Smrt ve tmě

• USA Don't Breathe (více)

Rocky (Jane Levy), rozhodnutá vymanit se z područí své násilnické matky a zachránit svou mladší sestru před životem bez jakékoliv perspektivy, ke kterému jsou obě okolnostmi odsouzeny směřovat, je ochotna udělat pro dosažení svého cíle naprosto cokoliv. Společně se svými kamarády Alexem (Dylan Minnette) a Moneym (Daniel Zovatto) mají už na svém kontě sérii pečlivě naplánovaných vloupání ve snaze získat dostatek peněz na nový život daleko od svých beznadějných osudů v rodném Detroitu. Jejich zoufalá kriminální činnost jim ale zatím příliš peněz nevynesla, takže když se jim donese informace o slepci (Stephen Lang), žijícím o samotě v opuštěné čtvrti, v jehož domě se údajně ukrývá velké bohatství, souhlasí všichni tři s tím, že se pokusí o svou největší a poslední loupež. Jejich zamýšlená oběť se ale velice záhy ukazuje jako mnohem nebezpečnější, než si vůbec dokázali představit. Zatímco je slepec nemilosrdně pronásleduje svým důkladně opevněným domem, s hrůzou zjišťují, že se v něm ukrývá mnohem více než pouhé cennosti. (Falcon)

POMO

Konečne vysoko napäťový strašidelný barák bez duchov. A jednou ľakačkou na infarkt. Koľko divákov si uvedomí, že mäsiara tu hrá slávny hlavný záporák z Avatara? Mladíci tiež áčkoví, ako celá produkcia. Sam Raimi je zárukou. Do lokalít creepy detroitského ghost-townu ich zrejme zlákala nedávna delikatesa It Follows. Neustále hádzanie klackov pod nohy hlavným hrdinom, z ktorého sa potí (a krváca) nejedno žánrové klišé. Pointa nedomyslená, ale to prepáčime, pravda. ()

Wacoslav1

Film který pojednává o smrti ve tmě. Takže se odehrává celý potmě. Navíc jsem ho sledoval v ripu který je ve tmě, tudíž bude problém jako vždy ve mě. Jednou jsem se leknul, až mi z toho změknul. Chtěl jsem trochu světla, žárovka mi prdla. Ponořený potmě, sleduji smrt ve tmě. Nechci se znovu leknout, neb to se mnou může seknout. To se však již nestalo, náhle strašit přestalo. Nebojte se děti tmy i smrtka má své dny.15% ()

Superpero

Chápu proč postavu sleponě museli zdémonizovat, protože jsem fandil jemu. Úplně jsem ho viděl jako hlavní postavu nějaký 80s rubačky. Banda pubertálních zlodějů si totiž moc sympatií nezasloužila. A já Stephenu Langovi vlastně docela fandil i po té Fritzl vložce. Jinak film je to dobře udělaný. Hlavní premisa je super. Postavit trojici blbečků proti namakanýmu marinérovi s handicapem je i docela fér. Odsýpá to, nenudí to a tak jsem ochoten odpustit i nevychytaný scénář a občasné podivné situace. 70% ()

verbal

Pokud vám smrdí nohy nebo příliš hlasitě prdíte, neměli byste rozhodně vykrádat baráky oftalmoretardovaným gumám. Číhá tam totiž Zmrd ve tmě. I když, on to tentokrát až takový zmrd rozhodně není. Kromě toho, že je to originální, skvěle napsané, ještě lépe natočené a po celou stopáž napínavé a svižné, má to i nevšední morální přesah. Já tedy celou dobu zarytě fandil tomu chudákovi slepci, jehož se snaží bezskrupulózně vyloupit partička zkurvených potratů detroitské spodiny, a přál všem těm „ubohým dětem“ s kompulzivním životním snem utéci z té nuzné mizérie a odjet raději krást a fetovat do Losích Andělic pomalou a bolestivou smrt. Uruguayské Lesní ucho si střihlo famózní reparát a Štefan Dlauhý prokázal, že umí sugestivně nejen decimovat namodralé animáky, ale i poslepu vyprcat pipetou nesympatickou čorkařskou kravku. ()

Omnibus

"Inseminace bez legrace." Že plesnivému a olysalému dědkovi, slepému veteránovi, hráblo, to mě nepřekvapilo. Ale že až tak, že si z čapnuté zlodějky bude dělat chovnou samici, to jsem fakt nečekal! No jo, no... porušovat sedmé Boží přikázání "Nepokradeš!" se holt nemá. Navíc, chtít okrást slepého a bezmocného starouška, to už vůbec není křesťanské. A to ani v případě, že ten, druhou mízou oplývající oplodňovatel, v Boha už dávno nevěří. Roztomilý výchovný film. Až na ten závěr, samozřejmě, já spíš očekával inseminaci č. 2. Btw, raťafáka dědek nepochopitelně zapomněl v autě, proč?! Že by už skleróza? :-) ()

• Úlohy domáceho maznáčika hlavnej postavy stvárnili traja psi: Athos, Astor a Nomad. (Arsenal83)
  • Když Rocky (Jane Levy) a Alexe (Dylan Minnette) zažene slepcův pes do pokoje v patře, zjistí, že jim v útěku oknem brání mříže. Jakmile se ale pes do místnosti dostane, zaútočí na Alexe a ten zmíněným oknem proletí a vypadne ven. (Guilemot)
  • V úvodu filmu, kdy trojice mladých zlodějů vykrádá první dům, se s krátkou pauzou objeví dvakrát stejný záběr, když Alex (Dylan Minnette) bere věci z police. (Michalechal)

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

21.01.2020

Horor Smrt ve tmě z roku 2016 režiséra Fedeho Alvareze (Dívka v pavoučí síti) sklidilo relativní úspěch jak u kritiků, tak u diváků – což se posléze promítlo na tržbách. Snímek proměnil 10milionový… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Studio Lionsgate najalo režiséra hororů Smrt ve tmě a Lesní duch Federica Álvareze, aby dohlédnul na přetáčky chystaného sci-fi blockbusteru Chaos Walking s Tomem Hollandem (Spider-Man: Daleko od… (více)

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016

Fede Alvarez na sebe upozornil už remakem Lesního ducha z roku 2013, letos se pak díky Smrti ve tmě postavil na vlastního nohy. Jeho novinku pochválili diváci i kritici a tržby se zastavily u 140… (více)