Reklama

Reklama

Volejte Saulovi

(seriál)
  • USA Better Call Saul
Trailer 1
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Hrají:

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(63)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Videa (13)

Trailer 1

Recenze (441)

viperblade 

všechny recenze uživatele

První série: Upřímně, když jsem slyšel, že budou natáčet prequel zrovna o Saulovi, tak jsem moc nevěřil v úspěch tohoto seriálu s tím, že po pár dílech to zanikne, protože pro mě Saul byl zábavná, ale ne zrovna zajímavá postava. Jsem docela rád, že jsem se spletl, protože Bob Odenkirk dokázal Saulovi vdechnout život a udělal z postavy, která byla vedlejší něco, kolem čeho můžete napsat (plnohodnotný) seriál který bude fungovat. Podle závěru první série to vypadá, že to nejlepší nás teprve čeká, takže s maximem počkám, nicméně už teď se na druhou sérii těším a musím zopakovat, že jsem hodně rád, že jsem se zmýlil. Tenhle seriál není jen o "ždímání" značky Breaking Bad, který ve své první sérii taky nebyl až tak geniální, jak v těch dalších, takže věřím tomu, že to nejlepší teprve přijde. 85 %. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Pomalu se to rozjíždí a i později je to chvílemi zbytečně zdlouhavé, ale jinak povedený komediální advokátský seriál. Jednotlivé epizody jsou dobře vypointované a reprezentují vždy jednu z typických situací advokátského řemesla, samozřejmě vyhnanou do absurdity. Trošku jsem postrádal dějovou linii, která by sjednocovala jednotlivé epizody do jednoho celku. ()

Reklama

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Síce Saul Goodman nebol práve najsympatickejšia postava seriálu Breaking Bad ako správne spomína Arsenal83 v konečnom zúčtovaní je Better Call Saul minimálne rovnako dobrý ako spomínaný Breaking Bad, ak nie ešte lepší, tak ako to vidia povedzme BrooksW.here či ALIENka_..Je ťažké ich porovnávať, kým BB mal 3 doslova nezabudnuteľné epizódy v BCS nie je žiadna, ktorá mi úplne že vytrela zrak, na druhej strane BCS nemal žiadne muchy, teda vyslovene nudné epizódy, kým v BB sa ich niekoľko našlo. BCS lepšie rozvíja charaktery aj vedľajších postáv, v niektorých momentoch oveľa lepšie pracuje s dejom, nemá žiadnu vyslovene iritujúcu postavu (aj keď Chuck či Howard k tomu majú blízko) kým v BB je ich viac, predovšetkým tých ženských postáv. BCS nemá Pekabbo, Phoenix, Dead Freight, má však Ignazia Nacha Vargu, veľa priestoru dostanú aj Lalo či Hector Salamanca, dokonca aj Don Eladio a napriek tomu že sa tu Hank, Walter a najmä Jesse Pinkman objavia naozaj iba sporadicky musím povedať že u mňa sú tieto seriály na približne rovnakej úrovni a jedná sa o dva najlepšie, aké som kedy videl. Aj keď v úvode vzťak Jimmyho a Chucka mnohých do deja nevtiahne od momentu keď na scénu prichádza Mike je to už iba lepšie a lepšie s doslova epickým záverom. Človeku je až ľúto že to skončilo. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Raději volejte Saula, ale nejdříve poznejte Jimmyho. Gilligan zvolil stejný postup jako v případě Waltera a první série si tak plyne klidným tempem a na malém prostoru rozehrává další velký seriálový přerod. Jimmy a Mike samozřejmě dostali kvalitní spoluhráče v podobě Chucka, Kim, Howarda a velkým příslibem do dalších let je i Nacho. Zatím to Breaking Bad slušně kryje záda, ovšem trůn je ještě daleko. To není výtka. Gilligan je totiž stále hračička a znovu to dokazuje v každém záběru. 1. - 4. série: 85%, 5. - 6. série: 90%. ()

mad_ness 

všechny recenze uživatele

James McGill si svoju vlastnú šou zaslúži. Netajím sa tým, že ho mám rada, keď sa nad tým zamyslím, mám ho ešte radšej, ako ústredné postavy Baking Bread (príde deň, kedy s týmito nevtipnými ftípkami prestanem, ale dnes nie). Je to asi preto, lebo v BB si do deja v podstate napochodoval bez toho, aby bolo čo-to známe z jeho minulosti a obľúbila som si ho vďaka tomu, aký bol v priebehu. Tým samozrejme nechcem povedať, že si ho po tomto sprotivím, práve naopak a prvá séria je toho dôkazom. Sám Bob je veľký sympaťák, aj so svojím špecifickým hlasom, ktorý sa dá tak ľahko zmeniť na ženský... že som si to doteraz nevšimla! Vinco využíva doslova každú minútu a dáva si načas, čo by sa mi inde protivilo, no tu sa mi to doslova žiada. Neviem sa dočkať pokračovania. Btw, Gillianovo zobrazenie žien je mi po chuti, sú síce protivky, ale veci robia poriadne. Kim fandím. A ďakujem mu aj za to, že vyzdvihuje priateľstvo pred ľúbostnými sračkami. → 's all good, man. ()

Galerie (1 471)

Zajímavosti (90)

  • Howard (Patrick Fabian) má na SPZ auta napsáno „Namaste“, což je také název epizody. (griph)

Související novinky

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (více)

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Ve věku třiaosmdesáti let zemřel ve čtvrtek v nemocnici Mount Sinai v New York City po krátké nemoci americký herec Mark Margolis, mnoha divákům známý především jako zlověstný don Hector Salamanca ze… (více)

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)

Reklama

Reklama