiesto toho, aby sa dostal bližšie k poznaniu, odchádza ešte viac zmätený. Na jednej strane mu matka tvrdí, že si ho nepamätá, na strane druhej ho varuje, aby si pred ním dával pozor. Osem mesiacov po matkinej tragickej smrti zdedí Nick starý rodinný dom. Rozhodne sa ho spolu s niekoľkými priateľmi navštíviť, aby získal odpovede na svoje nezodpovedané otázky. (*CARNIFEX*)

Bloody13

I loňská čarodějnice z The Wicked byla strašidelnější než démoni z Dark House. Victorova další zastávka před třetím Jeepers Creepers dopadla ještě hůř, jak jeho sousedský thriller Rosewood Lane. Tahle novinka totiž selhává jako horor ve většině aspektech, zejména pak v budování mysteriózní aury onoho domu, absenci napětí, nebo jakéhokoli překvapivého zvratu. Dark House se vlastně nikdy nerozjede, spousta okecávání a odkrývání "zakopaného psa" mu doslova házejí klacky pod nohy. Armáda vlasatých "negga" démonů se sekyrami je postupem času pak vyloženě k smíchu. Jediným fajn charakterem zůstal pouze Jigsaw. Takže bohužel, tohle se nedá doporučit ani fandům light horroru. ()

Fr

,,NEBOJ SE. TĚCH 23 DÁME. ZNOVU POVSTANEŠ. MY VŠICHNI POVSTANEME.“… /// Mámě hráblo, když mu bylo 8. Teď vidí divný věci (když se tě dotkne vole…). Dlouhá, záhadu slibující půlhoďka, zakončená hezkou sekerovou lesní pasáží. To už ďábelskej plán jednoho baráku (dobrá, možná trochu kecám…) naplno nabírá na vobrátkách. Ano, je to poněkud natažená procházka světem démonů, ve který ovšem chování není až tak úplně debilní (jen trochu…), nikdo nechce voslnit řezničinou, ale (aspoň doufám) příběhem, kterej se na konci dá - při troše dobrý vůle, vocenit. Škoda, že to má blíž k k rejžovejm hororovejm pokusům, než k Běláskovi. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Parchant nám začal malovat barák. Furt jeden a ten samej.... 2.) Nepoznám, kdy se z mýho rodnýho domu stává barák na vodstřel. 3.) Thx za titule ,,mirinkat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

tron

Tradičný Salva: dobrá atmosféra, fajn masky a občasné drsné gore a oproti tomu nepochopiteľný (blbý?) scenár, únavná a unavená réžia a nesympatické postavy. Dark House toto všetko (ne)má. K tomu pôsobivý dom, priľahlé scary lesy, skvelé zlo (opičí bezdomovci so sekerami) a Tobina Bella (zároveň koproducenta filmu). ()

Dellamorte

" Viki mi nikdy" nepripadal ako nejaký H-špeciál no nedá sa mu uprieť cit pre atmosféru a minimálne špendlíkový prínos do žánru. Jeho blanokrídly Jeeper ma tučne neoslovil a tu sa pokúša odskúšať svoju fandovskú komunitu , či sa J.P. 3 odpáli, alebo ee. Ako atmosfear, tak aj práca s dorastom mu ide a v tomto prípade aj ten " sekerkový tanec " posilnil hodnotenie. Jigsaw by si ale mal svoju pílu zbaviť hrdze a zbytoćne necloniť ( svoju škatuľku už má ) Tie minútky postupne zvýrazňujú Victorov rejžopis a to je dobré.( myslím, že ešte má čo pridať). ()

rollman1

Wau, za mě docela překvapení. Oceňuji skvělý nápad, který mě potěšil a tak mě snímek bavil o špetku víc. Co se týče akce, gore a dalších to bylo o trošku horší, ale nějak jsem si vlasy netrhal. Sekyrníci byli prostě super a jejich běh a celkově pohyby dokázali se správným hudebním podkladem vytvořit skvělou atmosféru. Poslední sekyrový boj se mi zamlouval, jen kdyby byl o trošku delší a detailnější. Je to hezký průměr, který si podle mě zaslouží nějakou tu pozornost. ()

• Film se natáčel v Greenville v Mississippi v USA. (rafix)