Elizabeth pracuje ako testujúca užívateľka novej "web chat" siete The Den. Počiatočná nuda spojená s komunikáciou s akýmkoľvek užívateľom alebo užívateľkou z celého sveta sa razom mení po zmiznutí jej priateľa Damiena. Keďže polícia je bezradná, Elizabeth sa púšťa do hľadania svojho partnera za pomoci kohokoľvek, online pripojeného na novovytvorenej sieti. S odstupom času si však začína uvedomovať, že to ona sama sa ocitla v pasci. Je skutočne pripravená postaviť sa tvárou v tvár narušenému psychopatovi? (*CARNIFEX*)

Seabeast

Lehce nadprůměrný found footage počin, odehrávající se prakticky jen přes web kameru. I když v pozdějším dějství dojde samozřejmě na prostřídání objektivů. Když už se tu v příběhu nakousává to "nebezpečí internetu", tak jsem si vzpomněl na o dva roky starší psychárnu Megan Is Missing. The Den mi ale přišlo závěrem o dost intenzivnější a napínavější. Nejedná se sice o žádnou bombu, ale působivé to bylo. Kór ta skutečnost, jak to z nevinně vyhlížejícího úvodu o studii sociální chatové sítě přejde do takového organizovaného teroru. S rozklepanou a chaotickou kamerou je třeba počítat, protože bez toho by to logicky nebyl found footage. Na to, že se jedná o prvotinu neznámého režiséra Zachary Donohue smékám, ale doufám, že v budoucnu příjde s něčím o dost nápaditějším. ()

honajz2

Tak jsem konečně narazil na film s prostředí internetu, u kterého se dá i trochu bát! A to jsem to po té hovadině Megan is Missing chtěl vzdát... The Den dokáže vyděsit, fungují zde lekačky (což už jsem dloooouho u žádného hororu nezažil) a hlavní postava je sympatická. Jenže do toho je kupa nelogičností (vana, posledních 20 minut...) a závěr mě teda hodně zklamal, ale musí se uznat, že aspoň víme proč... Během sledování mě napadl jiný konec, který by se mi zamlouval víc, ale rozepisovat ho zde nebudu. 3* ()

dubinak

Nevím. Chatovací forma už byla jen úniková cesta z celého toho found footage bludiště, kde si každý udělal nějaký zářez se svým vlastním "originálním" pojetím. The Den nabízí již zmíněnou formu chatu přes stránku ve stylu Chatroulette, s níž si vytvořil pár možností, jak zapůsobit. Ovšem něco podobného už jsme tu měli a to právě v Megan Is Missing a těžko se mi říká, který snímek byl lepší nebo horší. Je pravda, že tento měl atmosféru možná o trošku mrazivější a frekventovanější. I přes neustálé vyjadřování se na webkameru s podivem příběh tolik neztrácí na srozumitelnosti a pořád se má co dít. Tím si určitě u každého polepší. ()

heyda

Pozor spoilery: nejdřív jsem si myslel, že tam jsou 2 zakuklení vrazi - nějací psychopati a hackeři. No docela mě překvapilo, že se z toho vyklubala rozsáhlá sekta, která natáčí vraždy a uploaduje je na vlastní webové stránky. Za zhlédnutí videa si samozřejmě nechávají zaplatit, takže docela dobrý kšeft a hlavně zajímavý námět. Na to, že je to režisérův debut, tak má ode mě velkou pochvalu. Problém těchto filmů je v tom, jak obhájit nutnost vše natáčet. 75% ()

Frajer42 odpad!

Absolutně nesnesitelně nudná sračka založená na konceptu video chatu typu chatroulette. O horor se nejedná ani náhodou. Člověk uvidí po nějaké té úvodní půlhodince pár trapných vraždiček v přímém přenosu. Toť vše. Atmosféra panuje samozřejmě nulová. Já se opravdu mohl nudou ukousat. Příběh je neuvěřitelně debilní a ani malinko zajímavý. Nedokázal mě absolutně oslovit. Herci a herečky jsou trapní a naprosto nesympatičtí. Nedá se na ně koukat. Tohle je prostě extrémně zbytečná sračka, která rozhodně nikdy neměla vzniknout. Režisér by měl ukončit svoji nevydařenou kariéru a jít prodávat párky v rohlíku. ()

• V súbore, do ktorého si Elizabeth (Melanie Papalia) zapisuje vykonané videochaty, je zapísaná aj osoba z Českej republiky. (Marceloo)